Solcredit.pl-firma widmo

Aktualizacja: 2019-10-07
Data publikacji: 2018-06-27
Autor: Emila Biernaciak
Ocena: 4.69
(ilość ocen: 35)

Skontaktowała się z nami klientka Solcredit.pl, prosząc o zbadanie działalności tej firmy oraz ostrzeżenie innych osób potencjalnie zainteresowanych jej ofertą.

Firma Solcredit.pl została założona w 2011 roku na terenie Estonii. Według informacji na stronie ma być to firma, która wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, chcących zaciągnąć krótkoterminową pożyczkę na pokrycie kosztów. Solcredit.pl reklamuje się jako firma stawiająca na nieskomplikowane procedury oraz elastyczność. Jak jest w rzeczywistości?

Solcredit.pl-oferta

Firma oferuje udzielenie pożyczki na kwotę do 5000 zł na okres do 50 dni. Na co jednak należy zwrócić uwagę? Pod dostępnym na stronie kalkulatorem usług znajdujemy informację, iż „Solcredit pomaga znaleźć najlepsze oferty kredytowe od większości pożyczkodawców na rynku, z możliwością spłaty od 5 do 50 dni, minimalne RRSO wynosi 0%, a maksymalne 1,009,48%”. Solcredit.pl nie jest więc firmą pożyczkową. Świadczy usługi z zakresu doradztwa-fizycznie nie wypłaca pieniędzy.

Solcredit.pl-wyłudzanie danych osobowych?

Wypełniając formularz, należy podać następujące dane:

  • imię,
  • nazwisko,
  • numer PESEL,
  • e-mail,
  • telefon komórkowy.

Konieczne jest także zaakceptowanie Polityki prywatności i Regulaminu Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną. Ponadto potencjalny klient musi udzielić pełnomocnictwa do wystąpienia w jego imieniu do Biura Informacji Kredytowej, a także wyrazić zgodę na to, aby Fiizy LTD mogło gromadzić i przetwarzać dane klienta w celach reklamowych i marketingowych. Wiele osób, które wysłały zapytanie poprzez formularz na stronie, do dzisiaj nie otrzymały odpowiedzi.

Solcredit.pl-w czym tkwi haczyk?

Klienci, którzy postanowili skorzystać z usług Solcredit.pl, oskarżają firmę o wyłudzanie danych osobowych. Pomimo tego, iż na stronie podany jest numer kontaktowy oraz adres e-mail, nie ma praktycznie żadnej możliwości skontaktowania się z firmą. Solcredit.pl ma swą siedzibę w Estonii. W Polsce nie ma zespołu, który mógłby odpowiadać na zapytania swoich klientów. Na stronie internetowej nie znaleźliśmy informacji, że kontakt z firmą możliwy jest tylko i wyłącznie w wybranym języku. Wielu klientów z Polski nie ma więc możliwości skontaktowania się z przedstawicielami Solcredit.pl. Firma tłumaczy się brakiem polskiego zespołu-jednak w naszej ocenie nie jest to tłumaczenie wystarczające.

Oto jedna z opinii klienta Solcredit.pl: „Solcredit to jakaś sciema, nie ma z nimi żadnego kontaktu. Automat jaki się odzywa kiedy dzwonisz na numer ze strony wiecznie pyta Cie o numer osoby z którą się kontaktujesz!! nie dostałem takiego numeru. To wyłudzenie!! uważajcie!!” Na niekorzyść firmy przemawia także ich sposób zarządzania stroną na jednym z portali społecznościowych (Facebook).

Negatywne komentarze są regularnie usuwane, a osoby wypowiadające się – blokowane. Niektórzy klienci uważają, że próby nawiązania kontaktu przez portal kończyły się rozmową z botem. Po kilku wiadomościach kontakt się urywał. Kolejna opinia również potwierdza nasze doniesienia: „Również uważam, że to oszustwo. Usuwają wiadomości na fb, blokują. A strona nadal jest. Niech ktoś ich usunie i strona internetowa też niech zniknie, Bo to oszustwo na sto procent!”

Podsumowanie

Solcredit.pl to jedynie firma pośrednicząca, która współpracuje z innymi podmiotami. Nie jest odpowiedzialna za udzielanie pożyczek, tylko pośredniczy w całym procesie. Korzystanie z usług pośredników z zasady nie ma być czymś złym – głównym założeniem jest szybkie znalezienie pożyczki o danych parametrach. Jednak są pewne powody, dla których na usługi tego typu firm powinniśmy uważać. Oto one:

  • otrzymana oferta wcale nie musi być tą najkorzystniejszą – pośrednicy najczęściej nie współpracują ze wszystkimi pożyczkodawcami, dlatego też klient nie ma pewności, iż otrzyma najlepszą pożyczkę aktualnie dostępną na rynku,
  • obniżanie scoringu w BIK – pośrednik składa wnioski u pożyczkodawcy, a on z kolei sprawdza potencjalnego klienta w BIK; jak wiadomo, każde zapytanie jest odnotowywane, a więc zbyt duża liczba zapytań w krótkim czasie może negatywnie wpłynąć na scoring oraz obniżyć szanse na otrzymanie pożyczek,
  • ryzyko pozyskiwania danych klientów przez firmę pośredniczącą, która następnie sprzedaje je firmom pożyczkowym.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo