Rozwój szybkich pożyczek dla firm

Aktualizacja: 2019-09-05
Data publikacji: 2017-10-18
Autor: Marta Kazimierska
Ocena: 4.2
(ilość ocen: 66)

Jak twierdzą eksperci, bieżący rok będzie przełomowy pod względem wysokości nakładów na rozwój działalności małych i średnich firm. Oznacza to, że zapotrzebowanie na kredyty i pożyczki może wzrosnąć. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców będą atrakcyjne oferty finansowania, oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe.

Jak pokazują wyniki badania Barometr EFL, aż 38%. małych przedsiębiorstw planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie inwestycji. A te często wiążą się z koniecznością wygenerowania dodatkowych środków finansowych, niezbędnych do realizacji planów biznesowych. Niestety, nie wszyscy właściciele firm mogą pozwolić sobie na sfinansowanie inwestycji z własnych środków. Bardzo często niezbędne okazuje się sięgnięcie po zewnętrzne źródło finansowania.

Niemal 50% przedsiębiorców, biorących udział w badaniu „Potrzeby małych firm w zakresie finansowania”, wykonanego na zlecenie Aasa Polska, deklaruje korzystanie z różnego rodzaju finansowania dla swojej działalność. Chęć uzyskania pomocy finansowej w przyszłości deklaruje aż 45% badanych. Co ciekawe, aż 10% ankietowanych spotkało się z odmowną decyzją ze strony banku.

Restrykcyjne procedury bankowe

Nie da się ukryć, że otrzymanie kredytu bankowego na rozwój działalności nie jest łatwe. Przed podjęciem decyzji banki dokładnie prześwietlają potencjalnych kredytobiorców, analizując stosy dokumentów finansowych firmy, zeznania podatkowe oraz wyciągi z rachunków bankowych.

Niestety, z powodu restrykcyjnych procedur bankowych, wielu właścicieli firm nie ma dostępu do dodatkowych środków, które mogłyby stanowić istotne wsparcie w prowadzeniu biznesu.

Jest popyt – jest podaż i są pożyczki pozabankowe

W odpowiedzi na utrudniony dostęp przedsiębiorców do finansowania bankowego firmy coraz więcej firm pozabankowych oferuje produkty finansowe, dedykowane właśnie im. Pożyczki dla firm przyciągają zarówno tych właścicieli firm, którzy spotkali się z odmowną decyzją kredytową w banku, jak również tych, którzy dopiero rozpoczęli działalność i nie mogą przez to liczyć na finansowanie bankowe.

Zalety pozabankowych pożyczek dla firm

Jedną z najważniejszych zalet pozabankowych pożyczek dla firm jest uproszczona procedura wnioskowania o dodatkowe środki. Aby otrzymać pieniądze, często wystarczy jedynie dowód osobisty. Wszystkie niezbędne kroki można wykonać w 100% przez Internet, a na decyzję nie trzeba czekać z reguły dłużej niż godzinę.

Ogromne znaczenie ma również fakt, iż pozabankowe finansowanie może otrzymać firma, funkcjonująca na rynku bardzo krótko. Doskonałym przykładem pożyczki dla firm, udzielanej już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, jest ta, oferowana przez Aasa Polska. Aasa Polska to jeden z najbardziej znanych na polskim rynku pożyczkodawców. Firma posiada skandynawskie korzenie, a na polskim rynku funkcjonuje od 2012 roku.

Aasa dla biznesu – co oferuje?

Korzystając z usług Aasa dla Biznesu pożyczysz maksymalnie 10 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 1 do 24 miesięcy. Aby ubiegać się o dodatkowe środki należy jedynie:
posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą,
posiadać dowód osobisty,
prawidło wypełnić wniosek.

Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalności Może być to spłata zobowiązań publiczno-prawnych, zakup towaru, wypłata wynagrodzeń, sfinansowanie wyposażenia biura czy inwestycje. Dodatkowym atutem pożyczki dla firmy jest możliwość wliczenia kosztów finansowania w koszt uzyskania przychodu. A to pozwoli obniżyć podstawę opodatkowania i wygenerować odczuwalne dla portfela oszczędności.

Co ważne, pożyczkodawca nie wymaga dostarczania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów. Decyzję podejmuje jedynie na podstawie danych z dowodu osobistego oraz informacji zawartych we wniosku. Ogromne znaczenie ma także możliwość wyboru sposobu wypłaty środków. Poza tradycyjnym przelewem na konto, Aasa proponuje swoim klientom także wypłatę pieniędzy w formie czeku Giro.

Przyszłość pożyczek pozabankowych dla firm

Zgodnie z raportem Twino Alternative Lending Index, stworzonym przez ekspertów firmy doradczej KPMG, Polska jest jednym z kilku europejskich krajów, w których alternatywne w stosunku do banków sposoby pożyczania pieniędzy mają ogromne szanse na rozwój. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest bezkompromisowa polityka banków i stosunkowo rygorystyczne procedury, towarzyszące udzielania finansowania firmom.

Na podstawie powyższych informacji można więc założyć, że rynek pożyczek pozabankowych dla firm będzie rósł w siłę. Wraz ze wzrostem zainteresowania takim rodzajem finansowania rosną też oczekiwania wobec produktów i usług z tego segmentu. Nowoczesne, dostosowane do potrzeb klientów produkty finansowe, oferowane przez firmy pożyczkowe mogą stać się więc bardzo konkurencyjne dla tradycyjnych kredytów bankowych.

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

SolCredit jest innowacyjną firmą, która szybko pozwoli znaleźć Ci finansowanie. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 5000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.