Szybkie pożyczki online dla osób w KRD
Ocena: 4.7
(ilość ocen: 58)

Szybkie pożyczki online dla osób w KRD

Krajowy Rejestr Długów jest jednym z pięciu działających w naszym Kraju Biur Informacji Gospodarczej. Celem jego działalności jest przyjmowanie, przechowywanie oraz udostępnianie informacji i danych gospodarczych. Sprawdzimy, na jakich zasadach działa KRD i jak można do niego trafić. Podpowiemy również, gdzie znaleźć szybką pożyczkę, jeśli wierzyciel wpisał Twojego dane do tego rejestru dłużników.

Podstawą działania Krajowego Rejestru Długów jest ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Instytucja rozpoczęła swoją działalność 4 sierpnia 2003 i jest najstarszym Biurem Informacji Gospodarczej w Polsce. KRD obsługuje wszystkie podmioty: jednoosobowe firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa, wielkie korporacje, osoby fizyczne, gminy, a także wtórnych wierzycieli.

Rejestr KRD udostępnia informacje przez internet, dzięki czemu są one zawsze na wyciągnięcie ręki. Dłużnicy notowani w Krajowym Rejestrze Długów przestają być anonimowi i tracą wiarygodność w kontaktach handlowych. Często mają również spore problemy z zaciągnięciem pożyczki lub kredytu.

Jak można trafić do KRD?

Wierzyciel może wpisać Twoje dane do Krajowego Rejestru Długów z powodu zadłużenia. Dług ten powinien spełnić jednak określone kryteria. Jakie? Sprawdźmy.

Wierzyciel może przekazać personalia dłużnika do BIG-u, jeśli:
• kwota długu wynosi co najmniej 200 zł w przypadku osoby prywatnej i 500 zł w przypadku firmy. Kwoty te mogą zawierać odsetki;
• opóźnienie w spłacie trwa co najmniej 60 dni.

Co ważne, zobowiązania finansowe nie muszą dotyczyć jedynie pożyczek i kredytów. Na czarną listę może trafić także osoba, która zalega z płatnością rachunku za czynsz, energię elektryczną, telefon komórkowy, internet czy polisę ubezpieczeniową. Od niedawna do rejestru dłużników mogą zostać wpisani również nierzetelni alimenciarze oraz kierowcy, którzy nie płacą mandatów.

Jeśli wierzyciel planuje umieszczenie danych spóźnialskiego klienta w rejestrze KRD, co najmniej 30 dni przed planowaną datą wpisu powinien poinformować go o swoim zamiarze. Informacja powinna zostać przekazana w formie listownej. Co jednak, jeśli dłużnik nie odbierze korespondencji? Czy taki „unik” pozwoli mu uniknąć wpisu?

Niestety nie. Samo wysłanie listu daje wierzycielowi prawo do dokonania wpisu. Warto jednak dodać, że otrzymanie pisma często wystarczy, aby pożyczkobiorca uregulował swoje zobowiązanie.

Czy wpisanie dłużnika na „czarną listę” jest opłacalne dla wierzyciela?

Wpisując dane nielojalnego klienta do rejestru dłużników, wierzyciel znacząco zwiększa swoje szanse na odzyskanie pieniędzy. Według informacji udostępnionych przez KRD, skuteczność odzyskiwania długów, w ciągu trzech miesięcy od momentu przekazania zlecenia przez klienta, wynosi aż 72%.

Konsekwencje wpisu do KRD dla dłużnika

Osoba, której dane znalazły się w rejestrze KRD staje się mniej wiarygodna dla kontrahentów biznesowych, banków i firm pożyczkowych. Może mieć spore problemy nawet z wykonaniem tak prozaicznych czynności jak podpisanie umowy z dostawcą internetu czy operatorem telefonii komórkowej.

W kolejnej części artykułu sprawdzimy, czy mimo zmniejszonej wiarygodności osoba wpisana do Krajowego Rejestru Długów ma jakiekolwiek szanse na zaciągnięcie pożyczki lub kredytu.

Pożyczka bez KRD

Osoba spragniona dodatkowej gotówki swoje pierwsze kroki kieruje z reguły do banku. Banki oferują szeroki wachlarz kredytów i pożyczek, dostosowanych nie tylko do potrzeb kredytobiorcy, ale również do jego możliwości finansowych. Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, kredyt konsolidacyjny na spłatę długów, a może kredyt gotówkowy na sfinansowanie codziennych potrzeb gospodarstwa domowego? Tylko od Ciebie zależy po który z produktów kredytowych sięgniesz.

Niestety, osoba, której dane znalazły się w KRD ma właściwie zerowe szanse na otrzymanie kredytu w banku. Dokonując weryfikacji wniosku, banki w pierwszej kolejności sprawdzają historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej oraz rejestry Biur Informacji Gospodarczej. Jakakolwiek „rysa” na historii klienta skutkuje zazwyczaj negatywną decyzją. Ich postawa jest w tym zakresie bardzo rygorystyczna. Pożyczenie pieniędzy osobie niewiarygodnej wiąże się dla instytucji ze zbyt dużym ryzykiem.

Alternatywa dla kredytu bankowego – pożyczka w firmie pożyczkowej

Zdecydowanie bardziej elastyczne podejście wykazują firmy pożyczkowe, specjalizujące się w udzielaniu szybkich pożyczek pozabankowych. Firmy te zdecydowanie przychylniej patrzą na mniej wiarygodnych klientów. Wielu z nich udziela pożyczek osobom z negatywną historią kredytową, klientom bardzo młodym lub tym w podeszłym wieku.Jak firmy pożyczkowe zapatrują się na wpis do Krajowego Rejestru Długów?

Uzyskanie szybkiej pożyczki pozabankowej, pomimo wpisu do KRD, będzie możliwe. Warto dodać jednak, że wbrew pozorom to może nie być wcale łatwe. Spośród kilkudziesięciu dostępnych na rynku firm pożyczkowych, jedynie kilka udziela pożyczek osobom, figurującym w tej bazie dłużników. O jakich firmach mowa?

Pożyczki bez KRD – gdzie ich szukać?

Pożyczek bez sprawdzania KRD udzielają obecnie:
• Feniko,
• Zaliczka (dawniej Cashper),
• Super Grosz.

Sprawdźmy, jakie wymagania stawiają klientom poszczególni pożyczkodawcy.

Pożyczka bez KRD w firmie Feniko

Feniko oferuje swoim klientom pożyczki do 1000 zł, z okresem spłaty przez 4 miesiące. Pożyczka od Feniko to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na jak najniższej racie. Pożyczkodawca udziela finansowania osobom posiadającą stały, udokumentowany dochód. Honoruje jednocześnie jego wiele źródeł:
• umowę o pracę,
• umowę zlecenie,
• umowę o dzieło,
• rentę,
• emeryturę,
• świadczenie przedemerytalne,
• działalność gospodarczą,
• działalność rolniczą,
• kontrakt menedżerski, wojskowy, marynarski,
• urlop wojskowy i urlop kolejowy.

Po pożyczkę w Feniko może sięgnąć osoba, która:
• ma co najmniej 18 lat,
• posiada polskie obywatelstwo,
• posiada stały, udokumentowany dochód,
• posiada własne konto w banku oraz aktywny numer telefonu komórkowego.

Pożyczka bez KRD w Zaliczce

Zaliczka udziela pożyczek krótkoterminowych w kwocie od 100 do 2000 zł. Okres spłaty pożyczki w Zaliczce wynosi maksymalnie 30 dni. Wypełnienie wniosku nie zajmie Ci więcej niż kilka minut, a decyzję otrzymasz niezwłocznie po jego wysłaniu. Jeśli będzie pozytywna – pożyczkodawca prześle pieniądze na Twoje konto bankowe w ciągu maksymalnie 30 minut. Pamiętaj, że aby otrzymać je równie szybko, Twoje konto powinno znajdować się w tym samym banku, co rachunek Zaliczki. Zanim zrealizujesz przelew weryfikacyjny, upewnij się, że tak właśnie jest.

Dodatkowe środki może otrzymać osoba, która:
• ma co najmniej 21 lat,
• posiada własne konto bankowe, dowód osobisty oraz aktywy numer telefonu komórkowego,
• posiada polskie obywatelstwo.

Firma, jako jeden z niewielu pożyczkodawców specjalizujących się w udzielaniu szybkich pożyczek przez internet, nie oferuje darmowego finansowania. Nowi klienci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usług Zaliczki, muszą się liczyć z koniecznością poniesienia standardowych kosztów okołopożyczowych.

Co ważne, jeśli Twoja historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej pozostawia wiele do życzenia – wciąż masz realne szanse na otrzymanie pożyczki w Zaliczce. Firma wykazuje wyjątkowo tolerancyjną postawę i przychylnym okiem patrzy nawet na mało wiarygodnych klientów.

Pożyczka bez KRD w firmie Super Grosz

Super Grosz jest jednym z najbardziej znanych i wiarygodnych pożyczkodawców. Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych w kwocie od 1000 do 10 000 zł. Nowi klienci Super Grosza pożyczą maksymalnie 7000 zł. Najwyższa kwota (10 000 zł) to propozycja przygotowana dla lojalnych, rzetelnych klientów.

Pożyczkę w firmie Super Grosz może otrzymać osoba, która:
• ma co najmniej 18 lat,
• posiada polskie obywatelstwo,
• posiada własne konto bankowe i numer telefonu komórkowego.

Pożyczkodawca nie wymaga dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach. Decyzję podejmuje na podstawie informacji zawartych we wniosku pożyczkowym.

Super Grosz jest jednym z niewielu pożyczkodawców, umożliwiających weryfikacji danych osobowych klienta bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego. Oznacza to, że szansę na dodatkową gotówkę mają również osoby, których konto świeci pustkami i nie mają na nim nawet symbolicznej złotówki, potrzebnej do weryfikacji tożsamości w tradycyjny sposób.

Do sprawdzania personaliów klientów, firma używa aplikacji GroszConnect. Narzędzie w szybki i bezpieczny sposób łączy się z rachunkiem bankowym pożyczkobiorcy, przekazując potrzebne do weryfikacji dane personalne. Aby skorzystać z aplikacji nie musisz instalować na swoim komputerze dodatkowego oprogramowania. Wszystkie czynności wykonasz podczas procesu wnioskowania o pożyczkę, poprzez stronę internetową pożyczkodawcy. Do dokonania weryfikacji niezbędne będą jedynie dane do systemu bankowości elektronicznej: login oraz hasło.

Jeśli Twoje dane znajdują się w rejestrze KRD, pożyczka w Super Groszu jest niepowtarzalną szansą na pokaźny zastrzyk gotówki. Super Grosz jest bowiem jedyną firmą pozabankową, oferującą tak wysokie kwoty pożyczek bez sprawdzania KRD.

Owszem, istnieją pożyczkodawcy, którzy pożyczą Ci nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych bez sprawdzania baz. Pamiętaj jednak, że będą to firmy, udzielające pożyczek pod zastaw. Do pożyczenia pieniędzy niezbędne będzie ustanowienie zabezpieczenia w postaci samochodu lub nieruchomości. A to może być wyjątkowo ryzykownym krokiem. W przypadku problemów z terminową płatnością, pożyczkodawca będzie miał prawo „przejąć” przedmiot zastawu i spieniężyć go. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczy na uregulowanie zadłużenia.

Zanim sięgniesz po pożyczkę

Zanim zaciągniesz pożyczkę pozabankową, realnie oszacuj swoje możliwości finansowe. Pamiętaj, że w przypadku pożyczek krótkoterminowych maksymalny czas na spłatę wynosi 61 dni. To stosunkowo niewiele na zgromadzenie potrzebnej do spłaty kwoty.

Jeśli borykasz się z poważnymi kłopotami finansowymi, zaciąganie kolejnej pożyczki może je pogłębić. Jeśli nie zwrócisz pieniędzy na czas, pożyczkodawca będzie miał prawo rozpocząć procedurę windykacyjną i obciążyć Cię dodatkowymi kosztami.

Jeśli jego działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, sprawa może zostać przekazana do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub skierowana na drogę sądową. Efektem postępowania w sądzie mogą być zajęcia komornicze – nie tylko kosztowne, ale również wyjątkowo stresujące.

To jednak jeszcze nie wszystko. Jeśli pożyczkodawca współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, przekaże instytucji informacje o długu. Będzie mógł także wpisać Twoje dane do rejestrów pozostałych Biur Informacji Gospodarczej – Rejestru Dłużników ERIF czy BIG InfoMonitora. A to oznacza, że Twoja wiarygodność w oczach instytucji finansowych i partnerów biznesowych spadnie jeszcze bardziej.

Dodano:

Polecane oferty

Z pożyczek Vivus skorzystało już kilka milionów osób w Polsce jak i za granicą. Jeśli jeszcze nie wziąłeś swojej pierwszej chwilówki – Vivus będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Pierwsza darmowa pożyczka do 5000 zł. Jedna z najczęściej wybieranych pożyczek przez użytkowników naszego portalu. Ceniona szczególnie za bezproblemowość i szybkość.

Na nieprzewidziane wydatki Wonga przygotowała ofertę pożyczki do 1500 zł na 30 dni za 10 zł dla nowych klientów lub pożyczkę do 15 tys. zł na 3 lata.

Pożyczka Plus to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm na rynku. Wiarygodna i godna polecenia. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka do 3000 zł za darmo.

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w naszym serwisie.

 • Avatar bejbeb pisze:

  Jest opcja uzyskania kredytu dla zadłużonych, Ultimo oferuje taką usługę, więc możesz się do nich zgłosić, powinno pójść wszystko dobrze

 • Avatar pp pisze:

  Witam jestem w krd i potrzebuje pożyczki na remont

 • Najlepsze firmy pożyczkowe

  1.
  Ocena: 3.89
  (ilość ocen: 625)
  2.
  Ocena: 3.91
  (ilość ocen: 349)
  3.
  Ocena: 4.04
  (ilość ocen: 751)
  4.
  Ocena: 4.08
  (ilość ocen: 1196)
  5.
  Ocena: 3.92
  (ilość ocen: 455)