Potrzebujesz pieniędzy „na już”? Która firma wypłaci najszybciej
4.8 (96%) 5 głosów

Potrzebujesz pieniędzy „na już”? Która firma wypłaci najszybciej

Tempo wypłaty środków to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru firmy pożyczkowej. Zwłaszcza w przypadku osób, które chcą otrzymać pieniądze „na już”. W artykule sprawdzimy, którzy pożyczkodawcy dokonują najszybszych wypłat. Wyjaśnimy również, od czego zależy rzeczywista szybkość otrzymania funduszy.

Decyzja już w 15 minut, Ekspresowa wypłata środków, Pieniądze na koncie nawet w ciągu kwadransa — te i bardzo podobne hasła „krzyczą” do nas z internetowych serwisów z pożyczkami online. Rzeczywiście. Możliwość otrzymania pieniędzy nawet w ciągu kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku pożyczkowego to jedna z największych zalet pozabankowych pożyczkodawców. Warto wiedzieć jednak, że rzeczywistość często odbiega od dumnie brzmiących obietnic. Jak pozyskać pieniądze naprawdę szybko?

Decyzja a wypłata środków

Kiedy wysyłasz pożyczkodawcy wypełniony wniosek, jego analizą zajmuje się z reguły nie „żywy człowiek”, lecz w pełni zautomatyzowany system. Na podstawie wskazanych przez Ciebie danych, informacji pozyskanych z Biura Informacji Kredytowej oraz rejestru dłużników szybko i sprawnie ocenia Twoją zdolność do spłaty. W większości serwisów, wydanie decyzji odbywa się więc rzeczywiście bardzo szybko.

Niezbędnym elementem wypłaty środków jest jednak nie tylko wypełnienie wniosku pożyczkowego, ale również potwierdzenie tożsamości pożyczkobiorcy. Aby upewnić się, że jesteś dokładnie tą osobą, za którą się podajesz, pożyczkodawca poprosi Cię o wykonanie przelewu na symboliczną kwotę (z reguły 1 zł lub 1 grosz). Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane, możliwe będzie sprawdzenie, czy dane właściciela rachunku bankowego zgadzają się z tymi, umieszczonymi we wniosku. Taka procedura zapewnia więc bezpieczeństwo obu stronom umowy. Eliminuje również ryzyko zaciągnięcia pożyczki na skradzione lub wyłudzone dane osobowe.

Nie wszyscy wiedzą jednak, że sposób przeprowadzenia procesu weryfikacji może determinować tempo otrzymania pieniędzy. Jak to możliwe?

Weryfikacja danych a tempo otrzymania środków

Jeśli wykonasz przelew weryfikacyjny na konto pożyczkodawcy w banku, w którym znajduje się również Twój rachunek, pieniądze zostaną zaksięgowane nawet w ciągu kilkunastu sekund. Dzięki temu pożyczkodawca szybko zweryfikuje Twoją tożsamość i dokona wypłaty. Zasada ekspresowego transferu pomiędzy dwoma kontami w tym samym banku zadziała również tutaj. Już kilka chwil po wysłaniu środków przez pożyczkodawcę, będziesz miał je na koncie. Co jednak w sytuacji, jeśli zrealizujesz przelew weryfikacyjny na rachunek w innym banku?

Jeśli prześlesz pieniądze na konto w innym banku, moment otrzymania środków będzie uzależniony od sesji przelewów wychodzących i przychodzących w obu bankach. W praktyce oznacza to, że samo zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego może potrwać nawet kilka godzin. Tyle samo będziesz musiał poczekać, by pieniądze z konta pożyczkodawcy wpłynęły na Twój rachunek.

Warto wiedzieć: Chcesz otrzymać pieniądze jak najszybciej? Zanim wybierzesz firmę pożyczkową, upewnij się, w jakich bankach posiada konta. Jeśli jest wśród nich również „Twój bank”, masz szansę otrzymać pieniądze bardzo szybko.

Weryfikacja bez przelewu bankowego

Jeśli masz konto w mało popularnym banku, nie chcesz lub nie możesz wykonać przelewu weryfikacyjnego, skorzystaj z usług firmy, udzielającej pożyczek bez przelewania złotówki. Takie podmioty udostępniły klientom nowoczesne aplikacje, które w bezpieczny i szybki sposób łączą się z kontem bankowym. Przekazując pożyczkodawcy niezbędne dane, umożliwiają potwierdzenie tożsamości w ciągu kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu sekund. Aby z nich skorzystać, wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto w systemie bankowości internetowej.

Proces weryfikacji tożsamości przez aplikację odbywa się przez stronę internetową pożyczkodawcy, w toku składania wniosku. Aby z niej skorzystać nie musisz więc instalować na swoim komputerze dodatkowego oprogramowania. Dzięki szybkiej weryfikacji przez aplikację wyeliminujesz ryzyko długiego oczekiwania na zaksięgowanie środków. Po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkodawca dokonuje z reguły natychmiastowej wypłaty.

Serwisy, które umożliwiają weryfikację danych przez aplikację

Pożyczka w weekend

Jeśli składasz wniosek pożyczkowy w weekend i zależy Ci na tym, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej, musisz wybrać pożyczkodawcę jeszcze uważniej. Oprócz analizy warunków otrzymania pożyczki, informacji o posiadanych kontach bankowych, sprawdź również godziny pracy pożyczkodawcy w soboty i niedziele. Upewnij się również, że firma nie tylko przyjmuje wnioski pożyczkowe w weekendy (tak dzieje się w większości serwisów), ale również wypłaca pieniądze w dni wolne od pracy.

Które firmy wypłacają najszybciej?

Jeśli chcesz otrzymać pieniądze jak najszybciej, złóż wniosek pożyczkowy w serwisie:

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.