Pożyczka na święta – poznaj najlepsze oferty chwilówek w okresie świąt

Aktualizacja: 2019-07-15
Data publikacji:
Autor:
Pożyczka na święta – poznaj najlepsze oferty chwilówek w okresie świąt
Ocena: 4.9
(ilość ocen: 10)


Statystyczna polska rodzina każdego roku wydaje na święta coraz więcej. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co skłania do zwiększania nakładów na organizację świąt, najczęściej zadowalamy się słowem inflacja i zwiększającymi się kosztami życia. Tymczasem duży wpływ na to, ile wydajemy, ma również większe poczucie bezpieczeństwa finansowego i optymizm gospodarczy. Trudno też nie ulec samej magii świąt, które równie wysokim optymizmem usprawiedliwiają większe niż zwykle wydatki. Tylko na prezenty w tym roku planujemy przeznaczyć 526 złotych, zaś wszystkie koszty wyniosą nas 1168 złotych (Deloitte, 2018). Jak znaleźć na to pieniądze, by nie zrujnować swojego portfela?

Przedstawiamy zestawienie firm, które oferują pożyczki na święta na promocyjnych warunkach. Poniżej naszego zestawienia znajduje się krótki opis każdej oferty oraz przykład sytuacji, w której będzie nam wygodnie skorzystać z danej promocji.

Znaleźliśmy 6 ofert spełniających Twoje kryteria
Vivus.pl logo
Ocena: 4.07
(ilość ocen: 1230)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

kuki.pl logo
Ocena: 3.91
(ilość ocen: 474)
Kwota pożyczki

250 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Lendon.pl logo
Ocena: 4.2
(ilość ocen: 864)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

5 - 45 dni

Viasms logo
Ocena: 3.91
(ilość ocen: 627)
Kwota pożyczki

100 - 1500 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Smart pożyczka logo
Ocena: 3.36
(ilość ocen: 381)
Kwota pożyczki

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

10 - 30 dni

Solven logo
Ocena: 3.09
(ilość ocen: 190)
Kwota pożyczki

500 - 2500 zł

Czas na spłatę

15 - 30 dni


Oczywiście każdy z nas wolałby nie przejmować się nie zawsze obiecująco wyglądającymi finansami i napiętym budżetem domowym. Gdy jest to niemożliwe, możemy uciec się do drastycznych cięć budżetowych lub znalezienia zewnętrznego źródła gotówki. Druga opcja może być warta rozważenia i dogłębnego przemyślenia, zwłaszcza że w tak szczególnym okresie, jak święta Bożego Narodzenia, ograniczenie wydatków może być niewykonalne lub bardzo bolesne.

Święta z pożyczką lub bez?

Pożyczki na świąteczne wydatki nie muszą być finansowym ciężarem, a czasami wręcz przeciwnie – mogą pomóc zachować płynność finansową bez rezygnacji z ważnych dla nas rzeczy. Jeśli zachowamy przy tym zdrowy rozsądek i racjonalne podejście do wyboru konkretnej oferty, może okazać się, że jest to prostsze i korzystniejsze, niż dotychczas myśleliśmy. Tym bardziej że pożyczki internetowe przysłużą się także zapominalskim lub zapracowanym robiącym zakupy dosłownie na przysłowiową „ostatnią chwilę”. Na same procedury związane z pożyczką poświęcimy nie więcej niż kilka minut i możemy zrobić to dosłownie w każdym momencie, w którym dysponujemy choć odrobiną czasu.

Warto zwrócić uwagę również na to, że firmy pożyczkowe rozumieją potrzeby konsumentów i w równym stopniu przygotowywały się do świąt. To oznacza, że w tym okresie mamy duże szanse na to, by skorzystać z promocji lub wyjątkowo atrakcyjnej oferty. Rozgorączkowanym wizją nadchodzącego Bożego Narodzenia przydadzą się jednak pewne drogowskazy i porady.

Pożyczka nie musi być droga

Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek korzystaliśmy już z dobrodziejstw internetowego pożyczania, w okresie świątecznym wysoce opłacalne może być zainteresowanie się ofertami darmowych chwilówek za które nie zostaną naliczone żadne opłaty. Nie obawiajmy się, że natkniemy się na drobny druk w umowie lub inne, trudne do wychwycenia haczyki. Trzeba mieć jednak w pamięci, że to oferta promocyjna, skierowana do konkretnego typu konsumenta – nowego klienta firmy.

Boże Narodzenie może być natomiast okresem, w którym najdogodniej jest z takiej promocji skorzystać. Darmowa pierwsza pożyczka ma bowiem tę zaletę, że nie dokłada dodatkowych wydatków w momencie, w którym tych wydatków i tak jest dużo. Będzie łatwiej ją spłacić i utrzymać resztę swoich poświątecznych wydatków na stałym, relatywnie nieszkodliwym poziomie.

Dobrą wiadomością jest również to, że wybór darmowych pożyczek jest szeroki. Zdecydowanie się na jedną konkretną, poza drobnymi szczegółami, będzie więc uzależnione od tego, jakiej kwoty potrzebujemy. Warto więc iść za radą powtarzaną od przynajmniej kilku poprzednich świąt i szczegółowy kosztorys bożonarodzeniowy sporządzić wcześniej. Będziemy wiedzieć, czy do dopięcia budżetu brakuje tylko niewielkiej kwoty, czy też prawie całą organizację Bożego Narodzenia powinniśmy oprzeć na pożyczce.

W większości przypadków wystarczą raczej niewygórowane kwoty, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że na święta planujemy wydać nieco mniej niż 1200 złotych. Może się więc okazać, że tę idealną pożyczkę będzie stanowić oferta Solven proponująca 1000 złotych za darmo na 30 dni, pod warunkiem terminowej spłaty zobowiązania. Osoby poszukujące większej gotówki nie muszą jednak załamywać rąk. Dla nich wyjściem z finansowej opresji mogą stać się firmy Kuki lub Szybka Moneta. Obie z nich zgodzą się pożyczyć nawet 3000 złotych bez kosztów.

Pożyczka na święta na dłużej

Wybierając pożyczkę, zwłaszcza jeśli jej zaciągnięcie przypada na wyjątkowo napięty okres finansowy, decydujemy się na taki krok po raz pierwszy lub nie jesteśmy całkiem pewni swoich możliwości, powinniśmy zastanowić się nad nieco dłuższym niż zwykle okresie spłaty. Nie jest to, rzecz jasna, gwarancja tego, że pożyczka zostanie spłacona na czas i odwrotnie – nie zawsze miesięczny okres spłaty to niechybne widmo spóźnienia się z oddaniem należności.

Mimo wszystko, za niestandardowym, długim okresem spłaty idą zauważalne korzyści. Można się domyślić, że to przede wszystkim więcej czasu na spłatę zobowiązania i zgromadzenie odpowiedniej ilości gotówki. Przy okazji świat Bożego Narodzenia, dłuższy okres spłaty oznacza także, że termin płatności przypadnie dopiero pod koniec stycznia lub nawet w lutym, czyli w okresie spokojnym, nieobfitującym w wydatki i takim, w którym nasze portfele zdążyły się już zapełnić po świąteczno-noworocznym szaleństwie.

Naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – nie tylko świątecznych – wychodzi LendOn. Spłata pożyczki do 45 dni nie jest oferowana wyłącznie teraz, a obowiązuje przez cały rok. Pożyczkodawca doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że właśnie w tym czasie może przydać się najbardziej. Dodatkowe dwa tygodnie mogą stanowić widoczną różnicę – zaciągając pożyczkę teraz, a musimy wiedzieć, że za pierwszym razem dostępne są nawet 3000 złotych, spłacimy ją dopiero pod koniec stycznia.

Podobne rozumowanie wykazuje również Vivus, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pożyczkodawców. Przewidując możliwe komplikacje wynikające ze świątecznego szału zakupowego, Vivus wydłużył okres spłaty ze stałych 30 do 61 dni. Spłata w lutym to zdecydowanie dobry prezent pod choinkę (o czym nieustannie zapewnia nas Mr Hi’s), zwłaszcza że łączy się ona z promocją na darmową pierwszą pożyczkę do 3000 złotych. Podobnie jak w przypadku LendOn, mamy więc możliwość skorzystania z dwóch najbardziej pożądanych przez konsumentów opcji pożyczkowych.

Atrakcyjne oferty dla starych znajomych

Złożenie wniosku o darmową pożyczkę może kusić, bo nie tylko w Boże Narodzenie lubimy zwracać uwagę na to, ile pieniędzy zostanie nam w portfelu. Nie powinno się jednak utożsamiać pożyczek kolejnych (czyli płatnych) z brakiem korzyści, czy ofertami niewartymi uwagi. Owszem, pod względem cenowym nie mają nam do zaproponowania tyle, co pożyczki darmowe, ale mogą natomiast zaoferować coś w zamian. Pierwszą odczuwalną korzyścią jest większa kwota, którą możemy pożyczyć. To ważne, jeśli mamy wyjątkowo dużą rodzinę, chcemy przed świętami przeprowadzić lifting mieszkania lub planujemy świąteczny wyjazd. Firmy pożyczkowe przygotowały się również na takie okoliczności. Drugą – usługi od znanego już, sprawdzonego pożyczkodawcy.

Wspomniana wcześniej firma Szybka Moneta swoim stałym klientom może zaoferować nawet 7000 złotych. To jednak nie wszystko – w ramach świątecznej promocji możemy liczyć na 15% rabatu. Tyle samo pożyczymy w SMART Pożyczka, a rabat wyniesie aż 25%. Nieco inne podejście do tematu ma natomiast ViaSMS, bo myśli o klientach, którzy święta planują spędzić w zimowej scenerii alpejskiej lub pod palmami na piaszczystej plaży. Wzięcie pożyczki w tej firmie to możliwość otrzymania bonu na 300 złotych do wykorzystania w internetowym serwisie wycieczkowym Click&Go. Rabat sprawdzi się, nawet jeśli świąteczny wyjazd organizujemy dopiero teraz – możliwość skorzystania z tanich ofert last minute tylko zwiększy atrakcyjność tej promocji.

Rozsądek także w Boże Narodzenie

Jak już ustaliliśmy, pożyczki zdecydowanie pomogą w zbiciu świątecznej gorączki i pozbyciu się finansowego stresu. Nie oznacza to jednak, że można bezkarnie wyzbyć się instynktu samozachowawczego i odrobiny krytyki, która potrzebna jest nawet w połączeniu z najbardziej atrakcyjną ofertą. Przedstawione wcześniej propozycje sprawdzą się w wielu sytuacjach – my musimy tylko wybrać tę, która będzie najbardziej dopasowana do nas pod względem finansowym. Sprawdźmy zatem, zanim klikniemy „wyślij” we wniosku pożyczkowym, czy pożyczka na święta będzie pomocą w tym pełnym wydatków okresie, czy jest tylko odwlekaniem w czasie problemów finansowych.

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Pożyczka Plus to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Najlepsze firmy pożyczkowe

1.
Ocena: 3.85
(ilość ocen: 661)
2.
Ocena: 3.88
(ilość ocen: 374)
3.
Ocena: 4.03
(ilość ocen: 781)
4.
Ocena: 4.07
(ilość ocen: 1230)
5.
Ocena: 3.91
(ilość ocen: 474)