Pożyczka na komornika – kto udzieli kredytu na spłatę długów?

Stało się. W wyniku zadłużenia komornik zajął Twoje wynagrodzenie i konto bankowe.
Sytuacja wydaje się patowa, a Ty zupełnie nie wiesz co możesz zrobić, aby jak najszybciej spłacić swój dług?

Całkiem dobrym, choć nieco ryzykownym pomysłem może być zaciągnięcie pożyczki ratalnej, która pozwoli uregulować aktualne zobowiązania i rozpocząć nowy etap, naznaczony jedynie przemyślanymi, odpowiedzialnymi decyzjami finansowymi.

Gdzie szukać takiej pożyczki? Podpowiadamy

Jeśli komornik rozpoczął egzekucję Twojego wynagrodzenia, renty lub emerytury, nie możesz liczyć, że którykolwiek bank udzieli Ci kredytu na spłatę aktualnych zadłużeń. Podobnie w przypadku firm pożyczkowych. Choć są one zdecydowanie mniej restrykcyjne niż banki, niechętnie ufają klientom, którzy zmagają się z zajęciem komorniczym. Zwłaszcza, że oznacza ono z reguły zarówno niekorzystną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, jak również poczynienie stosownych wpisów w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej – Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników Erif czy BIGInfo Monitora.

Figurując w którymkolwiek z powyższych rejestrów szanse na otrzymanie pożyczki ratalnej znacząco się zmniejszają.

Dokąd po pożyczkę na komornika?

Komornik a pożyczkaChcąc zaciągnąć pożyczkę na spłatę komornika, możesz zwrócić się do firmy, udzielających pożyczek pod zastaw nieruchomości. Aby wnioskować o pożyczkę musisz być właścicielem mieszkania, domu lub działki. W taki sposób pożyczysz od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Pożyczkę możesz spłacać od kilku miesięcy do kilku lat (zazwyczaj 5).
Umowa pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą podpisywana jest w obecności notariusza (i przez niego sprawdzana). W czasie spłaty pożyczki ratalnej możesz bez problemu użytkować nieruchomość, stanowiącą zabezpieczenie pożyczki.

Podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki instytucje finansowe nie weryfikują rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, nie wysyłają także zapytań do Biura Informacji Kredytowej. Na otrzymanie pożyczki mają więc szansę osoby, które w przeszłości podejmowały mało przemyślane decyzje finansowe. Firmy nie wymagają również posiadania stałych dochodów. Pieniądze mogą więc otrzymać osoby bezrobotne oraz osiągające stosunkowo niewielkie, nieregularne dochody.
Głównym czynnikiem, decydującym o udzieleniu pożyczki jest wartość nieruchomości. Pamiętaj jednak, że brak spłaty pożyczki pod hipotekę może skutkować utratą nieruchomości.

Nie tylko pożyczka pod hipotekę

Na polskim rynku istnieją firmy, specjalizujące się w udzielaniu pożyczek na raty specjalnie na spłatę zadłużeń. Jedną z nich jest Pożyczkodawca.com.
Firma proponuje swoim klientom pożyczki w maksymalnej wysokości 150000 zł z okresem spłaty od 1 do 120 miesięcy.
Jeśli pożyczysz kwotę 100000 zł, płatność rozłożysz na 76 miesięcznych rat, całkowita kwota do spłaty będzie wynosić 117000 zł, a wysokość miesięcznej raty – już od 1539 zł.
Aby otrzymać pieniądze należy mieć ukończone 18 lat i być obywatelem Polski. Pożyczki przeznaczone są dla osób, które posiadają źródło dochodu niezbędne do spłaty zobowiązania.
Do zaciągnięcia pożyczki konieczne będą: numer konta bankowego, dowód osobisty oraz numer telefonu komórkowego. Aby wypełnić wniosek należy dokonać rejestracji na stronie internetowej pożyczkodawcy. Decyzję pożyczkową można uzyskać już w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku.

Firma Pożyczkodawca.com nie weryfikuje historii kredytowej w BIK-u. W niektórych przypadkach może jednak weryfikować rejestry Biur Informacji Gospodarczej – BIG, KRD i ZBP.

Kolejną firmą, która deklaruje wsparcie dla osób z zajęciem komorniczym jest Future Cash

Future Cash jest polską firmą finansową, oferującą szybkie pożyczki na raty. Obsługa w Future Cash prowadzona jest poprzez system online. Złożenie wniosku o pożyczkę odbywa się przez internet. Firma gwarantuje elastyczne formy spłaty oraz duży wybór produktów finansowych.

Podobnie jak Pożyczkodawca.com firma udziela pożyczek w maksymalnej wysokości 150000 zł, rozkładając płatność na maksymalnie 120 miesięcznych rat.

Jeśli pożyczysz 100000 zł, na 76 miesiącach, miesięczna rata będzie wynosić 1539 zł.
Osoba starającą się o pożyczkę musi mieć nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż 65 lat oraz posiadać obywatelstwo polskie oraz stałe źródło dochodu. Konieczne jest także posiadanie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz konta bankowego, na które zostanie przelana gotówka.

Firma nie weryfikuje rejestrów BIK, BIG i KRD.

Weź pod uwagę ryzyko

Biorąc pod uwagę fakt, że Twoje dotychczasowe decyzje finansowe nie były zbyt trafione, istnieje spore prawdopodobieństwo, że negatywne nawyki i wzorce działania znów wyprowadzą Cię na manowce.

Zaciągając pożyczkę, przeznaczoną na spłatę komornika dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualne możliwości finansowe. Gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Zbyt lekkomyślne podejście do tematu może skończyć się powiększeniem długu, stratą nieruchomości i innych elementów Twojego majątku.
Konieczność spłaty tak dużego zadłużenia może towarzyszyć Ci jeszcze przez kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kolejnych lat.

Dodano: 02.09.2016
Autor: Lamra

Te dwie firmy tj.pozyczkodawca.com oraz future cash to oszustwo. Żądają 30 zł z góry za rozpatrzenie wniosku, a później kamień w wodę. Nie nabierajcie się biedni ludzie. I proszę zdejmijcie stąd tą reklamę oszustów!!!

14.09.2016
Autor: Kendrick

Jest opcja tzw oddłużania komorniczego spłaty długów - oferuje to np Ultimo i pozwala na prostsze pozbycie się problemu zbyt dużego zadłużenia i egzekucji komorniczych

07.08.2017
Dodaj komentarz
Wyślij
Wyślij