Najlepsze konta oszczędnościowe — maj 2018
5 (100%) 1 głosów

Najlepsze konta oszczędnościowe — maj 2018

Konto oszczędnościowe to popularne narzędzie bankowe, które pozwoli Ci w bezpieczny sposób gromadzić i pomnażać kapitał. W artykule sprawdzimy, jak wybrać to najbardziej atrakcyjne. Wskażemy również najlepsze, dostępne aktualnie na rynku konta oszczędnościowe.

Extra Portfel logo
ExtraPortfel
3.4 (68.52%) 458 głosów
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Netcredit logo
NetCredit
3.6 (72.11%) 740 głosów
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

14 - 30 dni

kuki.pl logo
Kuki
3.4 (67.81%) 315 głosów
Kwota pożyczki

250 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Konto oszczędnościowe to oprocentowany rachunek bankowy, służący do gromadzenia i pomnażania kapitału. Założenie takiego konta to doskonała propozycja dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem, szukają pewnych, bezpiecznych zysków i chcą zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo. Przesyłając pieniądze na konto oszczędnościowe, możesz być bowiem pewien, że nie tylko nie stracisz kapitału, ale pozwolisz swoim pieniądzom zarabiać.

Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe?

Wybór dobrego konta oszczędnościowego powinien być podyktowany kilkoma kluczowymi czynnikami. Należą do nich:

 • oprocentowanie. Im wyższe, tym więcej zarobią zgromadzone na rachunku środki. Wybierając konto, pamiętaj jednak, że możliwość uzyskania wysokiego oprocentowania jest zależna od konkretnych wymogów banku. Może to być np. konieczność utrzymywania na rachunku określonego salda, założenia konta osobistego lub lokaty;
 • kapitalizacja odsetek, czyli częstotliwość dodawania wypracowanych zysków do kwoty kapitału. Częstsza kapitalizacja odsetek przekłada się na zwiększenie podstawy naliczania zysków, a co za tym idzie także wyższe profity;
 • wysokość opłat za prowadzenie konta. Idealnie, aby prowadzenie rachunku było zupełnie darmowe;
 • wysokość opłat za przelewy wychodzące. Większość banków umożliwia wykonanie jednego bezpłatnego przelewu na konto osobiste. Kolejne transfery wiążą się już z koniecznością uiszczenia stosunkowo wysokich opłat. W zależności od banku mogą one wynosić od 5 do 10 zł;
 • możliwość założenia rachunku przez internet. Dzięki możliwości założenia konta online możesz zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, a Twoje pieniądze będą mogły zacząć zarabiać na siebie niemal natychmiast.

Najlepsze konta oszczędnościowe — maj 2018

Poniżej przedstawiamy najlepsze konta oszczędnościowe, dostępne na rynku w maju 2018 roku.

1. Konto Oszczędnościowe T-Mobile Usługi Bankowe

Oprocentowanie konta oszczędnościowego w T-Mobile wynosi aż 3 proc. w skali roku. Warto dodać jednak, że obowiązuje ono jedynie dla kwot do 50 tys. zł przez 92 dni od otwarcia konta oszczędnościowego. Z promocji mogą skorzystać nowi klienci (osoby, które od 1 kwietnia do 31 grudnia 2017 r. nie posiadały konta w banku), którzy założą Konto Freemium lub Premium. Obecni klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą liczyć na promocyjne oprocentowanie w wysokości 1,5% dla salda do 50 000 zł. Po zakończeniu promocji oraz dla salda rachunku od 50 000 zł oprocentowanie wyniesie 1,05%.

Ile kosztuje konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe?

Założenie i prowadzenie konta oszczędnościowego w T-Mobile Usługi Bankowe kosztuje 0 zł. Podobnie jak pierwszy przelew wewnętrzny i zewnętrzny. Za każdy kolejny zapłacisz 5 zł. Bank oferuje także możliwość otrzymania karty do konta oraz możliwość realizacji przelewów natychmiastowych. Konto oszczędnościowe w T-Mobile Usługi Bankowe założysz w placówce, za pośrednictwem konsultanta infolinii (pod numerem telefonu 19 506) lub wirtualnego oddziału, a jeśli jesteś już klientem banku — także przez Internet.

2. Konto Oszczędnościowe Alior Bank

Podobnie jak w przypadku T-Mobile, oprocentowanie konta oszczędnościowego w Alior Banku także wynosi 3 proc. Co ważne, obowiązuje ono do 31 grudnia 2018 r. i dotyczy kwot nie większych niż 20 000 zł. Oferta jest dedykowana posiadaczom Konta Jakże Osobistego, którzy wybrali jako Korzyść do konta „Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Środki powyżej 20 000 zł oprocentowane są stawką WIBID1M pomniejszoną o 0,5 p.p.

Ile kosztuje konto oszczędnościowego w Alior Banku?

Zakładając konto oszczędnościowe w Alior Banku, zapłacisz:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu,
 • 5 zł za kolejny wewnętrzny,
 • 10 zł za kolejny zewnętrzny.

3. Konto Oszczędnościowe Credit Agricole

Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Credit Agricole wynosi 3 proc. dla salda do 100 tys. zł (dla nadwyżki środków powyżej 100 tys. zł wyniesie 0,7 proc.) przez okres 4 miesięcy od dnia otwarcia rachunku. Aby założyć konto oszczędnościowe, Oszczędzam w Ofercie specjalnej „Na start”, musisz założyć konto osobiste w Credit Agricole. Rachunkiem możesz zarządzać przez Internet, telefon i w placówce.

Ile kosztuje konto oszczędnościowe w Credit Agricole?

Zakładając konto oszczędnościowe w Credit Agricole, zapłacisz:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu,
 • 10 zł za każdy kolejny przelew.

4. Mobilne Konto Oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK

Oprocentowanie Mobilnego Konta Oszczędnościowego w Banku Zachodnim WBK wynosi 2,7 proc. dla salda do 100 tys. zł (oprocentowanie nadwyżki powyżej 100 000 zł wynosi 0,40%). Co ważne, promocyjne oprocentowanie obowiązuje jedynie do 30 lipca 2018 roku. Aby założyć Mobilne Konto Oszczędnościowe, nie potrzebujesz konta osobistego. Założenie rachunku jest możliwe przez internet, bezpośrednio na stronie banku BZ WBK. Aktywując bankowość elektroniczną BZWBK24 masz dostęp do konta przez internet, telefon, tablet.

Ile kosztuje Mobilne Konto Oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK?

Zakładając Mobilne Konto Oszczędnościowe w Banku Zachodnim WBK, zapłacisz:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu (zewnętrzny i wewnętrzny),
 • 10 zł za kolejny przelew.

5. Konto oszczędnościowe Profit — Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit oferuje oprocentowanie w wysokości 2,70% na koncie i 2,50% na lokacie. Promocyjne warunki obowiązują przez 3 miesiące od pierwszej wpłaty środków na rachunek oszczędnościowy w okresie promocji i jest uzależnione od wysokości środków przechowywanych na rachunku. Oprocentowanie wynosi:

 • 2,70% dla salda do 200 000 zł,
 • 1,50% dla nadwyżki ponad 200 000 zł;

Co ważne, promocyjne oprocentowanie obejmuje wyłącznie nowe środki (liczone względem łącznej kwoty środków na rachunkach w Banku Millennium na dzień 10 marca 2018 r.). Dla pozostałych środków obowiązuje oprocentowanie standardowe. Konto założysz szybko i wygodnie przez internet.

Ile kosztuje Mobilne Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium?

Zakładając konto oszczędnościowe w Banku Millennium, zapłacisz:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za pierwszy przelew w miesiącu,
 • 7,50 zł za każdy kolejny przelew.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook