Score Hunter — nowa platforma finansowa BIK-u

Aktualizacja: 2019-09-27
Data publikacji: 2018-07-02
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4.78
(ilość ocen: 32)

Score Hunter to nowa platforma edukacyjna, udostępniona przez Biuro Informacji Kredytowej. Do czego służy i kto może z niej skorzystać? Sprawdźmy.

Choć prawie połowa dorosłych Polaków korzysta z kredytów i pożyczek, jedynie niewielka ich część zna mechanizmy działania instytucji finansowych oraz zasady badania zdolności kredytowej. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że przed zaciągnięciem zobowiązania można (i warto) budować swoją wiarygodność finansową, podnosząc szanse na uzyskanie finansowania.

Takie informacje potwierdzają wyniki badania „Egzamin wiedzy finansowej”, przygotowanego dla platformy edukacyjnej Kapitalni.org. Zgodnie z jego wynikami ponad połowa Polaków przyznaje, że informacji z zakresu finansów szuka sporadycznie lub nie szuka ich wcale, ponieważ nie widzi celowości posiadania takiej wiedzy. Aby podnieść świadomość Polaków w zakresie zarządzaniami własnymi finansami, Biuro Informacji Kredytowej przygotowało i wprowadziło na rynek platformę Score Hunter.

Jak działa Score Hunter?

Score Hunter to gra edukacyjna, która w ciekawy i niesztampowy sposób pozwala podnieść kwalifikacje oraz zdobyć jakże przydatną w codziennym życiu wiedzę na temat budowania własnej wiarygodności finansowej. Użytkownicy platformy będą mogli dowiedzieć się także:

 • jak zastrzec zgubiony lub skradziony dowód osobisty;
 • jak chronić swoje dane osobowe;
 • jak zminimalizować ryzyko wyłudzenia kredytu na własną tożsamość;
 • jak zwiększyć swoje bezpieczeństwa w razie poręczania kredytu.

Całość serwisu podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: misje, wyzwania, osiągnięcia, nagrody, ranking, powiadomienia oraz baza wiedzy. Korzystając z platformy, będziesz wykonywał kolejne zadania, dotyczące budowania historii kredytowej, dbania o swoje dane osobowe oraz bezpieczeństwo dokumentów. Zakończenie każdego z nich będzie skutkować otrzymaniem zbywalnych punków, punktów scoringu oraz punktów doświadczenia.

Dzięki zgromadzonym punktom użytkownicy będą mogli kupować nagrody oraz zdobywać jak najwyższe miejsca w rankingu. Dzięki temu, że wiedza podana jest w atrakcyjny i ciekawy sposób (w formie video, porad ekspertów, pytań i quizów), można ją przyswoić zdecydowanie szybciej i… skuteczniej. Połączenie aspektu edukacyjnego i rozrywkowego pozwala również na tworzenie wirtualnych eksperymentów. Po to, aby zdobyte w ten sposób wnioski wykorzystać w „prawdziwym życiu”.

Kto może skorzystać z platformy Score Hunter?

Z platformy Score Hunter może skorzystać każda osoba, która chcę sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę na temat mechanizmów rządzących światem kredytów i pożyczek. Jednak najwięcej korzyści z jej użytkowania odczują osoby, posiadające jakiekolwiek zobowiązanie kredytowe oraz te, które w niedalekiej przyszłości zamierzają skorzystać z kredytu. Dzięki rozbudowanej strukturze platforma Score Hunter może być również istotnym wsparciem dla nauczycieli czy wykładowców akademickich, prowadzących zajęcia np. z ekonomii czy przedsiębiorczości.

Jak się zarejestrować?

Jeśli chcesz zacząć korzystać z platformy Score Hunter, zarejestruj się na stronie www.scorehunter.edu.pl i dołącz do gry.

Jak skorzystać z platformy jako wykładowca?

Aby skorzystać z pakietu zarezerwowanego jedynie dla wykładowców:

 • zarejestruj się na platformie Score Hunter. Z dostępnych opcji (uczelnia oraz grupa) wybierz „Wykonuję zadanie indywidualnie – brak grupy”;
 • prześlij na adres scorehunter@bik.pl maila potwierdzającego swój status jako wykładowcy. Wskaż również, ile testowych grup ma stworzyć dla Ciebie operator serwisu. Nazwy grup zostaną stworzone zgodnie ze schematem: Imię Nazwisko wykładowcy_skrót nazwy uczelni_Grupanr_rok akademicki. Dzięki temu studenci będą mogli korzystać z platformy w ramach zdefiniowanych grup, a Ty będziesz mógł śledzić ich osiągnięcia w zakładce rankingi. Będzie to możliwe nawet w czasie rzeczywistym w trakcie trwania zajęć. Jeśli chcesz zrezygnować z możliwości utworzenia dedykowanej grupy, każdy student, w trakcie rejestracji, po wyborze uczelni będzie mógł wybrać grupę wspólną o nazwie „Wykonuję zadanie indywidualnie – brak grupy”;
 • po przesłaniu powyższej informacji zyskasz status wykładowcy. Od tego momentu Twoi studenci będą mogli rejestrować się na platformie w ramach swojej uczelni. A to pozwoli im rozwiązywać quizy, zagadki i zadania oraz gromadzić punkty potwierdzające zdobytą wiedzę.

Czy w grze Score Hunter można wygrać realne nagrody?

Jak najbardziej! Zdobyte punkty możesz wymienić na przykład na:

 • Alert BIK,
 • Pakiet produktów BIK,
 • Kartę Allegro o wartości 20zł,
 • eKartę prezentową Empik o wartości 25 zł.

Aby wygrać, musisz być jednak szybszy niż inni gracze.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo