Przegląd pozabankowych pożyczek dla firm
4 (80%) 20 głosów

Przegląd pozabankowych pożyczek dla firm

Rozpoczęcie własnego biznesu często oznacza konieczność wygenerowania dodatkowych środków finansowych. Co jednak, jeśli Twój portfel świeci pustkami?

Wynajem biura, lokalu usługowego, zakup towaru, sprzętu czy wypłata pierwszych wynagrodzeń – koszty działalności już „na starcie” mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy brak własnych środków na ten cel musi oznaczać rezygnację z marzeń i finansowej niezależności, które zapewnia własna firma? Na szczęście nie.

Jeśli nie posiadasz oszczędności, które pozwolą sfinansować pierwsze firmowe wydatki, nie załamuj rąk. Zawsze możesz sięgnąć po zewnętrzne finansowanie w postaci kredytu lub pożyczki. Gdzie go szukać?

Gdzie szukać pożyczki dla firm?

Niektórzy przedsiębiorcy, poszukując zewnętrznego finansowania, kierują swoje kroki do banku. Niestety, tylko część z nich otrzyma pozytywną decyzję kredytową. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalnie prosta. Przed podjęciem decyzji banki bardzo dokładnie „prześwietlają” potencjalnych kredytobiorców. Sprawdzają dokumenty finansowe firmy, deklaracje podatkowe oraz wyciągi z konta bankowego.

Następnie na podstawie dostarczonych przez kredytobiorcę zaświadczeń oraz informacji zawartych we wniosku oceniają jego zdolność kredytową.

Przeszkodą w otrzymaniu finansowania mogą być nie tylko zbyt niskie przychody czy wpis do rejestru dłużników, ale również:
• zadłużenie w Urzędzie Skarbowym i/lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych,
• zbyt krótki staż prowadzenia działalności.

Szukasz pożyczki bez formalności?

Bank odprawił Cię z kwitkiem? To nie koniec świata. Alternatywą dla kredytu bankowego może być pożyczka dla firm, oferowana przez pozabankową instytucję finansową. Celem pozabankowych pożyczkodawców, udzielających pożyczek dla firm, jest zapewnienie finansowania osobom wykluczonym przez system bankowy. Wielu przedsiębiorców wybiera właśnie taką formę finansowania ze względu na szereg profitów, niedostępnych w bankach.

Główne zalety finansowania pozabankowego – opinie przedsiębiorców

Właściciele małych firm wymienili aż cztery główne zalety finansowania pozabankowego podczas badania „Potrzeby małych firm w zakresie finansowania 2017”, wykonanego na zlecenie Aasa Polska.

Pierwszą z nich jest możliwość zaliczenia kosztu pożyczki jako kosztu prowadzonej działalności gospodarczej (76 proc.). Drugą szybki proces otrzymania środków (75 proc.). Kolejnymi są możliwość spłaty zobowiązania z indywidualnie wybranym czasie oraz brak dużej liczby wymaganych zaświadczeń.

Aby pożyczyć pieniądze, nierzadko wystarczy jedynie dowód osobisty. Choć w przypadku wyższych kwot konieczne będzie dostarczenie dodatkowych zaświadczeń, z pewnością nie będzie ich tak wiele, jak w przypadku kredytu w banku. A to pozwala nie tylko usprawnić, ale przede wszystkim odczuwalnie skrócić czas oczekiwania na finansowanie.

Zaciągając pożyczkę w serwisie Aforti Finance, decyzję otrzymasz już w ciągu godziny. W przypadku innych pożyczkodawców proces weryfikacji wniosku nie powinien potrwać dłużej niż 24 godziny. A to oznacza, że dodatkowe środki znajdą się na Twoim koncie najpóźniej w ciągu 48 godzin od momentu złożenia wniosku pożyczkowego.

Pożyczka w instytucji pozabankowej okaże się strzałem w dziesiątkę dla początkujących przedsiębiorców. Firmy pożyczkowe zdecydowanie przychylniej niż banki patrzą na właścicieli firm, szukających możliwości finansowania „młodych biznesów”.

Z kolei w Aasa dla Biznesu możesz pożyczyć pieniądze już pierwszego dnia prowadzenia działalności, a decyzja o jej przyznaniu zapada w czasie rzeczywistym. W większości banków i innych instytucji finansowych byłoby to niemożliwe. W przypadku pożyczki Aasa dla Biznesu proces otrzymania środków trwa do 2 dni i jest wyjątkowo prosty.

Sprowadza się on do wybrania potrzebnej kwoty na stronie internetowej aasablabiznesu.pl (maksymalnie 10 tysięcy zł), określenia terminu spłaty pożyczki oraz wypełnienia wniosku. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku można podpisać umowę za pośrednictwem kuriera i otrzymać pieniądze w wybrany wcześniej sposób. W przypadku wybrania czeku Giro, dostarczonego przez kuriera, pieniądze będą do natychmiastowego odbioru w najbliższym banku pocztowym. Przy wyborze przelewu pojawią się na koncie już następnego dnia od momentu podpisania umowy.

Krótki przegląd pożyczek pozabankowych dla firm

Jeśli planujesz zaciągnąć pozabankową pożyczkę dla firm, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i możliwości. Określ, jakiej kwoty potrzebujesz oraz w jakim czasie zdołasz spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Na podstawie tak wykonanej analizy będziesz mógł wybrać pożyczkodawcę, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Poniżej przedstawiamy krótki ranking najbardziej znanych i sprawdzonych pożyczkodawców, oferujących pożyczki dla firm.

Przegląd rynku pozabankowych pożyczek dla firm

źródło: Chwilówki dla firm – ranking pożyczek biznesowych dla firm

Pamiętaj, że decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być dokładnie przemyślana. Konsekwencje braku terminowej spłaty mogą być bowiem długofalowe i nieprzyjemne.

Jeśli nie zwrócisz pieniędzy w terminie, pożyczkodawca będzie miał prawo obciążyć Cię kosztem odsetek za opóźnienie oraz rozpocząć procedurę windykacyjną. Kiedy jego działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, będzie miał prawo wypowiedzieć umowę oraz dochodzić swoich praw na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego.

W przypadku gdy firma pożyczkowa współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, może przekazać tej instytucji informacje o niespłaconych zobowiązaniach. Może także – po spełnieniu określonych przesłanek – wpisać dane spóźnialskiego pożyczkobiorcy do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej.

Dlatego tak ważne jest, aby pożyczać odpowiedzialnie i korzystać tylko z oferty renomowanych pożyczkodawców.

Komentarze:

Dodaj opinię

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

facebook