Dostępne kredyty bez zaświadczeń – firmy pożyczkowe
3.9 (78%) 20 głosów

Dostępne kredyty bez zaświadczeń – firmy pożyczkowe

 

Bardzo wiele osób poszukuje kredytu bez zaświadczeń. Na pierwszy rzut idą banki, które w 100% odmówią jego udzielenia.Czy istnieją w ogóle tego rodzaju pożyczki lub kredyty czy to jedynie chwyt marketingowy? Z tym bywa różnie. Banki stosują ten zwrot, ale dotyczy to jedynie oszacowania zdolności kredytowej i wstępnej weryfikacji. Jeśli decyzja jest pozytywna, klient musi udowodnić, że posiada zarobki, o których wspomniał przy wyliczeniu zdolności. Czasem nie musi być to konkretnie zaświadczenie o zarobkach, a np:

  • PIT z Urzędu Skarbowego za lata ubiegłe,
  • wyciąg z prywatnego konta bankowego na, które wpływały wynagrodzenia,
  • faktury, umowy o pracę, zlecenia, itp.

 

Poniżej zaś przedstawimy jedną opcje, w której rzeczywiście nie potrzeba jakichkolwiek zaświadczeń.

Zanim o tym słowem wstępu…

Co ma wpływ na łatwość udzielenia kredytu?

  • kwota o jaką chcemy się ubiegać,
  • czas w jakim chcemy spłacić swoje zobowiązanie,
  • weryfikacje w infomonitorach: BIG, KRD, ERIF, ZFP,
  • wiek.

Rozpatrujemy 2 warianty:

Punkt 1

Niewielka pożyczka na dość krótki okres czasu – np. 2500 zł. W tym wypadku rozwiązaniem są instytucje finansowe.

Firmą, która na 100% nie pobiera od swoich klientów zaświadczeń jest Vivus. Jedyny warunek to czysta historia kredytowa w bazach weryfikacyjnych.

Poniżej zdjęcie wniosku o pożyczkę wraz z rejestracją (tylko tyle trzeba wypełnić by otrzymać pieniądze – w innych firmach podaje się kwoty zarobków, itp)

wniosek o kredyt

Cała procedura sprowadza się jedynie do:

  • rejestracji w serwisie (podanie poprawnych informacji jak Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu – tam przychodzi umowa pożyczki odnawialnej),
  • weryfikacji danych – przelew niewielkiej kwoty z prywatnego rachunku bankowego. Dane osoby, które wprowadzone były przy rejestracji muszą się pokrywać z tymi w profilu konta bankowego (zwykle podajemy je przy założeniu rachunku),
  • podpisaniu i odesłaniu umowy (pożyczka przelewana jest wcześniej – wysyłka umów to tylko formalność z uwagi na obowiązujące prawo).

Warto zaznaczyć, że opłaty i prowizje w instytucjach pożyczkowych są dość spore. Niekiedy zdarzają się promocje na darmowe pożyczki, co właśnie udostępniają wspomniane instytucje pożyczkowe. Mimo to pożyczki są proste do uzyskania i spłaty.

Punkt 2

Inny wariant to firmy prywatne.

Tych nie ma dużo, ale szczególną uwagę należy zwrócić na:

– ProfiCredit

– Kredito24big

– Provident

To firmy, które z chęcią udzielą pożyczki osobom, które mają dochody (np. nieopodatkowane – na czarno), nieruchomości pod zastaw, itp. Kwoty o jakie można się ubiegać to zwykle max 10 000 zł na okres 1-4 lat. Koszty tych kredytów są już niższe niż w przypadku chwilówek na 30 dni, ale z kolei wyższe niż w samych bankach.

Korzysta z nich dość sporo osób, a samo oprocentowanie jest zmienne i zależy od ryzyka jakie ponosi firma pożyczkowa. Jedni się skarżą, że mają wysokie odsetki, inni zaś dziwią, że tak niskie.

Punkt 3

Niestety punktu trzeciego nie ma. Nie ma innej możliwości otrzymania wsparcia finansowego od kogokolwiek. Jeśli ktoś taki się pojawi, należy szczególnie uważać, gdyż w dzisiejszych czasach niczego nie robi się bezinteresownie. Musimy zwracać szczególną uwagę na umowy, które otrzymujemy do podpisania, ubezpieczenia, opłaty karne, monity, koszty dodatkowe, rodzaj spłaty (przelewy bankowe czy wizyty domowe).

Warto pamiętać, że nie ma nic za darmo.

Celowo w punkcie 2 wymieniliśmy tylko 3 firmy, ponieważ są one sprawdzone przez wiele osób i przez to pewne.

Jeśli wy znacie jakieś sprawdzone firmy, prosimy o zamieszczanie ich w komentarzach. Z chęcią wczytamy się w opinie i dopiszemy je do naszej listy.

Komentarze:

Autor: Laska

Niby wszystko i wszedzie bez zaświadczeń a jak ktoś chce większą kwotę to zaraz dzwonią, pytają o pracodawce, zarobki...
Szkoda bardzo, żeby jeszcze do kadr dzwonili i obciachu narobili.

20.12.2013
Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook