Ocena: Oceń jako pierwszy !
(ilość ocen: 0)

Robert Chmiel, podopieczny Chwilowo.pl, nadzieją polskiego żużlu

Żużel od wielu lat jest sportem bardzo przez Polaków lubianym. Niesłabnącą popularnością cieszą się zarówno mecze ligowe, jak i rozgrywki międzynarodowe. Na przykładzie innych sportowców wiemy, jak ważne jest wspieranie młodych, umożliwianie im rozwoju i dopingowanie na drodze do wielkości. Chwilowo.pl rozumie, że jest to kluczowe, by talent sportowy miał jak najlepsze warunki do tego, by ukazać się w całej krasie-tak jak w przypadku żużlowca Roberta Chmiela, którego objęliśmy swoim patronatem. Nie ukrywamy, że ten młody zawodnik już niejednokrotnie dał nam powody do dumy, dzięki czemu wiemy, że inwestycja w rozwój młodych jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy.

ROW Rybnik – drużyna macierzysta

Drużyną Roberta Chmiela jest ROW Rybnik, klub o bardzo długich tradycjach – powstał w 1932 roku jako Rybnicki Klub Motocyklowy i na przestrzeni swojej działalności aż dwunastokrotnie udało mu się zdobyć tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Do dziś wyścigi na żużlu są jednym z centrów życia sportowego miasta – każdy mecz ligowy ogląda średnio około 10 tysięcy kibiców (czyli prawie komplet publiczności). Rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w której w tym sezonie startował ROW Rybnik, były transmitowane przez potentatów telewizyjnych: Polsat Sport i telewizję Eleven, która pnie się po drabince popularności medialnej.

W związku z tym bardzo nam miło, że Robert Chmiel, choć jest zawodnikiem jeszcze bardzo młodym, już teraz ma pewnym udział w każdym meczu ligowym w przynajmniej 3 biegach. W tym sezonie zdążył pokazać się od naprawdę dobrej strony, co zostało zauważone i skrupulatnie odnotowane przez znawców i komentatorów stacji Polsat Sport.

Test toru na Stadionie Narodowym przed Grand Prix na żużlu

Testowanie toru żużlowego przed Grand Prix tradycyjnie już przypada w udziale członkom kadry młodzieżowej. W starcie brało udział 10 młodzieżowych par, które w szranki stanęły w ramach 15-biegowego turnieju. Robert Chmiel startował w parze numer 3, razem z Karolem Żupińskim. Start w tym nieoficjalnym turnieju był dla pana Roberta bardzo szczęśliwy i zdobył uznanie widzów oraz komentatorów sportowych – ze wszystkich sześciu biegów, w których brał udział, nie wyszedł mu tylko jeden. Pozwolimy sobie zacytować tylko niektóre komentarze, które pojawiły się w jednym z topowych serwisów sportowych, SportoweFakty WP: „Rakietowy start Chmiela”, „Bardzo dobry występ zawodnika ROW-u Rybnik”, „Już trzeci raz wyścig wygrał szybki na starcie Robert Chmiel, zawodnik ROW-u Rybnik”, „Pewne zwycięstwo Chmiela”. Tak udany start zapewnił panu Robertowi tytuł najlepszego zawodnika indywidualnego.

Robert Chmiel na podium w finale Srebrnego Kasku

Turniej o Srebrny Kask jest jednym z najbardziej prestiżowych zawodów dla zawodników młodzieżowych, rozgrywanych już od 1962 roku. Jego waga jest tym większa, że przez większość zawodników traktowany jest jako impreza dorównująca młodzieżowym indywidualnym mistrzostwom Polski. Niektórzy z nich traktują również Srebrny Kask jako nieoficjalny rewanż, więc tym większa jest presja zawodników na zwycięstwo. W finale turnieju, rozegranym na torze w Lublinie, brało udział 16 finalistów, po ośmiu z każdego półfinału.

Z dumą przyznajemy, że podopieczny Chwilowo.pl w finale pokazał się z naprawdę dobrej strony. Po regulaminowych biegach miał 12 punktów, a po biegu dodatkowym zajął ostatecznie trzecie miejsce. Dało mu to możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów

Dzięki dobrym startom we wcześniejszych seriach Mistrzostw pan Robert oczywiście weźmie udział w Finałach Mistrzostw Świata Juniorów. Do kompletu pozostały jeszcze dwa starty finałowe: w łotewskim Daugavpils i w czeskich Pardubicach. To tam 28 września poznamy młodzieżowego mistrza świata. Mocno trzymamy kciuki!

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Pożyczka Plus to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

Najlepsze firmy pożyczkowe

1.
ExtraPortfel
Ocena: 3.87
(ilość ocen: 643)
2.
Ocena: 3.9
(ilość ocen: 362)
3.
Ocena: 4.03
(ilość ocen: 765)
4.
Ocena: 4.08
(ilość ocen: 1217)
5.
Ocena: 3.92
(ilość ocen: 463)