Naciąganie osób zadłużonych – ezoteryka i amulet finansowy

Im człowiek starszy, tym bardziej przekonany jest o tym, że już nic nie jest w stanie go zdziwić, a jednak! Co, jak co, ale braku wyobraźni i kreatywności naszym rodakom zarzucić nie można. Jednak korzystanie z niej, w celu żerowania na czyimś nieszczęściu i w złej sytuacji finansowej jest nie tylko niemoralne, ale powinno być również karalne! Co wzburzyło mnie do tego stopnia?

“Dzięki temu zaczniesz przyciągać duże pieniądze. Spróbuj”

Tej treści wiadomość znalazłam ostatnio w mojej skrzynce. Już chciałam ją wykasować, jednak za wygraną dała ciekawość, która kazała mi sprawdzić zawartość, kryjącą się pod tym jakże interesującym tytułem (kto bowiem nie marzy o zdobyciu wielkiej fortuny przy minimum wysiłku?).

Jednak żarty żartami, ponieważ każdy racjonalnie myślący człowiek wie, że pieniądze z nieba nie spadają, a ich zdobycie okupione jest wieloletnią, ciężką pracą oraz wieloma wyrzeczeniami. Tylko nieliczni mają odrobinę szczęścia i udaje im się wygrać większe sumy w loteriach, w których prawdopodobieństwo zdobycia głównej nagrody jest praktycznie znikome.

Za przykład można podać chociażby grę losową LOTTO, która już niezmiernie, od 1957 roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak każdy matematyk potwierdzi, że prawdopodobieństwa trafienia „szóstki” w Lotto wynosi 1:13 983 816! W tylu bowiem kombinacjach może ułożyć się sześć zwycięskich liczb spośród 49 biorących udział w losowaniu. Czyli, aby zapewnić sobie główną wygraną, wystarczy jedynie kupić wymienioną powyżej sumę kuponów, a na każdym z nich zaznaczyć inną kombinację liczb. Prawda, że proste? Za niecałe 42 miliony zł (płacąc 3 zł za kupon) można stać się posiadaczem głównej wygranej, której suma, jak dotąd i tak nie przekroczyła 40 mln zł.

Ale czy przeszkadza to komuś w kupowaniu nowych kuponów?

Oczywiście, że nie! Ponieważ wiele osób posiada nadzieję, że to właśnie jej przypadną pieniądze z wysokiej kumulacji. Do czego zatem zmierzam? Otóż, nie wiadomo jak mocno byśmy wierzyli w przychylną energię z kosmosu, czy jakiekolwiek innego, nadprzyrodzonego zjawiska dającego nam twórcze moce, to i tak w żaden sposób nie spełnią one naszych marzeń, a tym bardziej nie ułatwią wygranej w grze losowej! Niestety w ostatnim czasie obserwuje się znaczny wzrost sceptycyzmu względem nauki, a wraz z nim polaryzacji poglądów. Dożyliśmy czasów, kiedy wszelkie naukowe fakty, od szczepionek, po zmianę klimatu, stają się celem ataków zaciętej opozycji, która bazuje na własnych źródłach, niemających żadnego, empirycznego potwierdzenia.

Ogromny wpływ na to ma na pewno szybki rozwój technologii i nauki. Jedni korzystają z tego pełnymi garściami, natomiast inni czują się kompletnie przytłoczeni nową rzeczywistością. Wszystko dzieje się dla nich za szybko, co sprawia, że narasta w nich frustracja i niepewność dotycząca przyszłości. Dlatego też, szukając prostych recept na udane życie, często padają ofiarą różnego rodzaju hochsztaplerów i naciągaczy, którzy wykorzystują ich naiwność i trudne położenie.

I nie inaczej jest w tym konkretnym przypadku

Właściciele firmy, od której otrzymałam e-mail, podając wymyślone przykłady i oferując szybkie pieniądze wprowadzają w błąd osoby, które już i tak często znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Klienci banków czy firm pożyczkowych, którzy wpadli w spiralę zadłużenia potrzebują konkretnej pomocy, a nie odpowiedniej “finansowej aury”, którą uregulują im ją “pod eksperckim nadzorem” Jasnowidz Amalii (tak, jeśli by ktoś jeszcze nie wiedział Jasnowidz pisane jest dużą literą?!), konsultanci firmy “Przepowiadamy.pl”. Przy tym, samo nasuwa się pytanie, jak pazernym na pieniądze trzeba być, aby czymś takim “karmić” zdesperowanych ludzi?

Domyślać można się tylko tego, do ilu osób dotarł podobny e-mail, z informacją o “odkrytej metodzie, która pomogła mi pozbyć się kłopotów z zadłużeniem w mniej niż 6 miesięcy oraz zacząć wygrywać spore sumy w loteriach i zdrapkach – 100 tys. złotych”? Tak na chłopski rozum, wydaje mi się, że każdemu, kto by posiadał cudowne moce wygrywania wszystkich loterii świata, nawet do głowy nie przyszłoby dzielenie się taką możliwością z innymi. Przy tak ogromnym bogactwie uzyskanym tylko z nadprzyrodzonych zdolności, trudzenie się dalszą pracą, zamiast korzystaniem z bogactwa? ehh…

Swoje problemy najlepiej jest rozwiązywać w racjonalny sposób

To jak przeżyjemy swoje życie, zależy wyłącznie od nas. Przy czym, niedojrzałe jest nie tylko obarczanie za swoje niepowodzenia innych, ale również oczekiwanie, że ktoś szybko posprząta za nas cały bałagan. Niestety życie to nie bajka, a za własne, źle podjęte decyzje będziemy musieli zapłacić sami, a nie wróżka Amala z “Przepowiadamy.pl”. Jestem racjonalistką, w związku z tym wierzę w naukę, a nie pseudonaukę i różnego rodzaju spiskowe teorie, niemające żadnego związku z prawdą.

Jeżeli nie można swoich badań empirycznie potwierdzić, to znaczy, że nie przyniosły one założonych rezultatów i tyle. Dlatego też, bardzo zabawna wydaje się sytuacja gdy wróżbitka i chiromantka (co to w ogóle znaczy?) mówi mi o prowadzonych przez siebie badaniach (nie ukrywam, że przejrzałbym je z ogromną przyjemnością):

screen ze strony przepowiadamy.pl - opis doświadczenia wróżki

Wy tak naprawdę? Czytając to zastanawiałam się czy przypadkiem nie przeniosłam się kilkaset lat wstecz lub nie czytam fragmentu książki o Harrym Potterze? Zanim jednak przejdę do „rozwiązywania problemów finansowych”, postanowiłam sprawdzić kim w ogóle jest tajemnicza wróżka Amala?

Jasnowidz Amala posiada swoją stronę internetową

Niestety, na temat samej Jasnowidz Amalii nie ma wiele informacji. Wiadomo jedynie, że dar jasnowidzenia odziedziczyła po babci, która potrafiła zajrzeć w przyszłość i w ten sposób pomagała ludziom. W jednym ze swoich ogłoszeń zawarła ona informację o tym, że “bardzo głęboko wnika w ludzką drogę życia, zagląda w zakamarki duszy i tam postrzega rzeczy, które nie są widoczne gołym okiem”. Czyli posiada tajemną wiedzę, którą z pewnością chcieliby posiąść również naukowcy, ale z jakichś przyczyn nie są nią zainteresowani. Jasnowidz Amala jest też jedną z gwiazd EZO TV (polskiego telewizyjnego pasma ezoterycznego), z którym zresztą związana jest kolejna, znana już szerszej publiczności osoba – wróżbita Maciej. Jest również gościem programów radiowych (w radio ZET odpowiadała na pytania m.in. dotyczące końca świata).

Jednak, to nie wszystko, ponieważ jasnowidz Amala prowadzi również swojego fanpage’a na Facebooku, na którym reklamuje swoją współpracę z “Przepowiadamy.pl” (rozsyłającym tak optymistycznie brzmiące wiadomości jak “Dzięki temu zaczniesz przyciągać duże pieniądze. Spróbuj>>” ). Doskonałą informacją jest to, że wróżbitka Amala proponuje czytelnikom swojej strony, specjalne promocje oraz zawiadomienia o rabatach i zniżkach nawet do 80% (dotychczas nie wiedziałem, że również i wróżki dają tak wysokie rabaty!). Wśród wymienionych usług Pani Amali, możemy skorzystać z m.in.:

 • wróżby SMS (5 zł),
 • wróżby przez telefon (2,50 zł za minutę),
 • wróżba na e-mail (5 pytań i 5 odpowiedzi od jasnowidz Amalii! za jedyne 89 zł),
 • konsultacji Facebook (49 zł),
 • różnego rodzaju rytuałów miłosnych i finansowych (gdzie koszty rozmowy nie są podane).

Magiczne rytuały jasnowidz Amalii

W jaki sposób Jasnowidz Amala poprawi naszą sytuację finansową? Otóż rytuał oparty jest “na specjalnie wyselekcjonowanych ziołach magicznych zbieranych tylko w odpowiednich godzinach i tylko w jednym miejscu na świecie. Mimo, że istnieje od wieków, świat dowiaduje się o nim dopiero teraz. Wszyscy, którzy z niego korzystali wychwalają go za pomoc w sprawach finansowych, a nawet sukcesy finansowe i wielkie zmiany w ich życiu. Rozpoczęcie rytuału uwalnia specjalne moce, które adresowane przeze mnie mogą wpływać bezpośrednio na karmę i na przyszłość finansową”.

Przy czym, co ciekawe, Jasnowidz Amala nie tylko jest w stanie cofnąć klątwy finansowe i długi, ale również…. potrzebę płacenia alimentów: “Odprawiony w odpowiedni sposób jest także w stanie natychmiastowo cofnąć klątwy finansowe, długi, potrzebę płacenia alimentów i duże przegrane w zakładach lub grach”. To wspaniała wiadomość dla ponad 300 tys. alimenciarzy, okradających milion swoich dzieci na przeszło 12 mld zł! Nie ma to jak pomoc przestępcom! Chyba nie trzeba tu przypominać Pani Amalii, że osoba, która unika płacenia alimentów, w świetle kodeksu karnego uznawana jest za przestępcę.

Bardzo osobliwe są również podziękowania klientów jasnowidz, szczególnie niesmaczny wydał mi się zwłaszcza ten:

screen rekomendacji ze strony jasnowidz Amali

Jednak dla samej jasnowidz, promowanie okrucieństwa nie wydaje się chyba dziwne, skoro jak twierdzi “codziennie dostaję setki listów z podziękowaniami od ludzi, których los odmieniłam i dałam im KLUCZ DO SZCZĘŚCIA”. Cóż, najwidoczniej każdy ma swoją, własną definicję szczęścia…

Każdy może również wypracować sobie zdolność jasnowidzenia!

Co jeszcze znalazłam na stronie Jasnowidz? Na blogu znajdują się “ćwiczenia, które teoretycznie mogą nam pomóc wypracować taką zdolność” Oto magiczna recepta:

screen magicznej recepty z przepowiadamy.pl

Zawsze mnie dziwiło i dziwić będzie to, że w kraju, w którym za Katolików uważa się około 93% osób, nadal tylu z nich wierzy w okultyzm i magię. W końcu są one przez Kościół zakazane. Wystarczy chociażby przytoczyć jeden z wielu fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego dotyczący właśnie wróżbiarstwa i magii. Oto jeden z nich “Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość. Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu”.

Oczywiście tego typu przykłady można mnożyć. Całkiem sporo jest ich również w Piśmie Świętym np. Jr 29, 8 “Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie”. Dlaczego zatem, tak wielu Polaków korzysta z usług jasnowidzów i wróżbitów?

Skoro ich cudowne moce są tylko chwytem marketingowym?

Jednak warto tu zaznaczyć, że nie tylko sam aspekt moralny jest tu istotny, bowiem często osoby “posiadające nadprzyrodzone moce” są przyczyną wielu nieporozumień i cierpień. Ma to miejsce zwłaszcza podczas poszukiwania zaginionych, gdzie swoimi wizjami wprowadzają w błąd rodziny tych osób. Jak podają specjaliści z Itaki, jasnowidzom niezwykle łatwo przychodzi mówienie typu „twój bliski nie żyje, leży w dole”. Jednak później nie biorą już żadnej moralnej odpowiedzialności za to, co dalej dzieje się z taką rodziną.

A jak pomocni są w takich sprawach jasnowidzowie? Otóż najtragiczniejsze jest to, że jak mówią specjaliści z Itaki dla Focus.pl “w ich bazie widnieje ponad 10 tysięcy spraw i w prawie jedenastoletniej historii działania fundacji nie ma ani jednej, gdzie jasnowidz pomógłby rodzinie w odnalezieniu osoby zaginionej. Takie, w których bliscy zostali wprowadzeni w błąd, mogą wyliczać z pamięci. Jak chociażby historia pani, której jasnowidz powiedział, że jeśli nie wpłaci mu pieniędzy do określonej godziny, to syn zginie. Okazało się, że chłopak nie był w żaden sposób zagrożony. Wrócił do domu po przedłużającej się imprezie”.

Dlatego trzeba być sceptycznie nastawionym do ofert proponujących szybkie bogacenie się!

Idealnym przykładem właśnie takiego oszustwa jest propozycja składana mi przez serwis Przepowiadamy.pl, która ma rzekomo poprawić moją sytuację finansową. Niestety, w okrutny sposób wykorzystuje niewiedzę i tragiczną sytuację już tak skrzywdzonych ludzi. To nie fair! I jedynie z czystej ciekawości sprawdzę, cóż takiego mogę niby zyskać, przechodząc przez badanie swojej finansowej aury?

screen z przebiegu badania aury finansowej z serwisu przepowiadamy.pl

A zatem do dzieła!

Zaraz po najechaniu kursorem na “Rozpoczynam badanie”, zaczynają pojawiać mi się kolejne strony, z coraz bardziej intrygującymi pytaniami (szczerze mówiąc nie spodziewałem się ich, aż tylu, ale najwidoczniej są one niezbędne, do odczytania stanu mojej aury finansowej). Dotyczą one m.in. mojej płci, wieku, stanu cywilnego, liczby dzieci i znaku zodiaku. Jednak to nie wszystko, bowiem konsultanci pod eksperckim nadzorem Jasnowidz Amalii proszą mnie jeszcze o udzielenie odpowiedzi na pytania typu:

 • czy potrzebujesz pomocy w problemach finansowych?;
 • bliscy określiliby Cię jako do wyboru (a – załamana, b – smutna, c – zmartwiona, d – pogodna, e – tryskająca optymizmem);
 • co jest dla Ciebie ważniejsze? (a – ciało, b – umysł, c – dusza, d – energia);
 • wybierz dziedzinę życia, która jest dla Ciebie ważna (a – finanse, b – zdrowie, c – miłość, d – duchowość, e – wszystkie z powyższych);
 • czy doświadczasz déjà vu (wrażenie, że przeżywasz coś, co wydarzyło się już wcześniej);
 • czy zdarzyło Ci się przewidzieć jakieś wydarzenie z przyszłości?;
 • czy towarzyszy Ci uczucie niepokoju i napięcia?;
 • czy odczuwasz ostatnio bóle głowy lub szyi?.

Moje ulubione brzmi jednak „czy masz do czynienia z amuletami?„. Odpowiedź na powyższe pytanie powinna być chyba oczywista drodzy eksperci! Przecież gdybym miała do czynienia z amuletami, to nie marnowałabym czasu na przechodzenie przez ten bezsensowny formularz, bo w tym czasie sączyłabym drinka na jakiejś egzotycznej wyspie! Dalej również pytana jestem o swoje doświadczenia dotyczące stosowanych przeze mnie magicznych rytuałów. Niestety, najwidoczniej mnie coś w życiu ominęło, ponieważ zaczynają i kończą się one wyłącznie na porannym piciu kawy. Interesujące jest także pytanie o to, czy będę ukrywać przed bliskimi swoją wygraną? Czy jak tak, to marne są moje szanse na jej zdobycie, albo jeszcze lepiej, będę musiała podzielić się nią z Jasnowidz Amalią. Nie wiem? Obawiam się, że zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości, co do swoich przyszłych losów.

Kolejne pytanie dotyczy kwoty wymarzonej wygranej. Do wyboru opcje: 1.000 zł, 5.000 zł 10.000 zł 100.000 zł oraz 1.000.000 zł. I po co znowu pytanie o kwoty, chyba jasne jest, że jak wygrywać, to tylko najwyższe sumy. Zwłaszcza, że po ukończeniu testu okaże się, że czekają nas spore wydatki, ale o tym za moment. Serwis Przepowiadamy.pl chce również wyłudzić ode mnie informacje dotyczące moich zarobków, ale niby po co? Czy wypełniam teraz wniosek o kredyt, czy pożyczkę online? Wydaje mi się, że chyba nie, ale kto wie, może czegoś nie doczytałam? Uff… na szczęście było to ostatnie pytanie!

Chwila oczekiwania i mam wyniki badania!

Okazuje się, że moja sytuacja jest prawie, że beznadziejna. Prawie, ponieważ jest szansa na to, że jeszcze nie wszystko stracone! Popatrzmy zatem na wynik analizy, a przedstawia się on następująco:

screen z wyniku testu badania aury finansowej z serwisu przepowiadamy.pl - rodzaj aury

W tym momencie chciałoby się rzec: dziękuję Pani Jasnowidz, że mogę liczyć na taką wyrozumiałość! W końcu dostałam potwierdzenie tego, że za moje wszystkie niepowodzenia i brak pieniędzy, odpowiedzialna jest tylko i wyłącznie zniszczona aura. No cóż “mądry Polak po szkodzie”. Mam tylko żal o to, że dowiedziałam się o tym tak późno! A o ile przyjemniejsze mogłoby być życie zarówno moje, jak i wszystkich ludzi na świecie!

Tylko amulet finansowy!

Jednak na tym nie koniec, ponieważ jak każda bajka również i ta ma swój Happy End. Nie inaczej jest w tej historii, otóż od zła tego świata może uratować mnie, nie kto inny jak Jasnowidz Amala, dzieląc się tak długo utrzymywanym sekretem. Jakim? Amulet finansowy w cenie zaledwie 152 zł! Tyle ma kosztować mnie przepustka do fortuny – czy to wygórowana cena? Generalnie nie, ale w przypadku osób zadłużonych liczy się każdy grosz, a także czas!

Presja, presja, presja – kup amulet!

Będąc na stronie wynikowej cały czas jestem ponaglana przez pojawiające się z boku informacje, że w tej chwili, w którejś z miejscowości, ktoś sprawdza, ogląda bądź też kupuje Amulet Astralny czy Finansowy. Co może wywoływać presję na kimś, kto jeszcze nie podjął decyzji o skorzystaniu z proponowanej usługi. Przecież, skoro tyle osób jest nim zainteresowanych, to może też spróbuję? Jednak spokojnie, to tylko automatyczne generowane wiadomości, a nie prawdziwe informacje!

Dodatkowo, bombardowana jestem także wiadomościami, dotyczącymi promocji na wiele tajemniczo brzmiących produktów. Dotyczy to np. zniżki na Astral Money Ritual. Czyli szczęście mnie nie opuszcza!

A co z reklamacją?

Zastanawiam się, czy firma uwzględnia reklamacje, gdy zamówiony produkt nie spełni moich oczekiwań i nie będę wygrywała spektakularnych sum? Niestety w regulaminie nie znalazłam informacji na ten temat. Jedynie wśród komentarzy na stronie Jasnowidz Amalii, znajduje się przykład jednej reklamacji, z której wynika, że mogę jedynie nie udźwignąć ciężaru wygranych pieniędzy…

Nie daj się nabrać na amulet finansowy!

Jak widać, cała treść umieszczona na stronie serwisu “Przepowiadamy.pl” opiera się jedynie na manipulacji i próbie “wyciągnięcia” od zdesperowanych klientów jak największej sumy pieniędzy. Przy czym, jest to przykre i bulwersujące, że istnieją tacy ludzie, jak właściciele tego serwisu, którzy bez skrupułów żerują na niewiedzy i trudnej sytuacji swoich czytelników. Warto tu jeszcze raz podkreślić, że nie ma żadnych dowodów na to, że dzięki opanowaniu zaklęć, osiągniemy siły nadprzyrodzone, które pozwolą nam spełnić wszelkie marzenia (w tym te związane z posiadaniem dużej gotówki).

Dlatego też, zawsze należy być czujnym, żeby nie dać się nabrać na podobne obietnice. Już od lat zarówno programy ezoteryczne, jak i serwisy internetowe o tej tematyce, biją rekordy popularności (szacuje się, że rynek ten wart jest w Polsce ponad 2 mld zł). Dlaczego? Ponieważ są łatwo dostępną terapią, dla tych wszystkich, którzy nie są w stanie sami poradzić sobie ze swoimi problemami. Jednak zamiast pomocnej dłoni wyciągają one od swoich odbiorców tylko pieniądze!

Jeśli borykasz się nieterminową spłatą kredytu czy chwilówki. Straciłeś płynność finansową i nie jesteś w stanie regulować swoich zobowiązań, to nie unikaj swoich wierzycieli! Z problemami finansowymi można sobie poradzić, ale ezoteryka na pewno Ci w tym nie pomoże!

4.7/5 - (6 votes)

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU:

 • A
  Andrzej
  10.08.2019, 22:11

  Wielkie bzdury. Ludzie!! oni zarabiają na ludzkiej krzywdzie.

 • J
  Jola
  06.02.2020, 14:29

  Nie wierzcie w ten amulet bo to blef i oszustwo

 • P
  Piotr
  27.01.2023, 17:52

  Uwaga na przepowiadały.pl nazywają się centrum ezoterycznym wyciągają pieniądze od ludzi .spółka która tym rządzi to centrum mobile marketing center.maja miliony przychodu ze swej dzialnosci duchowej ostrzegam wszystkich którzy odbiorą tel od tych przestępców którzy podają się jako opiekuni duchowni wyłudzają pieniądze są natarczywi chcą przelewów niby na fundację .mają pseudonimu Markusy Elis itp ja zgłaszam do prokuratury by przestrzec innych