KONAR Pożyczki – Opinie i recenzja

Aktualizacja: 2019-12-16
Data publikacji: 2015-05-08
Autor: Artur Więckowski
Ocena: 4.42
(ilość ocen: 72)

Jesteśmy trochę zniesmaczeni pewną sytuacją, a mianowicie tym, że przegapiliśmy bardzo ważny temat o jakim głośno zaczyna się na rynku pożyczkowym. Chodzi o firmę KONAR Pożyczki, która ruszyła z kampaniami reklamowymi w różnych mediach.

Strona firmowa wygląda jak zwykła strona firmy pożyczkowej udzielającej chwilówki czyli kilka suwaków do wyboru kwoty, czasu spłaty i oprocentowania. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie sytuacja, że firma ta nie udziela pożyczek, a jest jedynie serwisem aukcyjnym w przybliżeniu podobnym do kokos.pl, który udziela pożyczek społecznościowych. Osoby, które trafiają na stronę pożyczkową KONAR najczęściej nie czytają całych stron zapisów o warunkach i szybko zabierają się za wypełnienie formularza kontaktowego gdzie podać trzeba: imię, PESEL, e-mail, kwotę pożyczki, okres spłaty:

Strona internetowa Konar Pożyczki

 

KONAR Pożyczki – opinie i recenzja

Postanowiliśmy sprawdzić jak działa firma i jak przyznaje pożyczki. Wpisując jakiekolwiek dane totalnie wyssane z palca, zły numer PESEL, otrzymaliśmy taki oto komunikat:

Weryfikacja pozytywna - Konar Pożyczki - opinie

 

Oczom osoby, która złożyła wniosek prawdopodobnie zawsze ukaże się pozytywna weryfikacja mimo złego BIK, BIG, itp.

Aby potwierdzić chęć dalszej współpracy w celu otrzymania gotówki oraz dodania swojej oferty do naszego serwisu prosimy o kontakt z naszą Infolinią pod numerem tel. 708 877 048.

Klient zapewne się ucieszy, że nie sprawdzają BIK i weźmie za telefon dzwoniąc pod wskazany numer. Niby nic złego gdyby nie to, że koszt połączenia za 1 min. wynosi: cena za minutę połączenia 7,69 zł z Vat. Dalej nie sprawdzamy i nie dzwonimy bo sami nie chcemy mieć kłopotów finansowych, ale jak donosi serwis loan-magazine.pl klient może wstawić tam swoje ogłoszenie, że potrzebuje pożyczki. Potencjalni inwestorzy mogą nam pożyczyć pieniądze lub nie, ale prawdopodobnie nikt lub mało kto tam zagląda więc szanse na pożyczkę są znikome.

Wstawienie ogłoszenia w serwisie nie jest darmowe i trzeba do tego ponieść opłatę za rozmowę telefoniczną. W regulaminie można znaleźć informację o tym, że taka rozmowa trwa przynajmniej 5 minut, ale maksymalnie 30! Tak więc trzeba się liczyć z opieszałością konsultantów i możliwą opłatą maksymalną wynoszącą nawet 230 zł. Po tej rozmowie nasze ogłoszenie trafia do serwisu na 30 dni. W tym czasie inwestorzy mogą inwestować w naszą pożyczkę. Po 30 dniach ogłoszenie jest usuwane i jak czytamy można je przedłużyć na kolejny okres wysyłając płatnego SMSa Premium za kwotę ponad 23 zł. Wszystko wygląda wątpliwie. Jako argument możemy przytoczyć jedną z opinii użytkowników serwisu KONAR Pożyczki:

zadzwoniłam o pożyczkę 3 tygodnie temu, do 24 h miałam dostać na e-maila dane i wniosek, którego nie dostałam do dziś i do kilku dni miał się ze mną skontaktować ktoś kto udzieli mi tej pożyczki. Do dnia dzisiejszego czyli 21 dni nikt się ze mną nie skontaktował i na e-maila też nic nie dostałam. Za telefon wykonany do KONARU mam zapłacić 153 zł!

Tak by w skrócie wyglądała recenzja tej firmy i jej działanie. Najprościej w świecie jest to żerowanie na osobach, które cierpią na brak gotówki, a dodatkowo są zbyt zdesperowane by taką ofertę przepuścić. Niestety jak mawia przysłowie – biednemu zawsze wiatr w oczy i traci dwa razy.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

 • Czytelnik
  says:

  Szukam uczciwej firmy która udzieliła by mi pożyczki na 90 tys zł na 120 miesięcy .

 • Milena
  says:

  Za 29 minut rozmowy mam do zapłacenia 230 zł dodatkowo… Czy można ich podać do sądu? Ponieważ dzwonił mój tata w sprawie pożyczki z mojego telefonu i też nie dostał pożyczki, a miał dostać.

 • Atek
  says:

  Ja będę składał do prokuratury wniosek o to ze firma konar odemnie wyłudziła pieniądze

 • naiwny
  says:

  Dałem się naciąć na ogłoszenia, które te łajdaki rozklejają po Rudzie Śląskiej – na szczęście mam telefon na kartę, więc straciłem tylko 20 zł 🙁 normalnie brak nazwy firmy na ogłoszeniu by mnie zaalarmował, ale jestem w b. złej sytuacji i to musiało mi wyłączyć krytyczne myślenie :/ Obecnie ich numer 708 877 855 – nie dzwonić, bo stracimy pieniądze.
  Podałem część moich danych z dowodu, co jest świadectwem mojej głupoty – ale rozłączyło mnie w trakcie, więc chyba nic z tego nie wyniknie?

 • Oszukana
  says:

  UWAŻAJCIE!!! teraz ta firma nazywa się CONCASH. Koszt połączenia na ten sam numer 708 877 775 taki sam: 7,69 zł z Vat.

 • Werka1996
  says:

  Witam ja także dostałam wiadomosc na skrzynke ze jest dla mnie oferta na 30000 tysiecy na 48 miesiecy hehe z orange kredyt. odpisalam im tak. podalam swój numer konta bankowego i napisalam prosze o wplate tego kredytu i przyslanie umowy kredytowej napisalam jeszcze dziekuje i serdecznie pozdrawiam 🙂

 • Jakub89
  says:

  Dzięki Bogu mam zablokowane płatne połączenia i smsy.
  Od razu mnie rozłączyło.

 • Luska
  says:

  Tez tam dzwonilam – wtopilam 100, ale na gren kredyt i na orange kredyt juz 400.

 • jawor52
  says:

  a ja za rozmowe utopiłem 230 zł.

 • Ręce Opadają
  says:

  Nie mogę po prostu już tego dłużej czytać. Niczego nie czytacie, ani regulaminów ani innych informacji, lecicie na łatwe pieniądze jak pies na kości, a potem pretensje do całego świata, że się zadzwoniło pod jakiś podejrzany numer i nagle trzeba płacić 150 zł za połączenie. Tyle razy już o tym wszędzie trąbili: nie dawać się naciągać, nie dzwonić na żadne numery, a jeśli już to szukać informacji o cenie połączenia; czytać regulaminy. Itd. itp. Ale nie, po co słuchać ostrzeżeń, jak lepiej biec po kasę cholera wie gdzie i ładować się w kolejne bagno. Brawo, moje gratulacje.

 • Nikola30
  says:

  Straciłam 150 zł za rozmowę telefoniczną! Po tym kontakt się urwał, nie mam ani pożyczki, za to do do płacenia rachunek telefoniczny. Proszę nie dzwonić na numer 708877722. Uważajcie na nich!

 • Qwerty
  says:

  Strona po „fejs-lifitingu” nazywa się tym razem Abis pożyczki. Poza tym skrypt stronki ten sam i metoda na infolinię ta sama. Jak ktoś lubi dzwonić po infoliniach premium, posłuchać muzyczki i „pie…enia o szopenie” za ca. 8 zł/min, to idealny sposób na stanie się z pożyczkobiorcy – inwestorem lub bardziej dokładnie SPONSOREM właścicieli stronki. Ot i co! 🙂

 • anonim
  says:

  Chciałbym ostrzec przed Grzegorzem Marcinem Brodą!Drukuje umowy i po wpłaceniu pieniedzy z procentu pozyczki kontak się urywa!Uważajcie też na Tomasza Stryszewski!

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo