Kredyt na spłatę komornika — czy to możliwe?
5 (100%) 1 głosów

Kredyt na spłatę komornika — czy to możliwe?

Borykasz się z zajęciem komorniczym? Zależy Ci na tym, aby jak najszybciej spłacić zadłużenie i „zacząć od nowa”? Godnym rozważenia rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu, który pozwoli pozbyć się kłopotliwego balastu. W artykule sprawdzimy, czy istnieją instytucje, które zaufają mniej wiarygodnemu klientowi i udzielą mu pożyczki na spłatę komornika.

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.4 (67.98%) 516 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Vivus.pl logo
Vivus
3.6 (72.34%) 1092 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Ferratum logo
Ferratum Bank
3 (59.4%) 365 głosów
Kwota pożyczki

100 - 2000 zł

Czas na spłatę

15 - 30 dni

Wizja zajęcia komorniczego to jeden z najczarniejszych scenariuszy, jakie rodzą się w głowach dłużników. Rzeczywiście, egzekucja komornicza jest nie tylko kosztowna, ale przede wszystkim ogromnie stresująca. Aby pozyskać środki na zaspokojenie roszczeń wierzyciela, komornik może zająć wynagrodzenie dłużnika, pieniądze zgromadzone na rachunkach bankowych oraz należące do niego ruchomości i nieruchomości.

Kwoty wolne od zajęcia

Choć zgodnie z prawem komornik nie może zostawić dłużnika bez środków do życia, kwoty, które nie podlegają zajęciu, często nie wystarczają nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. I tak: jeśli pracujesz na podstawie umowy o pracę, komornik może zająć nie więcej niż 50 proc. Twojego wynagrodzenia (60 proc. w przypadku długów alimentacyjnych). Kwota, która w każdym miesiącu musi pozostać na Twoim koncie, nie może być jednak niższa niż kwota minimalnego wynagrodzenia, które w 2018 roku wynosi 2100 zł brutto.

Jeśli świadczysz obowiązki na podstawie umowy cywilnoprawnej (umowy zlecenia lub umowy o dzieło), zgodnie z prawem komornik może… zająć całą wypłaconą przez pracodawcę kwotę. Jeśli jednak umowa cywilnoprawna stanowi jedyne źródło Twoich przychodów, większość komorników potraktuje ją tak, jak umowę o pracę.

Jeśli przedmiotem egzekucji staną się zgromadzone na rachunkach bankowych środki, w każdym miesiącu komornik musi pozostawić do dyspozycji dłużnika 1575 zł brutto, co stanowi 75 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 roku (2100 zł x 75 proc.).

Wolne od zajęcia kwoty, zwłaszcza dla osoby, która mieszka w dużym mieście, a w dodatku ma na utrzymaniu rodzinę, nie pozwolą na spełnienie choćby minimum socjalnego i zapewnienie rodzinie godnych warunków życia. Właśnie dlatego warto poszukać sposobu na to, by spłacić swoje długi jak najszybciej. Funkcjonowanie w permanentnym stresie, spowodowanym dramatyczną sytuacją finansową prędzej czy później odbije się na psychicznym i fizycznym zdrowiu dłużnika. A to przełoży się na zmniejszenie motywacji do dalszej walki.

Pożyczka na spłatę komornika — czy to możliwe?

Osoba, która zmaga się z zajęciem komorniczym, już z zasady nie jest dla instytucji finansowej wiarygodnym klientem. Uzyskanie środków na spłatę zadłużenia z całą pewnością nie będzie więc zadaniem prostym. Na szczęście, nie będzie także niemożliwe.

Omijaj banki

Pierwszą instytucją, którą należy wykreślić z listy potencjalnych pożyczkodawców, jest bank. Analizując zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania, banki dokładnie prześwietlają wiarygodność potencjalnych klientów. Sprawdzają nie tylko wysokość i źródło dochodów, ale również kwoty miesięcznych zobowiązań finansowych, ogólną płynność finansową i dotychczasową historię spłat. Oceniając zdolność kredytową, banki zaglądają również do zasobów Biura Informacji Kredytowej oraz rejestrów Biur Informacji Gospodarczej. Jakakolwiek rysa na wizerunku wnioskującego oznacza automatycznie negatywną decyzję kredytową.

Udzielenie pożyczki osobie mniej wiarygodnej stanowi bowiem dla banku zbyt duże ryzyko. Czy pozabankowe instytucje pożyczkowe, słynące z większej elastyczności udzielą pożyczki na spłatę komornika? Otrzymanie pozabankowej pożyczki przez dłużnika jak najbardziej jest możliwe. Warto dodać jednak, że nie wszystkie firmy zaufają osobie, zmagającej się z egzekucją.

Jak znaleźć pożyczkę na spłatę komornika?

Największą szansę na otrzymanie środków na spłatę komornika uzyskasz, zaciągając: pozabankową pożyczkę dla zadłużonych, pożyczkę społecznościową, pożyczkę pod zastaw np. samochodu lub nieruchomości. Każde z tych rozwiązań wiąże się jednak z określonym ryzykiem. W kolejnej części artykułu przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

Pozabankowe pożyczki dla zadłużonych

Choć instytucje pozabankowe słyną z ogromnej elastyczności oraz otwartości na potrzeby mniej wiarygodnych klientów, nie wszystkie pożyczą pieniądze na spłatę komornika. Aby znaleźć tę, która zaufa dłużnikowi, warto skorzystać z… wyszukiwarki Google. Wpisując hasło „pożyczki dla zadłużonych”, na liście wyników z pewnością znajdziesz kilka lub kilkanaście podmiotów, oferujących finansowanie dłużnikom. Pamiętaj jednak — skorzystanie z usług pierwszego lepszego pożyczkodawcy może stać się przyczyną poważnych kłopotów i pogorszenia Twojej i tak trudnej sytuacji finansowej.

Rada: Zanim podpiszesz umowę z firmą, która udziela pożyczek na spłatę komornika, upewnij się, że jest ona członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i że jej dane figurują w rejestrze instytucji pożyczkowych, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oba rejestry zapewniają rzetelność usług, gwarantują etyczne podejście do klienta oraz całkowite bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

Pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe, zwane również prywatnymi to pożyczki udzielane osobie prywatnej przez inną osobę prywatną. Taki sposób pozyskania dodatkowych środków eliminuje więc konieczność korzystania z usług instytucji finansowej, co znacząco przyspiesza oraz upraszcza cały proces. Aby zaciągnąć pożyczkę społecznościową, skorzystaj z usług internetowego serwisu, który specjalizuje się w łączeniu inwestorów z osobami, które chcą otrzymać dodatkowe środki. Te najbardziej bezpieczne i sprawdzone to: Finansowo, Kokos, Zakro czy Sekrata.

Rada: rejestrując się w serwisie, będziesz zobowiązany dokonać kilku weryfikacji. Część z nich, np. weryfikacja Twojego numeru telefonu, adresu e-mail czy konta bankowego są obowiązkowe, inne, np. weryfikacja zatrudnienia i osiąganych dochodów, adresu, czy rachunków — dobrowolne. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie dobrowolnych weryfikacji, Twoje szanse na otrzymanie pożyczki na korzystnych warunkach wzrosną. Potwierdzając informacje na swój temat, zwiększysz bowiem swoją wiarygodność w oczach potencjalnego inwestora.

Pożyczki pod zastaw

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości lub pojazdu, możesz zaciągnąć pożyczkę pod zastaw. To właśnie wartościowa ruchomość lub nieruchomość stanie się przedmiotem zabezpieczenia spłaty. Zasady udzielania takich pożyczek są z reguły bardzo proste. Udzielając finansowania, instytucja:

  • nie weryfikuje wysokości i źródła Twoich dochodów,
  • nie sprawdza, ile wynosi wysokość Twoich miesięcznych zobowiązań finansowych oraz ile osób masz na utrzymaniu,
  • nie zagląda zasobów BIK-u i nie przegląda rejestrów dłużników.

Pamiętaj jednak, że w przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania, może zostać spieniężony przedmiot zabezpieczenia, a pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na spłatę długu. Zbyt pochopna decyzja o zaciągnięciu pożyczki pod zastaw może kosztować Cię utratę wypracowywanego przez wiele lat majątku.

Rada: zanim zaciągniesz pożyczkę pod zastaw, upewnij się, jakie wymagania musi spełnić przedmiot zastawu. W przypadku pojazdu jest to z reguły określony wiek, w przypadku nieruchomości — atrakcyjna lokalizacja i konkretny jej typ, np. mieszkanie, dom czy działka.

Pożyczka na spłatę komornika — szansa czy zagrożenie

Zanim zaciągniesz pożyczkę na spłatę komornika, dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Oszacuj również swoje możliwości finansowe i upewnij się, że zdołasz regulować raty zgodnie z harmonogramem. Pochopnie podjęta decyzja może nieść za sobą dramatyczne, długofalowe konsekwencje. Konwencje, które dotkną nie tylko zawartości Twojego portfela, ale „rozleją się” na każdy aspekt życia i znacząco utrudnią codzienne funkcjonowanie.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook