Kilka pożyczek w jednej firmie jednocześnie. Czy jest to możliwe?
5 (100%) 1 głosów

Kilka pożyczek w jednej firmie jednocześnie. Czy jest to możliwe?

Wielu pożyczkobiorców stoi niestety przed koniecznością poszukiwania kolejnego źródła pieniędzy jeszcze zanim spłacą poprzednie zobowiązanie. Niekiedy może wynikać to z nieprzewidzianego wydatku, a niekiedy mogą po prostu uznać, że są w stanie podołać spłacie drugiej pożyczki. Czy w takim wypadku mogą liczyć na to, że firma, która już raz pożyczyła im pieniądze, zrobi to po raz kolejny? Jest to w końcu pożyczkodawca sprawdzony, wybrany być może po długich poszukiwaniach, a taka sytuacja pozwoliłaby pożyczkobiorcy oszczędzić sobie kolejnych. Zobaczmy, czy i na jakich warunkach możemy mieć dwie aktywne pożyczki w jednej firmie.

Czy można uzyskać dwie pożyczki w jednej firmie?

Zanim uzyska się odpowiedź na to pytanie, należy najpierw zastanowić się nad tym, jakim produktem jest pożyczka pozabankowa. To, szczególnie w przypadku pożyczek na 30 dni, relacja oparta na wzajemnym zaufaniu pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą. Pierwsze pożyczki są pożyczkami testowymi dla obu stron. Pożyczkobiorca sprawdza, czy odpowiada mu taki system spłaty, a pożyczkodawca – czy pożyczka zostanie oddana na czas. Ocenia w ten sposób ryzyko utracenia swojego kapitału i zgadza się pożyczyć kolejny raz dopiero wtedy, gdy pierwsza pożyczka zostanie spłacona.

Trzeba w związku z tym powiedzieć, że dwie tego typu pożyczki raczej nie będą możliwe. Kluczowe jest tu jednak wyrażenie „tego typu”. Uzyskanie drugiej pożyczki jest bowiem dopuszczalne, z tym że występuje raczej w przypadku pożyczek ratalnych, przy których pożyczkodawca ma większe szanse na to, by sprawdzić sumienność klienta.

W jakich firmach weźmiemy dwie pożyczki naraz?

Jak już wspominaliśmy, na dwie pożyczki naraz w jednej firmie pozwalają ci pożyczkodawcy, którzy udzielają pożyczek na raty. Taka opcja nie będzie jednak dostępna u wszystkich pożyczkodawców – jest to raczej mały ułamek wszystkich instytucji. Pożyczkobiorcy mogą liczyć na podwójne zobowiązanie w:

  • Aasa – warunkiem koniecznym do uzyskania pożyczki przed spłatą poprzedniej, jest terminowa spłata przynajmniej połowę rat;
  • Ratka.pl – podobnie jak powyżej, Ratka.pl również wymaga, by pożyczkobiorca spłacił przynajmniej połowę zobowiązania w momencie złożenia wniosku o kolejne;
  • TakTo Finansew tej firmie wystarczy spłacić terminowo tylko 6 pierwszych rat, nawet jeśli pożyczka została zaciągnięta na maksymalny okres.

W żadnych z tych firm nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków i – co najważniejsze – oferta dotycząca drugiej aktywnej pożyczki jest dokładnie taka sama. Pożyczkodawcy nie nakładają w tym przypadku żadnych ograniczeń kwotowych czy okresowych. Jeżeli podstawową ofertą firmy jest 10 000 złotych do spłaty w ciągu 24 miesięcy, to właśnie taką kwotę możemy zaciągnąć.

Trzeba jednak pamiętać, że pożyczkodawca weźmie pod uwagę zdolność kredytową takiego pożyczkobiorcy. Nie zawsze wystarczy to, że przecież już raz pożyczka została nam udzielona, i to w takiej kwocie, o jaką wnioskowaliśmy. Pamiętajmy, że aktywna pożyczka już obniża naszą zdolność kredytową. Wszystko będzie zależeć od wysokości naszych dochodów, wysokości pożyczki i związanej z nią wysokości pojedynczej raty.

Limit pożyczkowy w Vivus

Jeżeli tylko mamy odpowiednio wysoką zdolność kredytową, Vivus może przyznać nam Limit Ogólny Pożyczki. Jest on aktywny nawet wtedy, jeżeli zdecydujemy się na niższą kwotę pożyczki. W takim wypadku, jeśli w trakcie trwania pożyczki będziemy potrzebowali pieniędzy, możemy w dowolnej chwili wypłacić brakującą kwotę. Nie należy jednak traktować tego jako drugiej pożyczki –  dobrana kwota jest po prostu zaliczana na poczet poprzedniej i nie przedłuża okresu spłaty. Całą wybraną kwotę, nawet jeśli nastąpiło to w dwóch transzach, należy spłacić w jednym, pierwotnie zakładanym w umowie pożyczkowej terminie.

Alternatywa dla pożyczkobiorców – otwarta linia pożyczkowa

Jeśli na wszelki wypadek chcemy mieć stały dostęp do gotówki, powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z otwartej linii pożyczkowej, oferowanej między innymi przez firmę Banknot. Otrzymawszy pożyczkę, możemy wykorzystać od razu całą kwotę w ramach przyznanego limitu 5000 złotych, ale każda miesięczna spłata będzie doliczana do tego limitu, w związku z tym ten będzie rósł z każdą spłatą i możemy do jeszcze raz wykorzystać. Najważniejsze jest to, by spłacić całą pożyczkę przed upływem ostatecznego terminu spłaty. Ten w firmie Banknot wynosi 4 miesiące.

Kilka pożyczek w różnych firmach

Zważywszy na to, że pożyczkodawców, którzy zachcą udzielić dwóch równoległych pożyczek, jest bardzo mało, konsumenci bardzo często po drugą pożyczkę kierują się do innej firmy. Muszą wtedy jednak poświęcić czas na poszukiwania innego pożyczkodawcy i mogą martwić się, że pożyczka nie zostanie im udzielona. Zaletą tego rozwiązania jest jednak fakt, że mają w takiej sytuacji znacznie szerszy wybór – mogą wybrać pożyczkę w odpowiadającej im, potrzebnej kwocie lub firmę z nieco mniejszymi wymaganiami finansowymi. Jest to bardzo ważne w kontekście tego, że pierwsza pożyczka osłabiła zdolność kredytową.

Trzeba jednak pamiętać, że w każdym przypadku jest to rozwiązanie dość ryzykowne. O ile dwie skumulowane raty pożyczki często będą i tak relatywnie niską kwotą i nie będą powodowały problemów w spłacie, o tyle dwie pożyczki krótkookresowe naraz, z nakładającym się na siebie terminem spłaty, mogą znacznie przewyższać możliwości finansowe takiego pożyczkobiorcy. Pamiętajmy, że kilka takich pożyczek bardzo łatwo może zamienić się w spiralę zadłużenia.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.