Robert Chmiel, podopieczny Chwilowo.pl, nadzieją polskiego żużlu

Aktualizacja: 2019-11-04
Data publikacji: 2018-07-12
Autor: Marta Kazimierska
Ocena: 4.87
(ilość ocen: 23)

Żużel od wielu lat jest sportem bardzo przez Polaków lubianym. Niesłabnącą popularnością cieszą się zarówno mecze ligowe, jak i rozgrywki międzynarodowe. Na przykładzie innych sportowców wiemy, jak ważne jest wspieranie młodych, umożliwianie im rozwoju i dopingowanie na drodze do wielkości. Chwilowo.pl rozumie, że jest to kluczowe, by talent sportowy miał jak najlepsze warunki do tego, by ukazać się w całej krasie-tak jak w przypadku żużlowca Roberta Chmiela, którego objęliśmy swoim patronatem. Nie ukrywamy, że ten młody zawodnik już niejednokrotnie dał nam powody do dumy, dzięki czemu wiemy, że inwestycja w rozwój młodych jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy.

ROW Rybnik – drużyna macierzysta

Drużyną Roberta Chmiela jest ROW Rybnik, klub o bardzo długich tradycjach – powstał w 1932 roku jako Rybnicki Klub Motocyklowy i na przestrzeni swojej działalności aż dwunastokrotnie udało mu się zdobyć tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Do dziś wyścigi na żużlu są jednym z centrów życia sportowego miasta – każdy mecz ligowy ogląda średnio około 10 tysięcy kibiców (czyli prawie komplet publiczności). Rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w której w tym sezonie startował ROW Rybnik, były transmitowane przez potentatów telewizyjnych: Polsat Sport i telewizję Eleven Sports, która pnie się po drabince popularności medialnej.

W związku z tym bardzo nam miło, że Robert Chmiel, choć jest zawodnikiem jeszcze bardzo młodym, już teraz ma pewny udział w każdym meczu ligowym, w przynajmniej 3 biegach. W tym sezonie zdążył pokazać się od naprawdę dobrej strony, co zostało zauważone i skrupulatnie odnotowane przez znawców i komentatorów stacji Polsat Sport.

Test toru na Stadionie Narodowym przed Grand Prix na żużlu

Testowanie toru żużlowego przed Grand Prix tradycyjnie już przypada w udziale członkom kadry młodzieżowej. W starcie brało udział 10 młodzieżowych par, które w szranki stanęły w ramach 15-biegowego turnieju. Robert Chmiel startował w parze numer 3, razem z Karolem Żupińskim. Start w tym nieoficjalnym turnieju był dla pana Roberta bardzo szczęśliwy i zdobył uznanie widzów oraz komentatorów sportowych – ze wszystkich sześciu biegów, w których brał udział, nie wyszedł mu tylko jeden. Pozwolimy sobie zacytować tylko niektóre komentarze, które pojawiły się w jednym z topowych serwisów sportowych, SportoweFakty WP: „Rakietowy start Chmiela”, „Bardzo dobry występ zawodnika ROW-u Rybnik”, „Już trzeci raz wyścig wygrał szybki na starcie Robert Chmiel, zawodnik ROW-u Rybnik”, „Pewne zwycięstwo Chmiela”. Tak udany start zapewnił panu Robertowi tytuł najlepszego zawodnika indywidualnego.

Robert Chmiel na podium w finale Srebrnego Kasku

Turniej o Srebrny Kask jest jednym z najbardziej prestiżowych zawodów dla zawodników młodzieżowych, rozgrywanych już od 1962 roku. Jego waga jest tym większa, że przez większość zawodników traktowany jest jako impreza dorównująca młodzieżowym indywidualnym mistrzostwom Polski. Niektórzy z nich traktują również Srebrny Kask jako nieoficjalny rewanż, więc tym większa jest presja zawodników na zwycięstwo. W finale turnieju, rozegranym na torze w Lublinie, brało udział 16 finalistów, po ośmiu z każdego półfinału.

Z dumą przyznajemy, że podopieczny Chwilowo.pl w finale pokazał się z naprawdę dobrej strony. Po regulaminowych biegach miał 12 punktów, a po biegu dodatkowym zajął ostatecznie trzecie miejsce. Dało mu to możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów

Dzięki dobrym startom we wcześniejszych seriach Mistrzostw pan Robert oczywiście weźmie udział w Finałach Mistrzostw Świata Juniorów. Do kompletu pozostały jeszcze dwa starty finałowe: w łotewskim Daugavpils i w czeskich Pardubicach. To tam 28 września poznamy młodzieżowego mistrza świata. Mocno trzymamy kciuki!

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo