Nowa usługa w PayUkraine – pożyczki gotówkowe

PayUkraine to jeden z najszybciej rozwijających się startupów fintech w Polsce. Do tej pory platforma oferowała wyłącznie tanie przelewy dla obywateli Ukrainy, przebywających poza granicami ojczyzny. Teraz, wśród dostępnych usług mają znaleźć się również pożyczki dla naszych wschodnich sąsiadów.

Według statystyk, w krajach Unii Europejskiej znajduje się nawet 6,5 mln obywateli Ukrainy, z czego około 2 mln z nich przebywa w Polsce. Wielu z nich, wyjeżdża za granicę do pracy, chcąc wesprzeć bliskich, którzy pozostali na Ukrainie. Do tej pory brakowało jednak rozwiązania, które pozwalałoby im bezpiecznie i tanio przesyłać pieniądze do rodziny w kraju. Stąd właśnie narodził się pomysł na PayUkraine.

4 mln na rozwój PayUkraine

Firma została założona na początku 2019 roku, przez dwóch studiujących w Polsce Białorusinów. W ciągu niecałego roku udało się podbić kluczowe rynki w Europie. PayUkraine obecnie działa w 15 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech czy Włoszech. Tylko w Polsce, z oferowanych przez nią usług korzysta już około 40 tys. klientów, a ich liczba rośnie codziennie o około 500 osób. Przeciętne kwoty przelewów wykonywanych przez użytkowników platformy wahają się od ok. 170 do 200 euro.

PayUkraine udzieli pożyczek.

Potencjał tkwiący w platformie dostrzegli inwestorzy. W październiku 2019 roku firma uzyskała 4 mln zł na dalszy rozwój usług oraz pozyskiwanie nowych partnerów.

PayUkraine udzieli pożyczek

Dostrzegając kolejną lukę na rynku, twórcy PayUkraine zdecydowali się wprowadzić nową funkcję platformy – pożyczki dla obcokrajowców.

Jak mówi jeden z założycieli, Evgeny Chomtonau “To funkcja przydatna zwłaszcza dla tych, którzy z jakiś powodów nie uzyskali w danym miesiącu np. pensji, a muszą dokonać niezbędnych opłat lub chcą wysłać comiesięczny przelew pieniędzy dla rodziny przebywającej na Ukrainie”. Tym bardziej, że polskie instytucje finansowe, takie jak banki czy firmy pożyczkowe, mało przychylnie podchodzą do pożyczkobiorców bez polskiego obywatelstwa. Do tej pory, Ukraińcy mogli ubiegać się o chwilówkę jedynie u kilku pożyczkodawców – m.in. Creditstar, Solcredit czy TakTo Finanse.

Według wstępnych zapowiedzi, opcja zaciągnięcia pożyczki w PayUkraine miała pojawić się już w połowie grudnia 2019 roku. Jednak jak na razie, trudno znaleźć ją zarówno w serwisie internetowym, jak i aplikacji PayUkraine. Wygląda na to, że firmie wciąż nie udało znaleźć się odpowiednich partnerów, którzy pomogliby jej rozwinąć tę sekcję platformy. A jest o co walczyć.

Jak podaje Narodowy Bank Polski, do czerwca 2018 roku transfery z Polski na Ukrainę wyniosły 3,3 mld zł. Kwota ta stanowi jednak jedynie część środków przekazywanych na wschód. Szacuje się, że kolejne 2 mld zł trafia za granicę z pomocą pośredników – kierowców TIR-ów czy innych osób jadących na Ukrainę.

5/5 - (1 vote)

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: