Połączenie telefoniczne za 115 zł? Kolejny oszust na rynku pożyczek pozabankowych

Aktualizacja: 2019-07-15
Data publikacji:
Autor:
Połączenie telefoniczne za 115 zł? Kolejny oszust na rynku pożyczek pozabankowych
Ocena: 5
(ilość ocen: 1)

Nasi czytelnicy regularnie informują nas o nieuczciwych działaniach firm pożyczkowych, z jakimi spotykają się na co dzień. Jakiś czas temu pisaliśmy o serwisach prywatna.eu i pozyczki-prywatne.com, które pobierają bardzo wysokie opłaty za wiadomość SMS. Dziś weźmiemy pod lupę serwis szybka-pozyczka.com. Korzystający z jego usług klienci będą musieli zapłacić za rozmowę telefoniczną aż… 115 zł brutto!

Choć większość firm pożyczkowych działających na polskim rynku to uczciwe, kompetentne i rzetelne podmioty, nie zawsze jest to regułą. Dziś demaskujemy kolejnego pożyczkowego oszusta — serwis szybka-pozyczka.com.

Jak działa szybka-pozyczka.com?

Serwis szybka-pozyczka.com umożliwia zaciągnięcie pożyczki społecznościowej w kwocie od 300 do 150 000 zł z okresem spłaty od 12 do 120 miesięcy. Dla osoby zorientowanej w ofertach firm, udzielających pozabankowych pożyczek ratalnych taki okres spłaty z pewnością będzie podejrzany. Dlaczego? Wszystkie instytucje pozabankowe, proponujące ratalki, udzielają finansowania na okres od 2 do 60 miesięcy. 120 miesięcy to stosunkowo długi, zwłaszcza w przypadku instytucji pozabankowej, okres spłaty. Kolejną kwestią, która powinna wzbudzić czujność pożyczającego jest bardzo niskie RRSO. Zgodnie z informacjami, zawartymi na stronie internetowej, w przypadku pożyczki w kwocie 10 000 zł z 12-miesięcznym okresem spłaty wynosi ono jedynie 5 proc. W praktyce oznacza to, że roczny koszt pożyczenia pieniędzy jest równy jedynie 500 zł. Tak niskie RRSO nie zdarza się nawet w bankach, a co dopiero w instytucji pozabankowej…

Wnioskowanie o pożyczkę

Osoby, które chcą zaciągnąć pożyczkę za pośrednictwem serwisu szybka-pozyczka.com powinny posiadać ważny dowód osobisty, stałe miejsce zamieszkania i konto w banku. Pierwszym krokiem do otrzymania dodatkowych środków powinno być wypełnienie wniosku. Kolejnym — kontakt telefoniczny z konsultantem w celu uzupełnienia danych. Niestety, właściciel serwisu nie uprzedził swoich klientów, że kontakt ten okaże się bardzo kosztowny.

Połączenie telefoniczne za 115 zł

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od naszych czytelników, w przypadku pozytywnej weryfikacji pożyczkobiorcy, konieczne jest uzupełnienie wniosku o dodatkowe informacje. A to może nastąpić wyłącznie w drodze rozmowy telefonicznej z przedstawicielem usługodawcy. Połączenie jest jednak usługą o podwyższonej opłacie. Cena za jednostkę rozliczeniową wynosi 6,25 netto, to jest 7,69 brutto za każdą rozpoczętą minutę połączenia. Cała rozmowa zajmuje około 15 minut, co wiąże się z szacunkowym kosztem około 115 zł brutto. Choć przed rozpoczęciem naliczania opłaty za połączenie telefoniczne, dostawca usługi bezpłatnie informuje o tym użytkownika, jest to zdecydowanie zbyt późno. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że osoba, która desperacko szuka sposobu na pozyskanie dodatkowych środków, zdecyduje się na tak kosztowną rozmowę.

Korzystaj z usług sprawdzonych serwisów

Aby zachować stuprocentowe bezpieczeństwo pożyczania pieniędzy, warto korzystać jedynie ze sprawdzonych serwisów udzielających pożyczek pozabankowych. Aby znaleźć te najlepiej dostosowane do własnych potrzeb i możliwości finansowych, zalecamy analizę rankingów firm pożyczkowych, dostępnych na naszym serwisie. Tworzone przez nas zestawienia uwzględniają jedynie kompetentne, uczciwe serwisy, działające zgodnie z prawem i najwyższymi standardami etycznymi.

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Pożyczka Plus to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Najlepsze firmy pożyczkowe

1.
Ocena: 3.85
(ilość ocen: 661)
2.
Ocena: 3.88
(ilość ocen: 374)
3.
Ocena: 4.03
(ilość ocen: 781)
4.
Ocena: 4.07
(ilość ocen: 1230)
5.
Ocena: 3.91
(ilość ocen: 474)