Pożyczanie za 0 złotych bez przerwy? Wonga przedłuża swoją promocję!

Aktualizacja: 2020-12-08
Data publikacji: 2020-12-08
Autor: Katarzyna Walczyk
Ocena: 4.93
(ilość ocen: 15)

Wiele firm pożyczkowych decyduje się na zaoferowanie swoim klientom promocji, która polega na udzieleniu pierwszej, bezpłatnej pożyczki. Dla pożyczkobiorców oznacza to, że jeśli oddadzą pieniądze w terminie nie zapłacą odsetek, prowizji i innych kosztów.

Wonga już w październiku tego roku, wyszła przed szereg swoich konkurentów, ponieważ zaoferowała nie tylko pierwszą, ale i każdą kolejną pożyczkę w wysokości 1000 złotych zawsze za darmo!

Wonga i pożyczki za 0% – gratka dla pożyczkobiorców?

Firma pożyczkowa Wonga, działa na rynku od 2007 roku. W Polsce rozpoczęła działalność 6 lat później, w 2013 roku. Początkowo firma celowała wyłącznie w chwilówki z krótkim okresem spłaty. Obecnie oferuje również pożyczki ratalne do 20 000 złotych z dłuższym terminem spłaty (do 48 miesięcy).

Niemalże normą na polskim rynku pożyczkowym stają się promocje polegające na udzieleniu pierwszej, darmowej pożyczki. Jednakże to właśnie Wonga, jako pierwsza w Polsce, przedłuża okres promocji na czas nieokreślony! Oznacza to, że wnioskodawca może korzystać z darmowej pożyczki, tak często, jak tylko chce. Jak to możliwe? Gdzie tkwi haczyk?

Warunki promocji Wonga – każda pożyczka za darmo?

W promocji pozabankowej firmy pożyczkowej nie ma żadnych haczyków. Klienci faktycznie mogą nawet kilkukrotnie sięgać po darmową pożyczkę z RRSO 0%, Warunkiem jest jednak:

  • Skorzystanie z pożyczki do 1000 złotych (wyższe kwoty chwilówek są już oprocentowane),
  • Pozytywne przejście przez analizę zdolności finansowej.
  • Brak negatywnych wpisów w BIK i innych bazach.
  • Spłata pożyczki w terminie (jeśli wystąpi opóźnienie w dacie spłaty, do pożyczki zostanie naliczone oprocentowanie).

Co ciekawe, pożyczkodawca zdecydował się na przedłużenie promocyjnej oferty do końca grudnia. Możliwe jest również to, że darmowe pożyczki do 1000 złotych będą również dostępne po Nowym Roku. 

Promocja – każda pożyczka za 0 złotych w Wonga,  jest absolutną nowością na rynku pożyczek pozabankowych. Może być doskonałym rozwiązaniem na comiesięczne „podratowanie” domowego budżetu bez żadnych, dodatkowych kosztów. Wiele osób zapewne zastanawia się, jaki Wonga czerpie z tego zysk? Po pierwsze – poszerza bazę swoich klientów, a po drugie, zwiększa tym samym szansę na skorzystanie z kolejnej, wyższej już pożyczki, którą będzie oprocentowana. Czy taka promocja nie stanowi zagrożenia dla interesów firmy?  Ryzyko braku spłaty zawsze istnieje – szczególnie w branży pożyczek pozabankowych, lecz Wonga skrupulatnie bada zdolność kredytową swoich klientów, dzięki czemu minimalizuje ryzyko kredytowe.

 

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo