Konferencje ZPF – Budowanie kapitału społecznego na rynku finansowym

Aktualizacja: 2020-02-17
Data publikacji: 2020-01-29
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 5
(ilość ocen: 3)

Związek Przedsiębiorstw Finansowych (do niedawna Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych – KPF) to jedno z najstarszych i najbardziej szanowanych stowarzyszeń działających na rynku finansowym. W ramach realizowania swojej misji, jaką jest “Budowanie kapitału społecznego na rynku finansowym”, ZPF co roku organizuje konferencje, poświęcone kluczowym dla sektora zagadnieniom.

Co za nami? Konferencje ZPF w 2019 roku

W ubiegłym roku odbyły się m.in. kongresy:

  • Kongres Antyfraudowy – poruszał on kwestie wyłudzeń i oszustw, które stanowią ogromny problem dla wszystkich uczestników sektora finansowego. Konferencja pozwoliła na wymianę wiedzy dotyczącej zarówno identyfikacji fraudów, jak i skutecznej walki z tym zagrożeniem.
  • Kongres Pośrednictwa Finansowego – w czasie jego trwania, uczestnicy mieli okazję wymienić doświadczenia związane ze współpracą z pośrednikami finansowymi oraz nawiązać nowe, owocne kontakty biznesowe.

Oba spotkania łącznie zgromadziły ponad 400 uczestników. Wśród nich byli przedstawiciele branży pożyczkowej, bankowej, ubezpieczeniowej, fintech, a także pośrednictwa i doradztwa finansowego. Warto również podkreślić, że w organizację tych przedsięwzięć było zaangażowanych aż 130 ekspertów z Polski i zagranicy oraz ponad 40 Partnerów.

Co nas czeka? Konferencje ZPF w 2020 roku

Ogromne zainteresowanie, jakim co roku cieszą się kongresy ZPF sprawiło, że na 2020 rok, zaplanowane są spotkania:

  • 4 marca 2020 roku – Kongres Regulacji Prawnych z Obszaru Zarządzania Wierzytelnościami, na którym omówione zostaną najważniejsze zmiany i propozycje legislacyjne, związane z szeroko pojętym zarządzaniem wierzytelnościami.
  • 31 marca 2020 roku – Kongres Sektora Fintech, skupiający firmy z sektora fintech, firmy pożyczkowe, firmy ubezpieczeniowe, banki, doradców i pośredników finansowych oraz inne podmioty, oferujące usługi związane z kredytem konsumenckim.
  • 21 maja 2020 roku – Kongres Sektora Pożyczkowego, podczas którego uczestnicy będą dyskutować m.in. o aktualnej sytuacji sektora, perspektywach rozwoju czy planowanych zmianach prawnych w Polsce i Europie.
  • 16-17 listopada 2020 roku – Kongres Zarządzania Wierzytelnościami, czyli kolejna edycja cyklicznej imprezy, podczas której porusza się kwestie związane z obecnym stanem sektora zarządzania wierzytelnościami oraz jego przyszłością.

Spotkania organizowane przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych, to doskonałe miejsce do wymiany poglądów i doświadczeń związanych z szeroko pojętym rynkiem finansowym. Ich uczestnicy, zyskują nie tylko praktyczną wiedzę na temat sektora finansowego, ale znajdują odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, m.in. o to, co czeka rynek finansowy w przyszłości. Zachęcamy do wzięcia udziału w planowanych wydarzeniach!

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo