Pożyczki wysyłane i spłacane przelewami ekspresowymi
5 (100%) 2 głosów

Pożyczki wysyłane i spłacane przelewami ekspresowymi

Konsumenci, którzy korzystają z szybkich pożyczek, wysoko cenią możliwość otrzymania pożyczki w 15 minut, a nawet w weekend. Aby to było możliwe, konieczne jest jednak jednoczesne zaistnienie kilku czynników, które mogą skrócić lub wydłużyć całkowity czas otrzymania zobowiązania. Jednym z tych czynników jest wysyłka pożyczki za pomocą ekspresowych przelewów. To niewątpliwe udogodnienie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w taki sam sposób można również spłacić pożyczkę, a niekiedy nawet zweryfikować tożsamość. Czy to rzeczywiście „gra warta świeczki” i czy jest to zupełnie bezpieczne dla klientów?

W jaki sposób mogę otrzymać pożyczkę ekspresowo?

Firmy pożyczkowe robią wszystko, by pożyczkodawca otrzymał swoje pieniądze jak najszybciej. To bardzo rozsądne podejście zważywszy na fakt, że wnioskujący o szybką pożyczkę najczęściej znajduje się w trudnej sytuacji wywołanej naglącą potrzebą. Najbardziej rozpowszechnionym sposobem postępowania pożyczkodawców jest posiadanie rachunków bankowych w wielu instytucjach, tak aby z jak największym prawdopodobieństwem móc wykonać przelew pomiędzy tymi samymi bankami, by został zakwalifikowany jako przelew wewnętrzny i mógł dojść do odbiorcy w kilka minut. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo tego, że bank pożyczkodawcy nie pokryje się z bankiem pożyczkobiorcy. W takim przypadku trzeba czekać aż do następnej sesji bankowej, przez co pieniądze będą dostępne po kilku godzinach, a nawet dopiero następnego dnia.

Aby zoptymalizować wysyłkę pieniędzy i skrócić procedurę pożyczkową, instytucje pozabankowe wprowadziły więc:

 • wysyłkę pieniędzy przelewem ekspresowym Blue Cash lub Express Elixir;
 • wysyłkę pieniędzy za pomocą platformy płatniczej Blue Media lub innej służącej temu samemu celowi platformie;
 • możliwość przeprowadzenia weryfikacji w jeden z powyższych sposobów.

Jakie firmy wysyłają pożyczkę przelewem ekspresowym?

Na szczęście, coraz więcej firm korzysta z takiego typu rozwiązania. Jest to o tyle dogodne, że przytłaczająca większość banków obsługuje przelewy ekspresowe niemalże 24 godziny na dobę, nawet w weekendy. Dzięki temu otrzymanie pieniędzy w kilka minut od momentu ich wysłania jest możliwe dla klientów firm:

 • Alegotówka – przelew Blue Cash;
 • Vivus – przelew Blue Cash;
 • Money Man – wypłata za pomocą platformy ekspresowej zPay;
 • Miloan – wpłata za pomocą Blue Media;
 • Ekassa – wypłata za pomocą Blue Media;
 • Zaplo – wypłata za pomocą Blue Media;
 • Monedo Now – wysyłka za pomocą platformy płatniczej Sofort;
 • KredytOK – przelew Blue Cash;
 • Mikrokasa – wypłata za Blue Media;
 • POLOżyczka – przelew Express Elixir;
 • Funeda – wypłata za pomocą Blue Media;
 • Sloan – przelew Blue Cash.

Weryfikacja tożsamości poprzez Blue Media

Większość z pożyczkodawców, którzy wysyłają pożyczkę za pomocą przelewów ekspresowych zlecanych poprzez platformę zewnętrzną Blue Media, umożliwia również dokonanie weryfikacji dokładnie w taki sam sposób. Zagwarantuje to błyskawiczną dostawę opłaty weryfikacyjnej i umożliwi rozpatrzenie wniosku właściwie od razu. Klient może skorzystać z takiej możliwości bezpośrednio ze swojego profilu klienta, skąd zostanie przeniesiony do strony z płatnościami – ustalona zostanie już kwota opłaty oraz nazwa odbiorcy. Wnioskodawca musi jedynie wybrać sposób dokonania płatności (preferencyjnie przelew nad kartą płatniczą), a potem potwierdzić transakcję kodem SMS. Taka opcja jest dostępna w firmach:

 • Miloan
 • Ekassa
 • Zaplo
 • Mikrokasa

W podobny sposób działa również weryfikacja w firmie Monedo Now, która korzysta z podobnej do Blue Media platformy do płatności ekspresowych Sofort. Z punktu widzenia pożyczkobiorcy, cała procedura płatności przebiega dokładnie tak samo.

Zarówno w przypadku Blue Media, jak i platformy Sofort, należy liczyć się z nieco podwyższoną opłatą za przelew weryfikacyjny. Nie będzie to, jak w większości innych przypadków, przelew na 1 grosz, ale na 1 złoty. Jak widać, nie jest to kwota dużo wyższa w porównaniu do komfortu, który mogą zaoferować błyskawiczne przelewy weryfikacyjne.

Spłata pożyczki przelewem ekspresowym?

Poprzez swój profil klienta w serwisie pożyczkowym możemy również skorzystać ze spłaty pożyczki przelewem ekspresowym. Obecnie jednak niewiele firm przekonało się do tego typu rozwiązania i właściwie jedynym pożyczkodawcą, który umożliwia spłacenie pożyczki za pomocą platformy Blue Media jest Miloan. Proces spłaty pożyczki przebiega dokładnie tak samo, jak w przypadku weryfikacji swojej tożsamości – jest to równie łatwe, a pożyczkodawca otrzyma pieniądze od razu.

Nawet jeśli nie mamy możliwości skorzystania z Blue Media, w wielu sytuacjach warto zastanowić się nad spłatą pożyczki poprzez przelew Blue Cash. Ta usługa jest oczywiście dodatkowo płatna, ale nie wyniesie więcej niż 5 złotych. W zamian za to będziemy mieli pewność, że spłata pożyczki dotrze dokładnie wtedy, kiedy musi. Nie powinniśmy bowiem zapominać o tym, że właściwym dniem spłaty pożyczki nie jest dzień zlecenia przelewu przez pożyczkobiorcę, a dzień jego zaksięgowania na koncie pożyczkodawcy. Jest to więc rozwiązanie dla zapominalskich lub takich, którzy zbierali pieniądze na spłatę do ostatniego dnia.

Czy przelewy Blue Media są bezpieczne?

Wątpliwości dotyczące spłacania pożyczki i dokonania weryfikacji przez Blue Media dotyczą przede wszystkim tego, że pożyczkobiorca przekierowywany jest do swojej bankowości elektronicznej przez zewnętrzną platformę. Istnieje więc podejrzenie, że nasze dane bankowe zostaną przechwycone i użyte w niecny sposób.

Nie ma jednak powodów do obaw. Blue Media zatwierdzone są przez NBP i współpracują z praktycznie wszystkimi bankami działającymi na terenie Polski. Logiczne jest więc, że ta platforma musi spełniać wszystkie wyśrubowane standardy bezpieczeństwa i opierać się na najnowszej technologii. Dodatkowo Blue Media zostały objęte kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Prawdopodobnie wielu pożyczkobiorców korzystało już z tego sposobu płatności przy okazji robienia zakupów internetowych.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.