Pośrednik pożyczkowy Solcredit – jak pożyczać w ten sposób?
4.5 (90%) 2 głosów

Pośrednik pożyczkowy Solcredit – jak pożyczać w ten sposób?

Na polskim rynku finansowym działa wiele firm udzielających szybkich pożyczek internetowych. Przekrój rynku pozabankowego jest równie szeroki – rodzaje pożyczek są tak zróżnicowane, że może z nich skorzystać prawie każdy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wraz z ewolucją rynku i zmianą charakteru szybkich pożyczek, coraz więcej pożyczkodawców stawia na pożyczanie odpowiedzialne. Pożyczkobiorcy mający niską zdolność kredytową muszą więc liczyć się z tym, że nie w każdej firmie mogą otrzymać pożyczkę. Jak więc wybrać tę, która pozytywnie rozpatrzy wniosek? Z pomocą może przyjść internetowy pośrednik pożyczkowy. Jednym z nich jest rozpoznawalna w wielu krajach firma Solcredit.

Czym jest pośrednik pożyczkowy?

Pośrednik pożyczkowy działa podobnie jak porównywarka pożyczkowa. Gromadzi w jednym miejscu wiele firm pożyczkowych – dużych i rozpoznawalnych, ale także tych mniejszych i takich, które nie mają dużej siły przebicia, ale jak najbardziej atrakcyjną ofertę. Różnicą jest to, że przez porównywarkę pożyczkową nie można złożyć wniosku, a jedynie zostać przekierowanym do strony internetowej pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorca korzystający z usług pośrednika nie może natomiast porównać przedstawianych ofert, a jedynie wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty, a następnie wypełnić wniosek swoimi danymi. Internetowy pośrednik finansowy działa więc bardziej na zasadzie pośredników stacjonarnych, tyle że zaciągnięcie pożyczki odbywa się całkowicie online.

Kim jest pośrednik pożyczkowy Solcredit?

Solcredit to firma z kilkuletnią tradycją na finansowym rynku europejskim. Pomysł na tego rodzaju działalność zrodził się i został zrealizowany w 2011 roku w Estonii. Dość szybko rozprzestrzenił się na inne kraje nadbałtyckie, a później na drugi koniec kontynentu – do Hiszpanii. Była to jedna z pierwszy tego typu firm internetowych, która zamiast jednej oferty pożyczkowej mogła zaproponować tylko ofert kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt.

Solcredit utrzymuje przy tym, że technologicznie nie odbiega od standardów wyznaczanych przed gigantów rynku pożyczkowego. Stosowane są przez niego najnowsze technologie informatyczne, dzięki czemu może zagwarantować swoim klientom najwyższy stopień bezpieczeństwa, dyskrecji i komfortu. Co więcej, dzięki dużej ilości umów podpisanych z pożyczkodawcami, jest w stanie wygenerować bardzo wysoką, niemalże 100-procentową przyznawalność pożyczek – obecnie wynosi ona ponad 95 procent.

Ze względu na to, że Solcredit współpracuje z wieloma różnymi pożyczkodawcami, wprowadził ujednoliconą ofertę, tak aby uniknąć bałaganu. Jej ramy mieszczą się w granicach wyznaczanych przez największe firmy pożyczkowe. W ten sposób swoim klientom może zaoferować maksymalnie 5000 złotych pożyczki do spłaty w ciągu nie więcej niż 50 dni – to dość niecodzienna propozycja, ale z pewnością warta uwagi.

Jak wygląda zaciągnięcie pożyczki przez pośrednika internetowego?

Z punktu widzenia pożyczkobiorcy zaciągnięcie pożyczki nie różni się znacznie od standardowej procedury pożyczkowej w przypadku „zwykłej” pożyczki. Musi on dopełnić dokładnie takie same warunki i przejść podobne etapy. Szczegółowy sposób otrzymania pożyczki, na przykładzie Solcredit, przebiega w sposób przedstawiony poniżej.

  1. Pożyczkobiorca wybiera wysokość pożyczki i okres spłaty na stronie pośrednika.
  2. Pożyczkobiorca wypełnia wniosek pożyczkowy (dalej na stronie pośrednika).
  3. Pośrednik analizuje wniosek, wylicza zdolność kredytową wnioskodawcy, a następnie kieruje wniosek do tego pożyczkobiorcy, który skłonny jest udzielić pożyczki.
  4. Pożyczkobiorca otrzymuje ofertę pożyczkową i jeśli ją akceptuje, musi zweryfikować swoją tożsamość na zasadach wyznaczonych przez rzeczywistego pożyczkodawcę i podpisać umowę.
  5. Pożyczkodawca wypłaca pieniądze.

Zalety skorzystania z oferty pośrednika Solcredit

Podstawową zaletą, o której już wspomnieliśmy, jest bardzo wysoka przyznawalność. Skierowanie wniosku przez pośrednika pożyczkowego, który na pewno udzieli pożyczki, daje pożyczkobiorcy możliwość złożenia tylko jednego wniosku pożyczkowego. W ten sposób ten nie miota się pomiędzy jednym pożyczkodawcą a drugim. Oszczędza też czas i wysiłek poświęcone na poszukiwania. Jest to cecha bardzo ważna szczególnie z punktu widzenia pożyczkobiorcy, który nie ma odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, lub nie spełnia innych wymogów formalnych.

Dzięki pośrednikowi pożyczkowemu, takiemu jak Solcredit, pożyczkobiorca może skorzystać z pożyczki bez BIK, pożyczki dla zadłużonych, a nawet z pożyczki z komornikiem. Solcredit gwarantuje to, że sam w jak najlepszym stopniu dopasuje pożyczkę pod kątem możliwości i potrzeb pożyczkobiorcy. Zachowane zostaną przy tym wszystkie najważniejsze zalety pożyczek online, czyli szybkość otrzymania pożyczki i możliwość jest zaciągnięcia całkowicie przez Internet.

Czy pośrednik pożyczkowy jest bezpieczny?

Pośrednik pożyczkowy to instytucja, która zarabia na polecaniu klientów firmom pożyczkowym. Naturalne jest więc to, że będzie robił wszystko, żeby wniosek pożyczkowy został rozpatrzony. Możemy być jednak pewni, że będzie to robił tylko w granicach prawa i współpracował z pożyczkodawcami uczciwymi. Każda instytucja pożyczkowa przed podpisaniem umowy o współpracy jest przez pośrednika dokładnie prześwietlania pod kątem atrakcyjności oferty, ale też i przejrzystości zasad. Co więcej, w oczach wielu, pośrednik pożyczkowy jest odrębną marką pożyczkową (tak jak kojarzony już przez wielu Solcredit), więc współdziałanie z nieuczciwym pożyczkodawcą byłoby dla niego szkodą i dużą stratą – nie tylko wizerunkową, ale też finansową. Zapewnienie bezpieczeństwa transakcji leży więc w interesie obu stron – pośrednika i pożyczkobiorcy.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.