Pozabankowe pożyczki ratalne. Ile za nie zapłacisz?
3.9 (78%) 20 głosów

Pozabankowe pożyczki ratalne. Ile za nie zapłacisz?

Pozabankowe pożyczki ratalne mogą być doskonała propozycją dla osób, które otrzymały odmowną decyzję kredytową w banku. Korzystając z usług pożyczkodawców, oferujących pozabankowe pożyczki na raty będziesz mógł pożyczyć nawet 25 000 zł. Dziś podpowiemy, jak możesz wnioskować o taką pożyczkę i ile za nią zapłacisz.

Pozabankowe instytucje finansowe specjalizują się nie tylko w udzielaniu szybkich, krótkoterminowych chwilówek.

Na polskim rynku istnieje także wiele firm, oferujących pożyczki ratalne. Korzystając z ich usług będziesz mógł pożyczyć od kilku aż do 25 000 zł. Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel – remont domu, wyjazd na wakacje, konsolidację istniejących kredytów i pożyczek czy zakup auta.

Dla kogo pozabankowe pożyczki ratalne?

Po pozabankowe pożyczki ratalne najczęściej sięgają osoby, które nie mają szans na otrzymanie kredytu w banku. Powodem takiego stanu rzeczy może być np. negatywna historia kredytowa w BIK-u, zbyt młody lub dojrzały wiek czy niskie dochody.

Firmy pożyczkowe zdecydowanie przychylniej patrzą na mniej wiarygodnych klientów. Choć wiele z nich wysyła zapytania do Biura Informacji Kredytowej (BIK), niski scoring nie przesądza z reguły o negatywnej decyzji pożyczkodawcy.

Dokąd po pożyczkę pozabankową na raty?

Obecnie pozabankowych pożyczek ratalnych udziela aż kilkadziesiąt firm pożyczkowych. Do najbardziej znanych, cieszących się zaufaniem klientów i najlepszymi opiniami należą: Wonga, Provident, Profi Kredit, Zaplo, Hapi, TakTo. Poniżej omówimy szczegóły każdej z ofert i sprawdzimy ile wynoszą koszty zaciągnięcia pożyczki.

Pożyczka online w firmie Wonga

Korzystając z usług Wonga nie pożyczysz więcej niż 3000 zł. Na spłatę zobowiązania będziesz miał maksymalnie 12 miesięcy.

Dla kogo pożyczka w Wonga?

Wonga nie ma zbyt wygórowanych wymagań w stosunku do potencjalnych pożyczkobiorców.

Pożyczkę w firmie Wonga mogą otrzymać osoby, które:

 • mają co najmniej 18 lat,
 • mieszkają na terenie Polski,
 • posiadają konto w banku,
 • posiadają dowód osobisty oraz numer telefonu komórkowego.

Ile kosztuje pożyczka na raty w firmie Wonga?

Jeśli pożyczyłeś w Wonga 3000 zł na 6 miesięcy, miesięczna rata wyniesie 661,15 zł a prowizja – 966,90 zł. Całkowita kwota do spłaty to 3966,90 zł.

Pożyczka ratalna w Providencie

Provident jest jedną z najbardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Ten pożyczkodawca udziela pożyczek już od ponad 18 lat. Sztandarowym produktem Providenta są pożyczki z obsługa domową. Zaciągając taką pożyczkę, przedstawiciel firmy dostarczy pieniądze wprost pod wskazany adres. Będzie odwiedzał Cię również co tydzień, by odebrać raty pożyczki.

Sprawdźmy, ile kosztuje pożyczka z obsługą domową w Providencie.

Ile kosztuje pożyczka z obsługą domową w Providencie?

Jeśli pożyczysz w Providencie 3000 zł, a płatność rozłożysz na 30 tygodniowych rat, całkowity koszt pożyczki wyniesie 1 387,45 zł, a wysokość raty – 146,25 zł. Po 30 tygodniach będziesz zobowiązany zwrócić pożyczkodawcy aż 4 387,45 zł.

Uwaga: jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę w Providencie, możesz zrobić to nie tylko przez internet, ale również przez telefon. Podczas rozmowy z doradcą pożyczkowym omówisz wszystkie szczegóły pożyczki i poznasz dalsze kroki, które musisz wykonać, aby otrzymać pieniądze.

Dla kogo pożyczka w Providencie?

O pożyczkę w Providencie mogą wnioskować osoby, które:

 • są pełnoletnie,
 • posiadają stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym,
 • posiadają polskie obywatelstwo,
 • posiadają stałe źródło dochodu w postaci pensji, renty lub emerytury.

Pożyczka ratalna w Profi Credit

Profi Credit oferuje obecnie najwyższą na rynku kwotę pożyczki. Jest to aż 25 000 zł. Na zwrot pożyczki będziesz miał minimalnie 6, a maksymalnie 36 miesięcy. Zakres wymaganej dokumentacji zależy od kwoty pożyczki. Jeśli nie potrzebujesz więcej niż 9000 zł, będziesz mógł otrzymać pożyczkę jedynie na podstawie oświadczenia. Jeśli chcesz pożyczyć więcej, niezbędne będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów, wymaganych przez pożyczkodawcę.

Kto może otrzymać pożyczkę w Profi Credit?

Pożyczkę w Profi Credit może otrzymać osoba, która:

 • ma nie mniej niż 18 i nie więcej niż 80 lat,
 • posiada nr PESEL,
 • posiada stałe źródło dochodu.

Ile kosztuje pożyczka w Profi Credit?

Profi Credit jest pożyczkodawcą, który stawia na indywidualne podejście do każdego klienta. To, ile będziesz mógł pożyczyć zależy od Twojej zdolności pożyczkowej i indywidualnej oceny ryzyka. Niestety, na stronie internetowej Profi Credit nie znajdziemy kalkulatora kredytowe, umożliwiającego samodzielne skalkulowanie kosztów pożyczki. Pożyczkodawca w swoim serwisie podaje jednak reprezentatywny przykład pożyczki.

Jak kształtują się jej koszty?

W przypadku pożyczki w wysokości 4000 zł, zaciągniętej na 30 miesięcy, całkowity koszt wynosi  4520 zł. Na tę kwotę składają się opłata przygotowawcza – 129 zł, prowizja – 3261 zł, oprocentowanie – 530 zł, “Twój Pakiet” – 600 zł. Miesięczna rata wyniesie 284 zł, a całkowita kwota do zapłaty aż – 8520 zł.

Pożyczka przez internet w Zaplo

Zaplo jest znanym i stabilnym na rynku pożyczkodawcą, który od lat cieszy się zaufaniem klientów w Polsce i za granicą.  Korzystając z usług Zaplo będziesz mógł pożyczyć do 10 000 zł. Spłatę możesz rozłożyć na minimalnie 3, a maksymalnie 24 miesięczne raty.

Dla kogo pożyczka w Zaplo?

O pożyczkę w Zaplo mogą wnioskować osoby, które:

 • mają od 21 do 70 lat,
 • posiadają polskie obywatelstwo,
 • mieszkają w Polsce,
 • posiadają zdolność do spłaty zaciągniętej pożyczki,
 • nie zostały wpisane do jakiegokolwiek rejestru dłużników,
 • posiadają konto bankowe.

Ile kosztuje pożyczka w Zaplo?

Jeśli pożyczysz w Zaplo 3000 zł, a płatność rozłożysz na 6 miesięcznych rat, za pożyczone pieniądze zapłacisz dodatkowo 1288,08 zł. Wysokość miesięcznej raty to 714,68 zł, a całkowita kwota do spłaty 4288,08 zł. Pożyczka w Zaplo będzie więc droższa niż pożyczka w firmie Wonga.

Pożyczka ratalna w Hapi

Hapi to młodsza siostra Providenta. Hapi to minimum formlaności, przejrzyste procedsuty oraz psora elastyczność podczas oceny zdolności kredytowej pożyczkodawcy. U tego pożyczkodawcy możesz zaciągnąć pożyczkę w wysokości od 800 do 10 000 zł. Na jej spłatę będziesz miał od 3 do 24 miesięcy.

Dla kogo pożyczka w Hapi?

Pożyczkę w Hapi mogą otrzymać osoby, które:

 • mają co najmniej 18 lat,
 • posiadają obywatelstwo polskie,
 • posiadają konto w banku i stały dochód.

Ile kosztuje pożyczka w Hapi?

 Jeśli pożyczysz w Hapi 3000 zł, a spłatę rozłożysz na 6 miesięcy, miesięczna rata wyniesie 712,68 zł, wysokość kosztów dodatkowych 1277, 63, a całkowita kwota, jaką będziesz zobowiązany oddać pożyczkodawcy – 4 277,63 zł. Koszty pożyczki w Hapi są więc porównywalne do kosztów, towarzyszących zaciągnięcui pożyczki w firmie Zaplo.

Pożyczka ratalna w TakTo

Korzystając z usług firmy TakTo będziesz mógł pożyczyć 10 000 zł. Spłatę rozłożysz na maksymalnie 36 miesięcznych rat.

Dla kogo pożyczka w TakTo?

Pożyczkę ratalna w TakTo może otrzymać osoba, która:

 • ma nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 75 lat,
 • mieszka w Polsce,
 • jest zameldowana w Polsce,
 • posiada dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport),
 • posiada numeru PESEL,
 • posiada zdolność kredytową.

Ile kosztuje pożyczka w TakTo?

Zaciągając pożyczkę w wysokości 3000 zł i rozkładając spłatę na 6 miesięcy będziesz musiał oddać pożyczkodawcy 4323 zł. Na koszty dodatkowe w wysokości 1323 zł składają się: opłata przygotowawcza: 50 zł, opłata prowizyjna: 730 zł, opłata za udzielenie pożyczki:420 zł, kwota odsetek: 123 zł. Miesięczna rata pożyczki w TakTo wyniesie 721 zł.

Zanim wybierzesz pożyczkodawcę

Nie ulega wątpliwościom, że koszty towarzyszące zaciągnięciu pożyczki ratalnej w firmie pożyczkowej są zdecydowanie wyższe niż koszty pożyczki w banku. Decyzja o pożyczeniu pieniędzy od pozabankowego pożyczkodawcy powinna być więc gruntownie przemyślana.

Dla kogo pożyczka ratalna?

Pozabankowa pożyczka ratalna będzie dobrym rozwiązaniem jedynie wtedy, kiedy nie masz szans na otrzymanie pieniędzy w banku, jesteś przygotowany na wysokie koszty okołopożyczkowe, a miesięczne raty nie obciążą znacząco Twojego budżetu. Nieprzemyślane, podejmowane pochopnie decyzje finansowe mogą mieć długofalowe, tragiczne w skutkach konsekwencje.

Konsekwencje nieterminowej spłaty pożyczki

Jeśli nie spłacisz pożyczki na czas, pożyczkodawca będziesz mógł rozpocząć procedurę windykacyjną, a nawet skierować sprawę do sądu. Efektem postępowania sądowego mogą być wyjątkowo stresujące i nieprzyjemne zajęcia komornicze. Jeśli nie chcesz myśleć obsesyjnie, ile komornik może zabrać z pensji, zadbaj o to, by Twoje decyzje były w pełni przemyślane i odpowiedzialne.

 

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook