Połączenie telefoniczne za 115 zł? Kolejny oszust na rynku pożyczek pozabankowych

Aktualizacja: 2019-12-06
Data publikacji: 2018-07-09
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4.93
(ilość ocen: 29)

Nasi czytelnicy regularnie informują nas o nieuczciwych działaniach firm pożyczkowych, z jakimi spotykają się na co dzień. Jakiś czas temu pisaliśmy o serwisach prywatna.eu i pozyczki-prywatne.com, które pobierają bardzo wysokie opłaty za wiadomość SMS. Dziś weźmiemy pod lupę serwis szybka-pozyczka.com. Korzystający z jego usług klienci będą musieli zapłacić za rozmowę telefoniczną aż… 115 zł brutto!

Choć większość firm pożyczkowych działających na polskim rynku to uczciwe, kompetentne i rzetelne podmioty, nie zawsze jest to regułą. Dziś demaskujemy kolejnego pożyczkowego oszusta — serwis szybka-pozyczka.com.

Jak działa szybka-pozyczka.com?

Serwis szybka-pozyczka.com umożliwia zaciągnięcie pożyczki społecznościowej w kwocie od 300 do 150 000 zł z okresem spłaty od 12 do 120 miesięcy. Dla osoby zorientowanej w ofertach firm, udzielających pozabankowych pożyczek ratalnych taki okres spłaty z pewnością będzie podejrzany. Dlaczego? Wszystkie instytucje pozabankowe, proponujące ratalki, udzielają finansowania na okres od 2 do 60 miesięcy. 120 miesięcy to stosunkowo długi, zwłaszcza w przypadku instytucji pozabankowej, okres spłaty. Kolejną kwestią, która powinna wzbudzić czujność pożyczającego jest bardzo niskie RRSO. Zgodnie z informacjami, zawartymi na stronie internetowej, w przypadku pożyczki w kwocie 10 000 zł z 12-miesięcznym okresem spłaty wynosi ono jedynie 5 proc. W praktyce oznacza to, że roczny koszt pożyczenia pieniędzy jest równy jedynie 500 zł. Tak niskie RRSO nie zdarza się nawet w bankach, a co dopiero w instytucji pozabankowej…

Wnioskowanie o pożyczkę

Osoby, które chcą zaciągnąć pożyczkę za pośrednictwem serwisu szybka-pozyczka.com powinny posiadać ważny dowód osobisty, stałe miejsce zamieszkania i konto w banku. Pierwszym krokiem do otrzymania dodatkowych środków powinno być wypełnienie wniosku. Kolejnym — kontakt telefoniczny z konsultantem w celu uzupełnienia danych. Niestety, właściciel serwisu nie uprzedził swoich klientów, że kontakt ten okaże się bardzo kosztowny.

Połączenie telefoniczne za 115 zł

Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od naszych czytelników, w przypadku pozytywnej weryfikacji pożyczkobiorcy, konieczne jest uzupełnienie wniosku o dodatkowe informacje. A to może nastąpić wyłącznie w drodze rozmowy telefonicznej z przedstawicielem usługodawcy. Połączenie jest jednak usługą o podwyższonej opłacie. Cena za jednostkę rozliczeniową wynosi 6,25 netto, to jest 7,69 brutto za każdą rozpoczętą minutę połączenia. Cała rozmowa zajmuje około 15 minut, co wiąże się z szacunkowym kosztem około 115 zł brutto. Choć przed rozpoczęciem naliczania opłaty za połączenie telefoniczne, dostawca usługi bezpłatnie informuje o tym użytkownika, jest to zdecydowanie zbyt późno. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że osoba, która desperacko szuka sposobu na pozyskanie dodatkowych środków, zdecyduje się na tak kosztowną rozmowę.

Korzystaj z usług sprawdzonych serwisów

Aby zachować stuprocentowe bezpieczeństwo pożyczania pieniędzy, warto korzystać jedynie ze sprawdzonych serwisów udzielających pożyczek pozabankowych. Aby znaleźć te najlepiej dostosowane do własnych potrzeb i możliwości finansowych, zalecamy analizę rankingów firm pożyczkowych, dostępnych na naszym serwisie. Tworzone przez nas zestawienia uwzględniają jedynie kompetentne, uczciwe serwisy, działające zgodnie z prawem i najwyższymi standardami etycznymi.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo