Nowy pożyczkodawca Funeda. Jak wygląda na tle konkurencji?

Aktualizacja: 2020-02-17
Data publikacji: 2018-08-08
Autor: Marta Kazimierska
Ocena: 4.59
(ilość ocen: 32)

Co jakiś czas na polskim rynku finansowym pojawia się nowy pożyczkodawca lub nowa marka stworzona przez funkcjonującą już od dłuższego czasu firmę. W takiej sytuacji zwykle boimy się korzystać z nowej oferty. Nie ma w tym nic dziwnego – brakuje nam informacji do zbudowania niezbędnego zaufania. Jednak, czy rzeczywiście jest się czego obawiać? I czy możemy ze spokojem podejść do wzięcia pożyczki u nowego pożyczkodawcy? By odpowiedzieć na te pytania przyjrzyjmy się relatywnie nowej marce Funeda i warunkom, jakie może zaproponować.

Ile zapłacimy za pożyczkę w Funeda?

W Funeda możemy liczyć raczej na standardowe kwoty, charakterystyczne dla innych pożyczkodawców udzielających pożyczek na raty. Zakres kwotowy w tym wypadku wynosi od 2000 do 12 000 złotych, ze spłatą w ciągu 12-48 miesięcy. Dla niektórych, niedogodnością może być to, że dolny limit wysokości pożyczki jest stosunkowo wysoki. U większości pożyczkodawców nie przekracza on zwykle 1000 zł. Podobnie może być z okresem spłaty. W końcu nie każdy chce zaciągnąć zobowiązanie na kilka lat. Nie są to jednak czynniki, które mogłyby zniechęcić pożyczkobiorców do skorzystania z oferty Funeda.

Zobaczmy teraz, jak wygląda porównanie kosztów pożyczki do największych pożyczkodawców w Polsce. Sprawdzimy odpowiednio pożyczkę w wysokości 5000 złotych na 12 miesięcy oraz pożyczkę 10 000 złotych na 24 miesiące. Całkowite koszty, jak trzeba by ponieść w popularnych firmach pożyczkowych wynoszą :

Pożyczkodawca Koszty dla pożyczki
5000zł/12 msc
Koszty dla pożyczki
10000 zł/24 msc
Funeda 3004 zł 9416 zł
Zaplo 3025 zł 9574 zł
Hapi Pożyczki 3016 zł 9545 zł
Super Grosz 3025 zł 9574 zł
Monedo Now 2157 zł 6723 zł
Efino 2991 zł 9405 zł
Credissimo 2786 zł
Provident 2939 zł 8272 zł
Vippo 2875 zł
Mikrokasa 2939 zł 9239 zł
Ferratum 3019 zł 9097 zł

Jak widać z powyższych wyliczeń, Funeda nie jest pożyczką najtańszą, ale też nie najdroższą. W kwestii kosztów plasuje się po środku stawki. O wyborze tego właśnie pożyczkodawcy mogą więc zadecydować inne czynniki.

Jakie trzeba spełniać warunki, by wziąć pożyczkę w Funeda?

Przejdźmy do kryteriów otrzymania pożyczki. Czy Funeda – jako nowy pożyczkodawca – zaoferuje coś „ekstra”? Niestety, nie do końca. Warunki otrzymania pożyczki mieszczą się raczej w granicach standardów, wyznaczanych przez największych pożyczkodawców.

Aby zaciągnąć pożyczkę w Funeda wystarczy mieć 20 lat – to mniej niż u wiodących na rynku marek pożyczkowych. Najczęstszą dolną granicą wieku jest 21 lat.

Reszta kryteriów jest już standardowa. Są to: posiadanie konta w banku, telefonu komórkowego, stałych dochodów, wiarygodności finansowej, polskiego obywatelstwa i zamieszkania na terenie Polski. Nie można też zapomnieć o dowodzie osobistym, który będzie potrzebny do wypełnienia wniosku.

W kwestii weryfikacji klientów wszystko również przebiega standardowo. Pożyczkobiorca zostanie sprawdzony w bazach BIK, KRD, ERIF, BIG Infomonitor oraz KBIG. Osoby poszukujące dodatkowej gotówki mogą być niezadowolone z tego powodu, ale tak wnikliwa weryfikacja świadczy tylko o tym, że choć Funeda to nowy pożyczkodawca, podchodzi do pożyczania odpowiedzialnie.

W Funeda pożyczymy nawet w 15 minut

Realny czas otrzymania pieniędzy z pożyczki jest dla pożyczkobiorców bardzo ważny. Niestety, przelew weryfikacyjny jest wciąż podstawowym sposobem sprawdzenia zgodności danych i takie rozwiązania stosują nawet cieszący się największą popularnością pożyczkodawcy. Nie wszystkie firmy posiadają również na tyle dużo rachunków bankowych, by móc zapewnić błyskawiczne księgowanie opłaty weryfikacyjnej oraz wypłaty pożyczki. Z tego powodu niektórzy klienci mogą czekać nawet do następnego dnia roboczego, co w przypadku chwilówki online może być problematyczne.

Funeda jest natomiast jednym z niewielu pożyczkodawców, którzy zapewniają niemalże ekspresową procedurę. Wszystko dzięki aplikacji weryfikacyjnej Instantor, która nie wymaga przelewania 1 grosza. Dzięki niej decyzja pożyczkowa może zostać wydana bardzo szybko.

Co więcej, Funeda gwarantuje błyskawiczne zaksięgowanie pieniędzy na koncie klienta dzięki temu, że każdy przelew zlecany jest poprzez system Express Elixir. Podobnie działa m.in. firma Miloan, która wysyła pieniądze za pomocą przelewów Blue Media.

Cykliczne płatności w Funeda – ułatwienie w spłacie pożyczki

Standardem pożyczkowym jest spłata zobowiązania przelewem na konto. Szkopuł w tym, że pożyczkobiorca musi sam pamiętać o tym, by ten przelew wykonać w terminie. Nieliczne firmy spróbowały ułatwić życie swoim klientom i wprowadziły cykliczne płatności. Jedną z nich jest właśnie Funeda. Dzięki wprowadzeniu danych swojej karty płatniczej odpowiednia kwota będzie pobierana z konta pożyczkobiorcy automatycznie, dokładnie w dniu płatności raty. Nie trzeba się więc martwić o to, że nie dopilnuje się terminu. Jest to więc spore udogodnienie, które łącznie z czasem otrzymania pożyczki może przeważyć nad tym, by wybrać tego pożyczkodawcę.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo