Pożyczki z tygodniową spłatą
4 (80%) 1 głosów

Pożyczki z tygodniową spłatą

Pożyczki na raty niemalże każdemu pożyczkobiorcy kojarzą się z miesięcznie spłacanym zobowiązaniem. Z takim systemem spłaty możemy spotkać się przede wszystkim w instytucjach bankowych, choć i pożyczki pozabankowe także najchętniej korzystają z takiego sposobu rozliczeń z pożyczkobiorcą. Finansowy rynek pozabankowy jest jednak tak zróżnicowany, że z łatwością możemy znaleźć taki sposób spłaty, który jest dla pożyczkobiorcy najdogodniejszy. Znajdzie się w tym zarówno pożyczka na 30 lub 60 dni ze spłatą jednorazową, jak i pożyczka długoterminowa ze spłatą tygodniową. Przyjrzyjmy się tej ostatniej opcji.

Gdzie znajdziemy pożyczki z tygodniową spłatą?

Jak już wspominaliśmy, najwięcej pożyczkodawców decyduje się na miesięczny system rozliczeń. Pożyczka z ratą tygodniową to zaledwie kilka ofert spośród kilkudziesięciu dostępnych na rynku. Przez najliczniejszą grupę pożyczkobiorców, znajdującą się w przedziale wiekowym 25-40 lat, traktowane są one jako nienaturalne, a przez to niegodne uwagi. Warto jednak pamiętać o tym, iż w początkowej fazie rozwoju pożyczek pozabankowych, to właśnie spłata tygodniowa stanowiła cechę różnicującą pożyczkę od kredytu. Dziś taki system spłaty zachował się w firmach:

Pożyczkobiorca musi też pamiętać o tym, że pożyczki tygodniowe:

 • występują zazwyczaj w nieco mniejszych kwotach niż standardowe pożyczki na raty;
 • mają raczej krótszy okres spłaty, jeśli przeliczyć go na miesięczne raty (raczej nie sięgnie 36 lub 48 miesięcy);
 • zazwyczaj wiążą się z pożyczkami z obsługą domową.

Pożyczka dopasowana ze spłatą tygodniową w Provident

Provident to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich instytucji finansowych. Można ją również uznać za firmę pionierską w swojej dziedzinie, także jeśli chodzi o spłatę tygodniową. Z biegiem czasu Provident rozwinął dodatkowo działalność internetową i wprowadził do swojej oferty pożyczkę online ze spłatą w równych, miesięcznych ratach. To tak zwana „pożyczka samoobsługowa”, którą możemy zaciągnąć całkowicie internetowo. Występuje ona w kwocie 15 tysięcy złotych do spłaty w ciągu maksymalnie 36 rat.

Pożyczka ze spłatą tygodniową, zwana także „pożyczką dopasowaną”, ma nieco inne parametry, zarówno, jeśli chodzi o kwotę, jak i okres spłaty. W tej opcji pożyczymy do 10 000 złotych, a pożyczkę spłacimy w ciągu najmniej 30, a najwięcej 90 tygodni – to niemalże 7 miesięcy do około 20 miesięcy. Pożyczka dopasowana w Provident występuje wyłącznie w pakiecie z obsługą domową. Wszystkie formalności związane z procesem pożyczkowym można załatwić w domu, razem z delegatem firmy.

Pożyczkę ze spłatą tygodniową w Provident może zaciągnąć osoba, która:

 • ukończyła 18 lat;
 • mieszka w Polsce;
 • ma polski dowód osobisty;
 • ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową;
 • nie jest dłużnikiem.

Wymagania stawiane pożyczkobiorcom nie są więc w żaden sposób wyższe niż w przypadku standardowych, miesięcznych pożyczek ratalnych.

Ekassa – pożyczka z ratą tygodniową

Mniej znanym pożyczkodawcą, który udziela pożyczek ze spłatą tygodniową jest Ekassa. Podobnie, jak w przypadku Provident, taka pożyczka nie jest jedyną dostępną w ofercie firmy. Oprócz tego możemy się spotkać również z pożyczką konsolidacyjną, a także zwykłą pożyczką krótkoterminową na 30 dni. Inną cechą odróżniającą ją od tego typu pożyczek jest to, iż jest to w całości pożyczka online.

Oferta Ekassy jest bardzo prosta: możemy pożyczyć maksymalnie 4000 złotych, a pożyczkę spłacić w ciągu 3, 7 lub 11 tygodniowych rat. To sprawia, że jest to pożyczka ratalna z najkrótszym okresem spłaty, bo w najlepszym przypadku nie są to nawet 3 miesiące.

Podobnie, jak w przypadku Provident, warunki stawiane przez tego pożyczkodawcę nie są wygórowane i opierają się na dokładnie takich samych zasadach.

Ile kosztuje pożyczka z tygodniową spłatą?

Na pierwszy rzut oka, pożyczka z tygodniową ratą wydaje się tańsza niż normalnie, gdyż poszczególne, tygodniowe raty są niskie. Nie do końca jest to prawda, a przełożenie jeden do jednego w tym wypadku będzie zupełnie niemiarodajne. Licząc koszty całkowite, dojdziemy natomiast do wniosku, iż koszty będą porównywalne – nie zależą stricte od systemu spłaty, a od konkretnego pożyczkodawcy.

Pożyczka w wysokości 4000 w 11 ratach (czyli do spłaty w ciągu odrobinę mniej niż 3 miesiące) to koszt 950 złotych. Pożyczka samoobsługowa online w 3 miesięcznych ratach w Provident, to koszt 1329 złotych, w Zaplo – 1066 złotych. Biorąc pod uwagę nieco dłuższy okres spłaty, można uznać, że jest to pożyczka w niemalże porównywalnej cenie. Im dłuższy okres spłaty, tym bardziej się te koszty wyrównują.

Dla kogo jest pożyczka ze spłatą tygodniową?

Pożyczka ze spłatą tygodniową niezaprzeczalnie nie jest przeznaczona dla wszystkich. Największą korzyść z takiego sposobu spłaty osiągną osoby, które:

 • otrzymują wypłatę w trybie tygodniowym – inaczej ciężko będzie rozsądnie rozplanować spłatę pożyczki z uwzględnieniem miesięcznego budżetu, którym się dysponuje;
 • pracują na podstawie umowy o dzieło lub prowadzą działalność gospodarczą – otrzymują wtedy mniejsze, ale częstsze wpływy pieniężne, które mogą spożytkować na opłacenie raty pożyczki;
 • mają problemy z dokładnym rozplanowaniem swojego budżetu i boją się, że mogą nie być w stanie zapłacić całej miesięcznej raty pożyczki naraz.

Na co trzeba uważać przy miesięcznej spłacie pożyczki?

Każde zobowiązanie powinno zostać spłacone na czas. Dlatego również w przypadku pożyczki ze spłatą tygodniową należy przede wszystkim zastanowić się, czy da się radę terminowo spłacać raty. W przypadku tego rodzaju pożyczki równie ważne jest to, by dokładnie przeliczyć wysokość miesięcznego zobowiązania, by ujrzeć, czy rzeczywiście możemy taką kwotę zarezerwować w miesięcznym budżecie. Pamiętajmy też, że nie zawsze miesięczna wysokość spłaty będzie taka sama. W jednym miesiącu możemy zapłacić tylko cztery raty, natomiast w innym – pięć.

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.