Pożyczka na działalność gospodarczą
4 (80.49%) 41 głosów

Pożyczka na działalność gospodarczą

Prowadzisz działalność gospodarczą? Szukasz zewnętrznego źródła finansowania, które pomoże Ci zrealizować intratne inwestycje i rozwinąć firmę? A może popadłeś w przejściowe kłopoty finansowe i chcesz jak najszybciej „wyjść na prostą”?

W artykule sprawdzimy, które instytucje finansowe udzielają pożyczek firmom. Sprawdzimy również jakie wymogi trzeba spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki i gdzie zaciągnąć pożyczkę bez formalności.

Wielu przedsiębiorców, szukających dodatkowych środków na założenie i rozwój własnego biznesu, w pierwszej kolejności kieruje swe kroki do banku. Niestety, procedura otrzymania kredytu bankowego często bywa żmudna i skomplikowana. Zwłaszcza dla młodych firm, które nie mogą poszczycić się jeszcze imponującym kapitałem i znacznymi obrotami droga do uzyskania finansowania może być szczególnie wyboista.

Wnikliwe badania zdolności kredytowej, konieczność dostarczenia stosu zaświadczeń i dokumentów i długie oczekiwanie na decyzję to obecnie chleb powszechni właścicieli firm, starających się kredyt lub pożyczkę bankową. Zadłużenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędzie Skarbowym, negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej czy wpis w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej przekreślają szanse na otrzymanie kredytu bankowego.

Jeśli bank odprawił Cię z kwitkiem, nie załamuj rąk. Przejściowe kłopoty finansowe nie muszą być przeszkodą w drodze do otrzymania dodatkowych środków.

Alternatywa dla kredytu bankowego

Alternatywą dla kredytu bankowego na rozwój firmy może być pożyczka, oferowana przez pozabankowe instytucje finansowe. Procedura uzyskania takiej pożyczki jest zdecydowanie prostsza, a niezbędne formalności – ograniczone do minimum. Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców pożyczysz nawet kilka milionów złotych. Niemożliwe? A jednak.

Gdzie szukać pozabankowych pożyczek dla firm?

Pozabankowych pożyczek dla firm udziela obecnie kilkunastu pożyczkodawców. Wśród niekwestionowanych liderów rynku znajdują się: Monument Fund, Autokapitał, Aasa, Aforti Finance, Caseo i Credit Company.

Którą z nich wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od preferowanej kwoty pożyczki, aktualnej sytuacji finansowej Twojej firmy oraz możliwości ustanowienia określonych zabezpieczeń. Przyjrzyjmy się dokładniej ofertom wymienionych wyżej pożyczkodawców.

Nawet 5 000 000 zł od Monument Fund

Monument Fund specjalizuje się w udzielaniu pożyczek dla firm pod zastaw nieruchomości.

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę w Monument Fund, powinieneś być właścicielem:
• nieruchomości komercyjnej,
• nieruchomości przemysłowej (np. hali czy biurowca),
• nieruchomości mieszkalnej,
• nieruchomości niestandardowej (z wyjątkami),
• działki inwestycyjnej.

Co ważne, pożyczkodawca bierze pod uwagę nieruchomości znajdujące się w aglomeracjach większych miast i miejscowościach pow. 50 tyś. mieszkańców. Jeśli należący do Ciebie obiekt znajduje się na terenach wiejskich, może okazać się niewystarczająco atrakcyjnym zabezpieczeniem.

Korzystając z usług Monument Fund pożyczysz od 50 000 aż do 5 000 000 zł. Wysokość pożyczki zależy przede wszystkim od wartości nieruchomości, będącej przedmiotem zabezpieczenia. Średni całkowity miesięczny koszt finansowania to 1,75%, a okres kredytowania, to: 3, 6, 12 lub nawet 18 miesięcy (w szczególnych przypadkach z opcją przedłużenia). Procedura uzyskania pożyczki trwa z reguły od 4 do 7 dni. Trzeba przyznać, że w porównaniu do kredytu bankowego, jest on stosunkowo niedługi.

Monumt Fund nie weryfikuje historii kredytowej przedsiębiorców w Biurze Informacji Kredytowej. Nie zagląda również do zasobów Biur Informacji Gospodarczej – Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników ERIF i BIG InfoMonitora. Dodatkowe środki może więc otrzymać osoba zadłużona, która na skutek nietrafionych decyzji popadła w przejściowe kłopoty finansowe.

Pieniądze z pożyczki możesz przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością. Może być to rozwój firmy, spłata zadłużeń przedsiębiorstwa, wypłata wynagrodzeń czy zakup towaru.

Autokapitał – pożyczka pod zastaw samochodu

Jeśli nie posiadasz nieruchomości, która mogłaby stanowić zabezpieczenie pożyczki, sięgnij po pożyczkę pod zastaw auta, oferowaną przez Autokapitał. Jej kwota może wynosić maksymalnie 65 % wartości samochodu. Jeśli auto, będące przedmiotem zastawu jest warte 100 000 zł, otrzymasz nawet 65 000 zł na rozwój swojej działalności.

Podobnie, jak w przypadku Monument Fund, pieniądze z pożyczki możesz przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością.

Wielu przedsiębiorców rezygnuje z pożyczenia pieniędzy pod zastaw samochodu, sądząc, że… nie będą mogli użytkować swojego auta w standardowy sposób. Nic bardziej mylnego. Pożyczając pieniądze w serwisie Autokapitał będziesz mógł z powodzeniem korzystać z samochodu na dotychczasowych zasadach.

Warto wspomnieć tutaj, że nie każde auto może być przedmiotem zastawu. Pojazd, będący zabezpieczeniem pożyczki powinien spełnić następujące kryteria:
• kategoria: samochody osobowe i dostawcze (do 3,5 T);
• wiek: maksymalnie 12 lat (w momencie udzielania pożyczki);
• brak ustanowionych zabezpieczeń na pojeździe;
• właścicielem samochodu może być wyłącznie jeden podmiot/osoba – pożyczkobiorca;
• wymagane jest posiadanie polisy OC oraz karty pojazdu.

Do uruchomienia pożyczki niezbędne okażą się również:
• depozyt karty pojazdu (na czas spłaty pożyczki),
• depozyt jednego kompletu kluczyków (o ile właściciel posiada),
• weksel własny in blanco.

Pożyczkodawca nie wymaga dostarczania zaświadczeń o dochodach. Nie weryfikuje również zasobów Biura Informacji Kredytowej i nie zagląda do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej. Ustanowienie zastawu w postaci samochodu jest więc dla niego jedynym i wystarczającym zabezpieczeniem spłaty.

Pożyczka dla firm bez zabezpieczeń?

Jeśli nie chcesz zaciągać pożyczki pod zastaw nieruchomości lub samochodu, możesz skorzystać z usług firm Aasa, Aforti Finance, Caseo i Credit Company.

Żaden z nich nie wymaga ustanawiania jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń.

Aasa – zaufaj ekspertowi

Aasa to jeden z najbardziej znanych i cenionych pozabankowych pożyczkodawców.
Działając na polskim rynku przez ponad 5 lat, firma zdobyła wiarygodność, szacunek i zaufanie tysięcy pożyczkobiorców.

Korzystając z usług tego pożyczkodawcy, zaciągniesz pożyczkę na rozwój działalności w kwocie od 1000 do 10 000 zł. Okres spłaty zobowiązania wynosi od 1 do 24 miesięcy.

Aby otrzymać pożyczkę powinieneś spełniać jedynie poniższe warunki:
• mieć zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą,
• nie figurować w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD),
• posiadać stały adres zamieszkania w Polsce.

Co ważne, Aasa udziela pożyczek firmom już od pierwszego dnia działalności.
Jeśli bank odprawił Cię z kwitkiem z powodu niewystarczającego stażu, skorzystaj z usług firmy Aasa.

Pożyczkodawca nie wymaga:
• dostarczania dokumentów rejestracyjnych, księgowych lub bankowych,
• ustanawiania poręczeń,
• ustanawiania zabezpieczeń.

Proces wnioskowania o szybką pożyczkę w Aasa jest szybki, prosty i komfortowy. Aby otrzymać pieniądze wypełnij wniosek, dostępny na stronie www.aasa.pl i poczekaj na decyzję pożyczkodawcy. Jeśli będzie pozytywna, podpisz dostarczoną kurierem umowę i poczekaj na wypłatę pieniędzy. W zależności od swoich preferencji, środki możesz otrzymać przelew bankowym lub odebrać gotówkę w dowolnym oddziale pocztowym.

Aforti Finance – dla osób prowadzących jednoosobową działalność, spółek z o. o i spółek cywilnych

Produkty Aforti Finance są dedykowane przedsiębiorcom, którzy z uwagi na restrykcyjne wymogi prawa bankowego mają utrudniony dostęp do finansowania prowadzonej działalności.

Oferowane przez Aforti usługi skierowane są przede wszystkim do:
• osób którzy dopiero planują rozpoczęcie własnej działalności;
• doświadczonych inwestorów;
• mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm, szukających optymalnych form finansowania własnej działalności i planów rozwojowych.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub są udziałowcami w spółce cywilnej mogą zaciągnąć pożyczkę:
• Gold (od 50 000 zł do 100 000 zł netto z okresem spłaty od 13 do 24 miesięcy),
• Mikropożyczkę A-F (od 10 000 zł do 50 000 zł netto z okresem spłaty od 6 do 12 miesięcy),
• Flash (od 5 000 zł do 10 000 zł netto z okresem spłaty 12 miesięcy),
• Flash+ (12.000 zł netto z okresem spłaty 12 miesięcy).

Osoby, będące udziałowcami w spółach z ograniczoną odpowiedzialnością, mogą zaciągnąć pożyczkę:
• Premium (100 000 zł netto z okresem spłaty 18-24 miesięcy),
• Premium+ (od 50 000 zł do 75 000 zł netto z okresem spłaty 6-12 miesięcy).

Chcesz otrzymać pieniądze jak najszybciej?
Sięgając po Mikropożyczkę A-F, pożyczkę Flash oraz Flash+ decyzję otrzymasz nawet w ciągu 1 godziny.
W przypadku pożyczek Gold, Premium, Premium+ czas oczekiwania wyniesie maksymalnie 2 godziny.

Zależy Ci na minimalnej ilości formalności?
Do zaciągnięcia pożyczki Flash oraz Flash + wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach

Caseo – pożyczka dla przedsiębiorców, korzystających z kasy fiskalnej

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który rejestruje obroty na kasie fiskalnej, skorzystaj z usług Caseo.
Kwota pierwszej pożyczki w Caseo może wynosić nawet 25 000 zł, a maksymalny okres spłaty – 12 miesięcy.
Pożyczkodawca zapewnia szybką decyzję pożyczkową (nawet w 15 minut) i ekspresową wypłatę środków (nawet w 10 minut).

Aby zaciągnąć pożyczkę potrzebny Ci będzie jedynie dowód osobisty oraz wydruk obrotów z kasy fiskalnej.
Pożyczenie pieniędzy na rozwój działalności nigdy wcześniej nie było tak proste!

Chcesz pożyczyć pieniądze w Caseo?

Zadzwoń pod numer +48 666 70 70 30 lub wypełnij formularz na stronie www.caseo.pl i poczekaj na telefoniczny kontakt konsultanta. W ciągu 1 rozmowy otrzymasz stworzoną specjalnie dla Ciebie ofertę oraz zostaniesz umówiony na spotkanie z doradcą. Doradca odbierze wydruk z kasy fiskalnej i przekaże Ci umowę pożyczkową.

Zanim ją podpiszesz, dokładnie przeanalizuj treść. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie bój się pytać. Jeśli wszystkie zapisy są jasne i zgodne z ustaleniami, złóż na umowie własnoręczny podpis. Niezwłocznie po podpisaniu dokumentu, otrzymasz ekspresowy przelew środków na Twoje konto.

Credit Company – pożyczka dla firm z decyzją w 24 godziny

Jeśli zależy Ci na szybkiej decyzji i minimalnej ilości wymaganych formalności, sięgnij po pożyczkę dla firm, oferowaną przez Credit Company.

Credit Company specjalizuje się w udzielaniu finansowania przedsiębiorcom, nagminnie dyskryminowanym przez instytucje bankowe oraz firmy pożyczkowe. Korzystając z usług tego pożyczkodawcy pożyczysz od 3000 do 20 000 zł. Spłatę rozłożysz na 12, 18, 24, 30 lub 36 miesięcy.

Po pożyczkę w Credit Company może sięgnąć przedsiębiorca, który ma co najmniej 25 lat i prowadzi działalność przez minimum 3 miesiące. Twoja firma ma krótszy staż? Nie martw się. Wciąż masz szansę na otrzymanie dodatkowych środków. W takim przypadku pożyczkodawca rozpatrzy Twój wniosek indywidualnie.

Do najważniejszych zalet Credit Company należą: minimum formalności, jasne zasady, szybkość, elastyczność oraz brak ukrytych opłat.

Aby otrzymać środki na rozwój działalności należy przedstawić jedynie:
• dowód osobisty,
• rachunek za media,
• notatkę z inspekcji,
• oświadczenie o wysokości obrotów w firmie.

Pożyczkodawca nie wymaga dostarczania:
• dokumentów, potwierdzających wysokość dochodu;
• zaświadczeń o niezaleganiu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym;
• deklaracji PIT za ubiegły rok;
• zaświadczenia z Biura Informacji Kredytowej.

Trzeba przyznać, że zwłaszcza w porównaniu z kredytem bankowym, lista wymaganych formalności jest ograniczona do niezbędnego minimum. A to dla wielu przedsiębiorców będzie ogromnym walorem.

Dodano:

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.