Ranking pożyczek biznesowych dla firm

Niestety, większość początkujących biznesów wymaga naprawdę sporych nakładów finansowych. Wynajem biura lub lokalu usługowego, zakup sprzętu, towaru, wypłata pierwszych wynagrodzeń – podstawowe wydatki, związane z uruchomieniem własnego biznesu, mogą pochłonąć naprawdę ogrom środków. Jeśli chcesz pozyskać zewnętrzne finansowanie, które pomoże Ci „rozwinąć skrzydła”, dokonać niezbędnych inwestycji oraz zachować finansową płynność, sięgnij po kredyt lub pożyczkę. Gdzie ich szukać?

Choć pierwszą instytucją, jaka przychodzi na myśl, jest bank, uzyskanie pożyczki przez debiutującą na rynku firmę może okazać nie bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. Większość banków jasno określa minimalny, wymagany do otrzymania kredytu okres prowadzenia działalności. Z reguły jest to 6, a czasem nawet 12 miesięcy. Aby otrzymać kredyt bankowy należy przedstawić szereg dokumentów, potwierdzających dobrą kondycję finansową firmy. Niedopuszczalne są też jakiekolwiek zaległości względem Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jeśli zależy Ci na tym, aby pożyczyć pieniądze szybko, bez formalności i stosu zaświadczeń, skorzystaj z usług pozabankowej instytucji finansowej, oferującej pożyczki dla firm. Wybór przypadkowego pożyczkodawcy może okazać się jednak sporym błędem. Chcąc zaciągnąć pożyczkę, skorzystaj z usług sprawdzonej firmy o stabilnej, ugruntowanej pozycji na rynku. Taka decyzja jest gwarancją doskonałego serwisu, bezpieczeństwa oraz uczciwości.

Ranking najlepszych pożyczek dla firm

Znaleźliśmy 1 ofert spełniających Twoje kryteria
Boss Pożyczka logo
Bosspożyczka
2.9 (57.65%) 119 głosów
Kwota pożyczki

1000 - 10000 zł

Czas na spłatę

1 - 24 miesiące

Dlaczego warto wybrać pożyczkę pozabankową dla firm?

Jedną z kluczowych zalet pozabankowych pożyczkodawców jest ich duża elastyczność. W zależności od specyfiki Twojego biznesu oraz preferowanej kwoty finansowania, możesz sięgnąć po pożyczkę z zabezpieczeniem, z minimalną ilością formalności lub tą, przeznaczoną dla osób dopiero planujących rozpoczęcie własnego biznesu. Dodatkowe środki może otrzymać mikroprzedsiębiorca, właściciel średniej lub ogromnego przedsiębiorstwa. Pożyczki dla firm są przyznawane osobom, prowadzącym własną działalność gospodarczą oraz spółkom.

Pożyczkę pozabankową może zaciągnąć początkujący przedsiębiorca, który nie może poszczycić się jeszcze imponującymi dochodami czy długim stażem prowadzenia działalności. Trzeba przyznać, że możliwość pozyskania zewnętrznego finansowania już na starcie może być kluczowe dla szybkiego rozwoju firmy.

Korzystając z usług firm pożyczkowych, otrzymasz dodatkowe środki nawet wtedy, gdy posiadasz negatywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej lub Twoje dane zostały wpisane do rejestru dłużników. Niestety, zarówno niski scoring w BIK-u, jak również wpis na „czarną listę”, uniemożliwiają pożyczenie pieniędzy w banku. Pozabankowi pożyczkodawcy pozostają w tej kwestii zdecydowanie mniej restrykcyjni. Pożyczkę dla firm mogą otrzymać również przedsiębiorcy posiadający zadłużenie względem Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak pokazuje nasze doświadczenie, pieniądze z pożyczki często przeznaczane są właśnie na spłatę takich zobowiązań.

Przejrzysta procedura, szybka decyzja

Kolejnym walorem pozabankowych pożyczek dla firm jest przejrzysta procedura wnioskowania oraz bardzo szybka decyzja. Biorąc pod uwagę żmudne i długotrwałe procedury bankowe, pozabankowi pożyczkodawcy pozostają w tej konkurencji niekwestionowanymi liderami.

Wiele firm oferuje pożyczki w 100 procentach przez internet. Bez konieczności wychodzenia z domu, stania w korkach oraz oczekiwania na obsługę w oddziale instytucji finansowej. Nie ulega wątpliwości, że takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale pozwala również oszczędzić naprawdę sporo czasu. A to, zwłaszcza dla przedsiębiorców, stanowi ogromną wartość. Nie od dziś wiadomo przecież, że czas to pieniądz.

Pożycz nawet 5 000 000 zł

Choć mogłoby się wydawać, że banki oferują zdecydowanie wyższe kwoty pożyczek dla firm, to tylko pozory. Korzystając z usług pozabankowych pożyczkodawców możesz pożyczyć nawet kilka milionów złotych. Zaciągnięcie tak wysokiej pożyczki wiąże się jednak z koniecznością ustanowienia zabezpieczenia w postaci wskazanej przez pożyczkodawcę. W zależności od firmy może być to nieruchomość, firma, pojazd czy dzieło sztuki.

Przeznaczenie środków z pożyczki dla firm

Otrzymane w ten sposób środki możesz przeznaczyć na sfinansowanie dowolnego celu związanego z prowadzoną działalnością. Może być to wypłata wynagrodzeń, zakup towaru, wynajęcie powierzchni lub spłata zaległości względem kontrahentów czy instytucji finansowych.

Zanim sięgniesz po pożyczkę dla firm

Pożyczenie pieniędzy na firmowe wydatki powinno być decyzją dokładnie przemyślaną. Zwłaszcza, jeśli zabezpieczeniem finansowania jest nieruchomość lub inne wartościowe dobro. Konsekwencje opóźnień w spłacie mogą być bowiem wyjątkowo dotkliwe. Nie tylko dla portfela.

Jeśli nie zwrócisz pieniędzy na czas, pożyczkodawca obciąży Cię kosztem odsetek za opóźnienie. Ich wysokość wynosi obecnie 14 procent w skali roku. To jednak jedynie wierzchołek góry lodowej. Przedłużające się zwłoka w spłacie może skutkować rozpoczęciem procedury windykacyjnej oraz wypowiedzeniem umowy. W przypadku problemów z terminowym zwrotem pieniędzy pożyczkodawca będzie mógł również przekazać sprawę do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub skierować ją na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Jeśli zaciągniesz pożyczkę z zabezpieczeniem i nie będziesz terminowo spłacał rat, pożyczkodawca może – po spełnieniu określonych w umowie warunków – spieniężyć przedmiot, przeznaczając pieniądze na spłatę zadłużenia. A to oznacza, że w ciągu kilku chwil możesz stracić wypracowany przez lata majątek.