ZPF zaprasza na IV Kongres Sektora FinTech

Aktualizacja: 2020-04-20
Data publikacji: 2020-03-09
Autor: Katarzyna Jóźwik
Ocena: 4.5
(ilość ocen: 2)

Współczesny rynek usług finansowych wymaga wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Właśnie technologie finansowe będą tematem IV Kongresu Sektora FinTech organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, który odbędzie się 31 marca br. w Warszawie. 

Czym jest fintech?

Fintech to nic innego jak wykorzystanie nowoczesnych technologii w celu usprawnienia różnorodnych operacji finansowych. Elektroniczny dostęp do konta bankowego czy pożyczanie pieniędzy przez internet nie byłoby możliwe bez odpowiedniej infrastruktury technologicznej. Innowacyjne rozwiązania w tym zakresie wpływają pozytywnie nie tylko na realizację operacji finansowych, ale przede wszystkim na ich bezpieczeństwo.

Kongres branżowych specjalistów

Wykorzystanie technologicznych rozwiązań na rynku usług bankowych i pożyczkowych nie byłoby możliwe bez ścisłej współpracy sektora finansowego z podmiotami z sektora FinTech. Ze względu na nieustanny rozwój tej dziedziny wspomniana współpraca jest nadal konieczna do wypracowania najlepszych rozwiązań. Okazją do jej zacieśnienia będzie IV edycja Kongresu Sektora FinTech ZPF, którego prelegentami będą zarówno specjaliści z firm technologicznych (m.in. z Microsoft, Kontomatik), jak też z branży finansowej (m.in. Finea SA, Bibby Financial Services Sp. z o.o. czy Kredytmarket).

Dyskusja o najważniejszych wyzwaniach

W programie kongresu przewidziano szereg dyskusji i prezentacji. Uczestnicy pochylą się m.in. nad aktualną pozycją sektora FinTech w Polsce i najważniejszymi zagrożeniami, przyszłością crowdfundignu czy alternatywnymi źródłami finansowania biznesów fintech. Partnerami tegorocznej edycji są m.in.: Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Polsce, Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Faktorów czy chwilowo.pl Zachęcamy do udziału w Kongresie.

Najnowsze aktualności

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo