Najlepsze kredyty na zakup samochodu — gdzie je znaleźć?

Aktualizacja: 2019-12-19
Data publikacji: 2018-04-10
Autor: Katarzyna Fodrowska
Ocena: 4.32
(ilość ocen: 60)

Dobry kredyt samochodowy to kredyt dostosowany do potrzeb i oczekiwań kredytobiorcy. W przypadku takiej formy finansowania ogromne znaczenie mają nie tylko koszty, ale również wymagane przez bank zabezpieczenia oraz warunki stawiane finansowym pojazdom. Sprawdźmy, gdzie szukać najlepszych na rynku kredytów samochodowych.

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, przeznaczonym na zakup nowego lub używanego pojazdu — samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, a nawet… łodzi motorowej. Maksymalny okres kredytowania może wynieść 10 lat, a kwota finansowania — nawet kilka milionów złotych. Co ważne, większość banków ustanowiła limity, dotyczące maksymalnego wieku kredytowanego pojazdu na koniec okresu trwania umowy. W zależności od instytucji może on wynieść od 5 do 20 lat.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy?

Oprocentowanie kredytów samochodowych jest z reguły atrakcyjniejsze od tego, towarzyszącego kredytom gotówkowym. Pamiętaj jednak, że niższe odsetki bank rekompensuje koniecznością ustanowienia zabezpieczeń. Do najpopularniejszych należą:

  • zastaw rejestrowy. Jeśli zabezpieczeniem spłaty kredytu jest zastaw rejestrowy, w przypadku braku terminowej spłaty rat, bank może spieniężyć auto, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć na pokrycie zadłużenia. W celu ustanowienia takiego rodzaju zabezpieczenia należy dokonać stosownego wpisu w Rejestrze Zastawów oraz w dokumentach samochodu;
  • przewłaszczenie. Stosując takie zabezpieczenie, do czasu całkowitej spłaty kredytu bank staje się współwłaścicielem Twojego samochodu. Należy do niego 49 proc. wartości pojazdu;
  • cesja z polisy AC zapewnia bankowi wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Dzięki temu ubezpieczyciel pokryje całość lub część kredytu, który pozostał do spłaty.

Najlepsze kredyty samochodowe na rynku

Analizując oferty poszczególnych banków, koniecznie zwróć więc uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu, ale również na dodatkowe warunki stawiane kredytobiorcom oraz finansowanym pojazdom. Aby oszczędzić Twój czas i wyeliminować konieczność samodzielnego analizowania ofert, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kredytów samochodowych, dostępnych obecnie na rynku. Podsumowanie podzieliliśmy na 2 części: część dotyczącą kredytów na samochody nowe oraz tę, obejmującą kredyty na samochody używane.

Najlepsze kredyty na nowy samochód

Aby precyzyjnie porównać koszty kredytów na nowy samochód, przyjęliśmy, że wartość finansowanego pojazdu wyniesie 90 000 zł, a kupujący posiada wkład własny w wysokości 30 proc. (27 000 zł).

1. Kredyt samochodowy w Getin Banku

Niekwestionowanym liderem zestawienia okazał się kredyt na nowy samochód, oferowany przez Getin Bank z okresem kredytowania nawet do 144 miesięcy. Pieniądze z kredytu możesz przeznaczyć na:

  • zakup samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, autobusu;
  • ubezpieczenia Grupowe: „Na życie”, „Ochrony prawnej”, „Straty finansowej- GAP”;
  • pokrycie kosztów pośrednictwa kredytowego oraz prowizji bankowej;
  • dodatkowe wyposażenie samochodu.

Całkowity koszt zaciągnięcia kredytu na nowy samochód wynosi 11 836 zł, prowizja za jego udzielenie 1 proc, a oprocentowanie – 5,49 proc. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu w Getin Banku jest równa 5,99 proc., a kwota miesięcznej raty – 1 039,39 zł. Jak deklaruje kredytodawca, decyzję kredytową możesz otrzymać nawet w dwie godziny na podstawie oświadczenia lub zaświadczenia o dochodach.

2. Pożyczka gotówkowa w Pekao S.A.

Na drugim miejscu rankingu, zaraz za Getin Bankiem plasuje się pożyczka na zakup nowego auta, oferowana przez Pekao S.A. Sięgając po pożyczkę, możesz pożyczyć od 1000 do 200 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 12 do 96 miesięcy. Pożyczkodawca daje klientom możliwość odroczenia spłaty rat o 3 miesiące, a do zaciągnięcia finansowania nie wymaga posiadania konta w Pekao SA. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć online lub w jednym z oddziałów w całej Polsce. Klienci Pekao SA, korzystający z bankowości internetowej, mogą pożyczyć pieniądze również za pośrednictwem serwisu Pekao24. W omawiamy przez nas przypadku, RRSO pożyczki wynosi 6,53 proc., prowizja 1 proc., oprocentowanie 5,99 proc, a kwota miesięcznej raty – 1 054,34 zł.

3. Kredyt gotówkowy w Bank BGŻ BNP Paribas.

Trzecie miejsce na podium zajmuje kredyt samochodowy, oferowany przez Bank BGŻ BNP Paribas. Sięgając po finansowanie w banku BGŻ, pożyczysz nawet 500 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 6 miesięcy do 10 lat. Pieniędzmi z kredytu możesz sfinansować nie tylko samochód osobowy, ale również kredyt pojazd ciężarowy, motocykl, skuter, quad… a nawet jacht. Całkowity koszt zaciągnięcia kredytu na nowy samochód wynosi 12 942 zł. Kwota miesięcznej raty to 1 054,76 zł, a oprocentowani – 5,99 proc w skali roku. Za udzielenie finansowania bank nalicza 1 proc. prowizji, a wartość RRSO jest równa 6,52 proc.

Najlepsze kredyty na samochód używany

Aby precyzyjnie porównać koszty kredytów na nowy samochód, przyjęliśmy, że wartość finansowanego pojazdu wyniesie 74 900 zł, a kupujący posiada wkład własny w wysokości 30 proc. (22 470 zł).

1. Pożyczka ekspresowa w Banku Pekao S.A.

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów na samochód używany zajmuje pożyczka ekspresowa w Banku Pekao S.A. Jej parametry dla samochodów używanych kształtują się identycznie jak w przypadku nowych pojazdów. Oprocentowanie wynosi 5,99 proc. w skali roku, prowizja za jej udzielenie – 1 proc. pożyczanej kwoty, a RRSO – 6,53 proc. Kwota miesięcznej raty to w tym przypadku 877,44 zł a całkowity koszt finansowania – 10 761 zł.

2. Kredyt samochodowy w mBanku

Drugą pozycję w rankingu zajmuje kredyt samochodowy w mBanku. Zaciągając kredyt w mBanku, pożyczysz nawet 450 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 6 do 120 miesięcy. Pieniędzmi z kredytu sfinansujesz dowolny pojazdu: samochód, motocykl, quad, motorower, skuter, a nawet… statek. W pakiecie z kredytem mBank oferuje również 19% zniżki na zakup polisy OC i AC przez internet.
Oprocentowanie kredytu na używany samochód wynosi 5,39 proc., RRSO – 7,17 proc., a prowizja – 4,5 proc. pożyczanej kwoty. Koszt miesięcznej raty jest równy 892,32 zł, a całkowity koszt kredytu – 11 817 zł.

3. Kredyt samochodowy w Getin Banku

Brązowy medal w kategorii kredytów na używane auta zajmuje Getin Bank.
Jego oprocentowanie wynosi 6,49 proc., prowizja 1 proc., a RRSO – 7,58 proc. Koszt miesięcznej raty to 902,65 zł, a całkowity koszt kredytu – 12 561 zł.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo