Pożyczka na komornika – kto udzieli kredytu na spłatę długów?
4.6 (91.8%) 61 głosów

Pożyczka na komornika – kto udzieli kredytu na spłatę długów?

Stało się. W wyniku zadłużenia komornik zajął Twoje wynagrodzenie i konto bankowe.
Sytuacja wydaje się patowa, a Ty zupełnie nie wiesz co możesz zrobić, aby jak najszybciej spłacić swój dług?

Całkiem dobrym, choć nieco ryzykownym pomysłem może być zaciągnięcie pożyczki ratalnej, która pozwoli uregulować aktualne zobowiązania i rozpocząć nowy etap, naznaczony jedynie przemyślanymi, odpowiedzialnymi decyzjami finansowymi.

Gdzie szukać takiej pożyczki? Podpowiadamy

Jeśli komornik rozpoczął egzekucję Twojego wynagrodzenia, renty lub emerytury, nie możesz liczyć, że którykolwiek bank udzieli Ci kredytu na spłatę aktualnych zadłużeń. Podobnie w przypadku firm pożyczkowych. Choć są one zdecydowanie mniej restrykcyjne niż banki, niechętnie ufają klientom, którzy zmagają się z zajęciem komorniczym. Zwłaszcza, że oznacza ono z reguły zarówno niekorzystną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, jak również poczynienie stosownych wpisów w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej – Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników Erif czy BIGInfo Monitora.

Figurując w którymkolwiek z powyższych rejestrów szanse na otrzymanie pożyczki ratalnej znacząco się zmniejszają.

Dokąd po pożyczkę na komornika?

Komornik a pożyczkaChcąc zaciągnąć pożyczkę na spłatę komornika, możesz zwrócić się do firmy, udzielających pożyczek pod zastaw nieruchomości. Aby wnioskować o pożyczkę musisz być właścicielem mieszkania, domu lub działki. W taki sposób pożyczysz od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Pożyczkę możesz spłacać od kilku miesięcy do kilku lat (zazwyczaj 5).
Umowa pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą podpisywana jest w obecności notariusza (i przez niego sprawdzana). W czasie spłaty pożyczki ratalnej możesz bez problemu użytkować nieruchomość, stanowiącą zabezpieczenie pożyczki.

Podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki instytucje finansowe nie weryfikują rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, nie wysyłają także zapytań do Biura Informacji Kredytowej. Na otrzymanie pożyczki mają więc szansę osoby, które w przeszłości podejmowały mało przemyślane decyzje finansowe. Firmy nie wymagają również posiadania stałych dochodów. Pieniądze mogą więc otrzymać osoby bezrobotne oraz osiągające stosunkowo niewielkie, nieregularne dochody.
Głównym czynnikiem, decydującym o udzieleniu pożyczki jest wartość nieruchomości. Pamiętaj jednak, że brak spłaty pożyczki pod hipotekę może skutkować utratą nieruchomości.

Nie tylko pożyczka pod hipotekę

Na polskim rynku istnieją firmy, specjalizujące się w udzielaniu pożyczek na raty specjalnie na spłatę zadłużeń. Jedną z nich jest Rapida Money.
Firma proponuje swoim klientom pożyczki w maksymalnej wysokości 25 000 zł z okresem spłaty do 3 lat.
Jeśli pożyczysz kwotę 10000 zł, płatność rozłożysz na 36 miesięcznych rat, całkowita kwota do spłaty będzie wynosić 17527,92  zł, a wysokość miesięcznej raty to 486,89 zł.
Aby otrzymać pieniądze należy mieć ukończone 18 lat i być obywatelem Polski. Jest to pożyczka z gwarantem.
Do zaciągnięcia pożyczki konieczne będą: numer konta bankowego, dowód osobisty oraz numer telefonu komórkowego. Aby wypełnić wniosek należy dokonać rejestracji na stronie internetowej pożyczkodawcy. Decyzję pożyczkową można uzyskać w ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku.

Firma Rapida Money nie weryfikuje historii kredytowej w BIK-u, ani w innych bazach.

Firma nie weryfikuje rejestrów BIK, BIG i KRD.

Weź pod uwagę ryzyko

Biorąc pod uwagę fakt, że Twoje dotychczasowe decyzje finansowe nie były zbyt trafione, istnieje spore prawdopodobieństwo, że negatywne nawyki i wzorce działania znów wyprowadzą Cię na manowce.

Zaciągając pożyczkę, przeznaczoną na spłatę komornika dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualne możliwości finansowe. Gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę. Zbyt lekkomyślne podejście do tematu może skończyć się powiększeniem długu, stratą nieruchomości i innych elementów Twojego majątku.
Konieczność spłaty tak dużego zadłużenia może towarzyszyć Ci jeszcze przez kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kolejnych lat.

Dodano:

Komentarze:

Autor: Kendrick

Jest opcja tzw oddłużania komorniczego spłaty długów - oferuje to np Ultimo i pozwala na prostsze pozbycie się problemu zbyt dużego zadłużenia i egzekucji komorniczych

07.08.2017
Autor: GRYMAS

Co ty gadasz, jakie ULTIMO? Człowieku! ULTIMO jest firmą która ściąga zakupione długi!!!! Ich inne długi nie interesują prócz tych jakie twoje kupili od wierzycieli...

19.08.2017
Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook