Kredyt gotówkowy na ślub i wesele – gdzie szukać ?
4 (80%) 40 głosów

Kredyt gotówkowy na ślub i wesele – gdzie szukać ?

Ślub i wieńczące go wesele to dwa najważniejsze wydarzenia w życiu większości osób. Koszty ślubu i wesela związane z ich organizacją są często ogromne. Ceny wynajmu sali weselnej nie należą do najtańszych, podobnie jak koszt oprawy muzycznej, dekoracji, zakupu kwiatów, strojów przyszłych małżonków i wielu innych mniejszych czy większych wydatków dotyczących organizacji tego wyjątkowego dnia.

Narzeczeni, którzy mogą przeznaczyć na ten cel zgromadzone oszczędności, znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji, choć niestety należą do zdecydowanej mniejszości, bowiem większość młodych ludzi nie posiada wystarczającej ilości zgromadzonych środków. Nie zawsze mogą też liczyć na finansowe wsparcie najbliższych.

Na szczęście trudności z brakiem gotówki można bardzo szybko i łatwo rozwiązać. Wystarczy skorzystać z oferty kredytu dostępnego w większości placówek bankowych. Pozyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na pokrycie kosztów wesela bez obaw o to, że zamiast wesela marzeń, będziemy musieli zadowolić się jego tańszą namiastką.

Kredyt na ślub i wesele to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie wygodę, komfort i bezpieczeństwo pożyczania. Jednak ze względu na mnogość ofert kredytów dostępnych na rynku, przed wyborem tej właściwej warto zadbać o kilka istotnych kwestii. Gdzie zatem szukać kredytu, którego warunki spełnią wszystkie nasze wymagania?

Kredytowe zawiłości

Pomimo tego, że kredyty są bardzo popularnymi produktami bankowymi, nie każdy wie, że można je wykorzystać na absolutnie dowolny cel, w tym również na organizację ślubu i przyjęcia weselnego. Wiele młodych par obawia się także tego, że zadłużanie się już na stracie we wspólną przyszłość może okazać się dla nich niebezpieczne.

Tymczasem kredyty, choć faktycznie pozostają formą zadłużenia, tak naprawdę – przy właściwym dopasowaniu ich warunków do własnej sytuacji materialnej oraz zachowaniu podstawowych zasad ostrożności – są bardzo bezpiecznym sposobem na realizację marzeń, także tych dotyczących organizacji wesela. Aby móc zupełnie bezpiecznie cieszyć się korzyściami wynikającymi z zasilenia konta ekstra gotówką, musimy poświęcić nieco czasu na zapoznanie się cechami charakterystycznymi kredytów.

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne i czasochłonne. Wystarczy zacząć od rzeczy naprawdę podstawowych, takich jak chociażby wysokość oprocentowania przypisana kredytom. Jej wartość w poszczególnych ofertach jest do siebie zbliżona, co nie oznacza jednak, że nie istnieją pomiędzy nimi żadne rozbieżności, wręcz przeciwnie.

Wysokość oprocentowania kredytów proponowanych przez kolejne banki uzależniona jest nie tylko od wysokości pożyczanej kwoty, ale także ogólnych zasad jego naliczania, właściwych dla danej placówki bankowej. Przed podpisaniem umowy kredytowej trzeba zapoznać się z wysokością oprocentowania proponowaną nam w wybranej placówce, jak również zaznajomić się z innymi ofertami. Pamiętajmy bowiem, że wartość ta w sposób bezpośredni wpływa na ostateczny koszt kredytu, który będziemy musieli ponieść. Warto więc zadbać o to, by była ona dla nas jak najkorzystniejsza.

Kolejną ważną dla nas cechą kredytu powinna stać się jego cena. Poza wspomnianą wcześniej wysokością oprocentowania, buduje ją także kwota prowizji – naliczana przez każdy bank w sposób zgodny z regulaminem działania danej placówki. Kwota ta uzależniona jest również od wysokości pożyczanej sumy.

Zanim więc zdecydujemy się na skorzystanie z oferty kredytu, sprawdźmy, ile za niego zapłacimy. Aby ustalić ostateczny koszt zobowiązania, możemy spróbować samodzielnych wyliczeń na podstawie informacji uzyskanych za pośrednictwem strony internetowej wybranego przez nas banku lub tych zgromadzonych podczas rozmowy z przedstawicielem placówki.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie podołać obliczeniom samodzielnie, możemy poprosić o pomoc pracownika banku, który w oparciu o podaną przez nas kwotę kredytu oraz pozostałe wytyczne wyliczy, ile tak naprawdę będziemy musieli zapłacić za nasz kredyt.

To bardzo ważne, aby te informacje zebrać odpowiednio wcześnie – po pierwsze po to, by móc sprawdzić, czy interesująca nas oferta rzeczywiście jest najkorzystniejsza, a po drugie po to, by ostateczny koszt zobowiązania, a dokładnie jego terminowa spłata, nie przerosła naszych możliwości finansowych.

Upewnijmy się ponadto co do wysokości ewentualnych opłat dodatkowych, które mogą dotyczyć chociażby wydłużenia terminu spłaty zobowiązania czy też postępowania weryfikacyjnego. Na koniec sprawdźmy wysokość odsetek naliczanych w przypadku barku terminowej spłaty zadłużenia, bo choć to sytuacja, której za wszelką cenę staramy się uniknąć, tak naprawdę – ze względu na różne zdarzenia losowe – może przytrafić się każdemu z nas i to w najmniej spodziewanym momencie.

Gdzie szukać kredytu?

Jak już wspominaliśmy kredyty znajdują się w ofertach większości placówek bankowych. Ich wysokość, podobnie jak wymagania stawiane potencjalnym klientom, może być różna i będzie wynikać z wewnętrznego regulaminu działania wybranej placówki. Zanim zdecydujemy się skorzystać z tej konkretnej, warto poznać ofertę kilku kolejnych banków.

W swoich decyzjach należy kierować się nie tylko stopniem atrakcyjności każdej z nich, ale też jakością obsługi proponowaną przez interesującą nas placówkę oraz poziomem zadowolenia z jej usług, wyrażanym przez innych klientów. Poziom zaufania, jakim ją obdarzają, powinien być dla nas najlepszym wskaźnikiem tego, czy naprawdę warto skorzystać z kierowanej przez nią propozycji. Aby w jakiś sposób usystematyzować zdobytą wiedzę na temat kredytów bankowych oferowanych przez poszczególne banki, można skorzystać z praktycznych porównywarek dostępnych w formie online.

Ich zaletą jest czytelne i bardzo przejrzyste zestawienie warunków kredytów najpopularniejszych banków, które pozwala zapoznać się z przygotowanymi przez nie propozycjami w sposób szybki, łatwy i przyjemny, bez zbędnej straty czasu i energii, która w przypadku samodzielnego szeregowania zdobytych informacji okazuje się być całkiem spora.

Gotowe zestawienia są przygotowywane tak, aby dostarczały potencjalnemu kredytobiorcy jak najwięcej wiadomości dotyczących różnych form kredytu. Korzystając z nich, może on bez trudu podjąć odpowiednią decyzję co do skorzystania z wybranej oferty, bez obaw o to, że w praktyce może ona okazać się nie do końca tak korzystna, jak wskazywałyby na to pierwotne założenia. Im więcej rzetelnych informacji uda nam się zebrać przed podpisaniem umowy kredytowej, tym większa szansa na to, że będziemy w pełni zadowoleni z podjętej decyzji.

Kredyt na ślub i wesele – na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że kredyt, na który decydują się przyszli małżonkowie, zostanie przez nich w pełni wykorzystany. Spore wydatki, związane z organizacją tego dnia, z pewnością sprawią, że pozyskane środki zostaną wydane bardzo szybko i pożytecznie. Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak każdy inny rodzaj zadłużenia, tak też kredyt na ślub i wesele będzie musiał zostać spłacony w wyznaczonym terminie.

W związku z tym, aby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa, do jego spłaty należy przygotować się bardzo starannie. To istotne, aby ta nowa droga życia, na którą właśnie wkraczamy, nie okazała się już na samym wstępie związana z dużymi trudnościami natury finansowej. Od czego zacząć?

Przede wszystkim od ustalenia kwoty, którą chcemy od banku pożyczyć. To, że korzystając z wybranej przez nas oferty, możemy pożyczyć bardzo dużą sumę, nie oznacza, że musimy z niej w pełni skorzystać. Kwota kredytu zawsze powinna być dostosowana do możliwości spłaty, nie tylko do naszych potrzeb.

Oczywiście nie musi być to jednoznaczne z tym, że zostajemy skazani na oszczędne wesele. Wystarczy tylko umiejętnie zestawić ze sobą wydatki, jakie planujemy ponieść, z realną sytuacją finansową, w której się znajdujemy, w tym również z możliwościami terminowej spłaty zadłużenia. Starajmy się kierować zasadą mówiącą o tym, że pożyczamy tylko tyle, ile rzeczywiście potrzebujemy, a nie tyle, ile możemy. Dzięki temu z pewnością unikniemy trudności w spłacie kredytu.

W swoich rozważaniach na temat kredytu nie możemy również pominąć rangi właściwego ustalenia terminu spłaty pożyczonej sumy. Bardzo często zdarza się, że klienci – zniechęceni wzrostem kosztów kredytów związanych z wydłużonym terminem spłaty – decydują się na krótki czas, zakładając, że w ten sposób uda im się oszczędzić.

Tymczasem wielu z nich niestety nie udaje się wywiązać ze zobowiązania w tak krótkim terminie, jak zakładali, w związku z czym są zmuszeni ponieść dodatkowe koszty związane z brakiem terminowej spłaty zadłużenia. Okazuje się, że w rezultacie płacą o wiele więcej, niż zapłaciliby wówczas, kiedy zdecydowaliby się na skorzystanie z dłuższego terminu spłaty. W dodatku, co też bardzo istotne, narażają siebie i swoich bliskich na niepotrzebny stres.

Tak trudnych i niekomfortowych sytuacji można bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy tylko w myśl starego i jak się okazuje bardzo prawdziwego porzekadła, nauczyć się mierzyć siły na zamiary. Co to oznacza w odniesieniu do kredytów?

Otóż, decydując się na kredyt i jego określone warunki, warto wziąć pod uwagę nie tylko naszą aktualną sytuacje materialną, ale też uwzględnić pewien zakres ryzyka związany z różnego rodzaju sytuacjami losowymi, na które tak naprawdę nikt z nas nie ma wpływu. W przypadku niespodziewanych wydatków czy też innych zdarzeń, pozostawiając sobie pewien zakres bezpieczeństwa w postaci możliwości wydłużenia terminu spłaty kredytu, unikniemy generowania dodatkowych kosztów i zaoszczędzimy sobie nieprzyjemności z tym związanych.

Dokładnie taka sama zasada dotyczy wysokości poszczególnych rat. Powinna ona być na tyle wysoka, by umożliwiała nam jak najszybsze spłacenie zadłużenia, a jednocześnie na tyle niska, aby w żaden sposób nie obniżała naszej płynności finansowej i nie zaburzała domowego budżetu, którym dysponujemy. Przestrzegając tych prostych zasad, bez obaw możemy zdecydować się na kredyt na ślub i wesele, który pomoże urzeczywistnić nasze marzenia o tym dniu, bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.