Szybkie pożyczki na operacje plastyczne, leczenie i rehabilitację
4.1 (81.82%) 33 głosów

Szybkie pożyczki na operacje plastyczne, leczenie i rehabilitację

Temat chirurgii estetycznej coraz częściej poruszany jest w mediach, prasie, czy show biznesie. Kilkanaście lat temu na operacje plastyczne pozwolić sobie mogły tylko gwiazdy lub osoby bardziej zamożne. Obecnie z przeprowadzonych badań wynika, że takiemu zabiegowi poddać chciałoby się nawet 16% społeczeństwa. W tej grupie znajduje się około 90% kobiet i 10% mężczyzn.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Osoby bardzo często utrzymują się w przekonaniu, że koszty zabiegów estetycznych to zbyt duże koszty. Oczywiście tak to było kilkanaście lat temu, gdy Polacy zarabiali mniej, a kliniki można było policzyć na palcach u jednej ręki. Obecnie ich ilość powiększa się w zastraszającym tempie, co ma wpływ na obniżkę cen oraz podnoszeniem jakości wykonywanych usług.

Ile kosztują operacje plastyczne?

 • plastyka nosa to koszt rzędu 5 000 – 10 000 zł
 • za powiększenie piersi zapłacimy od 12 000 – 16 000 zł
 • lifting twarzy od 6 000 do 14 000 zł
 • liposukcja – średnio 9 000 zł

 

Powyższe zabiegi są najdroższe i najczęściej wybierane przez klientów. O ile kiedyś za takie usługi płacić musieliśmy w dolarach, tak teraz kwoty raczej nie robią wrażenia na większej grupie osób.

Dlaczego decydujemy się na korekty w swoim wyglądzie?

Najczęściej podawanym powodem jest samoocena oraz aspekty zdrowotne. Każdy chce wyglądać pięknie, być lubianym, a przede wszystkim czuć się dobrze. Wiele osób twierdzi, że odpowiedzialne za to są media, które promują tylko piękno i ideały – no i trudno się z tym nie zgodzić. Ale jak pewnie sami zauważyliście jesteśmy tylko serwisem finansowym, dlatego w dalszej części artykułu skupimy się na tym co w ogóle skłoniło nas do jego napisania.

Formy finansowania chirurgii estetycznej

O ile ktoś ma dużo pieniędzy, nie będzie się zbyt długo zastanawiał nad tym czy zrobić czy też nie. Osoby, które nie dysponują takimi kwotami od ręki, znaleźć mogą na to środki już w samych klinikach. Z pomocą idzie im firma Medical Finance Group SA.

Firma ta specjalizuje się w finansowaniu zabiegów medycznych. Posiada podpisane umowy z około 2500 klinik w całej Polsce, a liczba ta stale rośnie. Jak mówi sam prezes zarządu Jakub Czarzasty – rynek finansowania operacji plastycznych i innych zabiegów w Polsce dopiero raczkuje. W samych Stanach Zjednoczonych wykonano ich ponad 3,3 mln w roku 2012 z czego około 20% było finansowane przy wsparciu firm pożyczkowych i banków.

Jak wygląda wzięcie pożyczki na zabieg i co możemy “zrobić na kredyt”?

Lista usług na jakie możemy otrzymać kredyt jest bardzo długa. Wszystko zależy tylko i wyłącznie zdolności kredytowej osoby, która decyduje się na zabieg. Ale nie to jest najważniejsze bowiem procedury są tutaj bardzo uproszczone, a decyzja kredytowa zapada w ciągu 15 minut.

Najczęściej wygląda to w sposób taki, że to lekarz na pierwszym spotkaniu proponuje klientom finansowanie. Jeśli ten taką opcję rozważa, w szybki sposób przedstawiane są mu warunki, które w naszej ocenie są naprawdę bardzo dobre. Inni klienci, którzy o takiej możliwości słyszeli, zgłaszają się bezpośrednio do firmy MFG SA.

Jakie w takim razie są warunki na pożyczki w MediRatach?

Na stronie widnieje prosty kalkulator rat który możecie przetestować sami.

Dla przykładu kilka kwot dla wyżej wymienionych przez nas operacji i zabiegów.

 • rata pożyczki na operację nosa, która kosztuje 10 000 zł rozłożona na 24 raty wyniesie – 516 zł
 • pożyczka na powiększenie piersi w kwocie 15 000 zł rozłożona na 60 rat to koszt miesięczny – 369,99 zł
 • kredyt na lifting twarzy za 8 000 zł to 48 rat po 226,66 zł
 • kredyt i liposukcja za 9 000 zł na 12 rat to koszt miesięczny – 839,97 zł

 

Oferta kredytowa, którą dostajemy rozpatrywana jest indywidualnie. Rozmowa przeprowadzana jest na podstawie oświadczenia klienta. Jeśli liczby, które on poda są w ocenie firmy wystarczające, dopiero później załatwiane są dalsze formalności – najczęściej chodzi tylko o potwierdzenie swoich zarobków.

Dla osób, które posiadają bardzo dobrą historię kredytową i zarobki powyżej 1 000 zł “na rękę” firma oferuje pożyczki nieoprocentowane. W takim wypadku pokrywa tylko koszty ubezpieczenia, które są wymagane w każdym zabiegu finansowanym przez MFG SA. Jak zwraca na to uwagę doradca firmy, zabiegi medyczne są obarczone ryzykiem – nawet zgonem pacjenta. Czy chodzi tutaj o operacje plastyczne, czy standardowe leczenie zęba. Takie ubezpieczenie na życie ma gwarantować jedynie zwrot pożyczki po nieszczęśliwym wypadku. Ubezpieczenia to nie żadna fikcja, a standardowa umowa pomiędzy klientem kliniki, a Towarzystwem Ubezpieczeniowym Życie Europa S.A.

W przykładowe raty miesięczne, które wymieniliśmy powyżej wliczone zostały już koszty ubezpieczenia. Kwoty kredytów o jakie możemy wnioskować to aż 50 000 zł. Spłata rozłożona może być na równe raty: 12, 24, 36, 48, 60 miesięcy. Klient pożyczkę może spłacić wcześniej, a w takim wypadku za okres pozostały nie będą naliczone mu odsetki jak i samo ubezpieczenie – otrzyma za nią zwrot.

Jak możecie sobie Państwo sami przeliczyć, średnie oprocentowanie na podanych przykładach wynosi około 12% w skali roku co jest niewątpliwie lepszą alternatywą niż sam bank. Wychodzić mogę jedynie z założenia, że grupa osób, która chce się poddać operacji plastycznej to nie zwykły Kowalski, a raczej ktoś kto posiada ponadprzeciętne plany na życie, porusza się w gronie wpływowych osób lub uznaje, że go po prostu stać. 12% to obecnie tyle ile wynosi 4-krotność stopy lombardowej NBP, do której banki najczęściej doliczają swoje prowizje i marże.

Na jakie zabiegi możemy brać pożyczki?

Chirurgia estetyczna to nie jedyna opcja, którą możemy finansować. Każdy wie jak działa nasz NFZ i często najzwyczajniej boi się pójść do szpitala i poddać niecodziennemu zabiegowi. Są tacy, którzy uważają, że najwięcej błędów lekarskich popełnia się przy najprostszych zabiegach, ale osobiście uważam, że w grę wchodzi tylko statystyka. Z uwagi, że wykonuje się ich wiele, dochodzi do większej liczby pomyłek. No ale nie o tym miało być – na co jeszcze możemy przeznaczyć pożyczone pieniądze?

Pożyczki na leczenie szpitalne i rehabilitację

Firma nie ogranicza się tylko do udzielania pożyczek na operacje plastyczne. Finansowane mogą być zarówno zabiegi i operacje prowadzone w szpitalach jaki rehabilitacje po przebytych zabiegach i leczeniu. W tym przypadku warunki są identyczne i przez to, że dana klinika nie ma w swojej ofercie tego czego potrzebujemy – możemy wybrać własny szpital, który świadczy usługi komercyjne.

Poniżej prezentujemy przykładową listę zabiegów i operacji, na które możemy otrzymać kredyt:

 • Implantoprotetyka
 • Aparat ortodontyczny
 • Implanty zębów
 • Korona porcelanowa
 • Licówka porcelanowa
 • Stomatologia ogólna
 • Korekcja nosa
 • Korekcja uszu
 • Powiększenie piersi
 • Plastyka brzucha
 • Liposukcja
 • Pompa insulinowa
 • Artroskopia kolana
 • Artroskopia biodra
 • Operacja kręgosłupa
 • Endoprotezoplastyka
 • Rekonstrukcja wiązadła
 • Operacja zaćmy
 • Operacja spodziectwa
 • Usunięcie migdałka
 • Bariatria

Czy ktoś z Was korzystał już z tego typu usług w firmie MFG SA? Jeśli nie to zachęcamy do rozważenia takiej opcji  o ile zawsze prześladowała go pewna niedoskonałość czy też najzwyczajniej brak gotówki na leczenie u stomatologa.

Usługi finansowe na takim poziomie oceniamy na 5+. Jeśli mieliście styczność z omawianą firmą, podzielcie się opiniami z innymi osobami w komentarzach.

 * prezentowane kwoty kredytów mogą ulegać zmianie dlatego nie są one ofertą w świetle prawa, a mają charakter informacyjny.

Dodano:

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 3000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniony szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Filarum.pl to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo.

Komentarze:

 • Isia pisze:

  Tylko ciekawi mnie to czy ta szybka pożyczka w rzeczywistości jest szybka i tak oprocentowana jak piszą? Mi się wydaje, że jak już pójdziesz to się dowiesz, że niestety ale – PANI NIE DAMY! Albo damy, ale na 30%. Ktoś ma na to dowody? Korzystałyście??

 • MiodowaPani pisze:

  Jeśli się nie mylę to zrobisz ją wszędzie. Oni współpracują z każdym szpitalem, kliniką, która świadczy usługi komercyjne, czyli działa zarobkowo.

  Masz fakturę lub paragon na zabieg to masz szansę podeprzeć się pożyczką.
  Pozdrawiam

 • miau pisze:

  Ktoś poleci dobrą placówkę gdzie mają podpisane taką umowę? Jestem zainteresowana sfinansowaniem zabiegów przez kredyt, ale nie byle gdzie! Proszę o odpowiedź.

 • Samotna pisze:

  Ktoś jeszcze może polecić tą firmę? Na prawdę wystarczy zarabiać 1000 zł żeby dostać pożyczkę na operację? Nie bardzo chce mi się wierzyć, ale jeśli to prawda to jestem w stanie się jej podjąć. Zawsze chciałam a lata płyną.

 • Fiona pisze:

  Zdarzają się takie przypadki, ale to odsetek. Lekarz Cię poinformuje o możliwych skutkach. Te zdjęcia to już lekka przesada! To musiał robić jakiś amator, albo ci ludzie przeszli nie jedną o 500 operacji. Na nich pewnie nie da się już niczego poprawić, a każda kolejna to porażka. Ale jak są ludzie uzależnieni od zabiegów to co poradzisz.

 • ona pisze:

  Korzystałam z usług Medical Finance około pół roku temu. Warunki pożyczki są bardzo dobre. Umowa prosta i przejrzysta.

  Operacje odkładałam bo co chwilę były inne wydatki, ale w końcu się udało! Niczego nie żałuję i jestem bardzo zadowolona!! Jeśli ktoś by chciał kontakt do mojego chirurga, który prowadził operację, piszcie. Doradzę na ile będę mogła.

 • Dodaj opinię

  Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.