mBank sesje ELIXIR – przychodzące i wychodzące

Sprawdź, w jakich godzinach księgowane są przelewy w mBanku. W pierwszej kolejności przedstawiamy, o której realizowane są przelewy przychodzące w mBanku – to cenna informacja dla tych, którzy czekają na przelew z innego banku. Następnie przedstawiamy, o której realizowane są przelewy wychodzące w mBanku – to z kolei informacja dla osób, które chcą wiedzieć kiedy odbiorca otrzyma zlecony przelew.

Kiedy księgowane są przelewy przychodzące w mBanku?

Księgowanie przelewów przychodzących w mBanku odbywa się w następujących godzinach:

  • I sesja przychodząca ELIXIR – godzina 11:15
  • II sesja przychodząca ELIXIR – godzina 15:00
  • III sesja przychodząca ELIXIR – godzina 18:15

Kiedy księgowane są przelewy wychodzące w mBanku?

Księgowanie przelewów wychodzących w mBanku odbywa się w następujących godzinach:

  • I sesja wychodząca ELIXIR – godzina 5:55
  • II sesja wychodząca ELIXIR – godzina 9:55
  • III sesja wychodząca ELIXIR – godzina 13:25

Kiedy przelew w mBank

Chcesz wiedzieć kiedy dokładnie zostanie zrealizowany przelew w mBanku? Skorzystaj z naszego kalkulatora przelewów, który uwzględnia różne sesje bankowe, zarówno sesje ELIXIR przychodzące jak i sesje ELIXIR wychodzące.

Jaki jest koszt przelewu w mBanku?

Koszt przelewu w mBanku jest uzależniony od typu przelewu, posiadanego konta, formy realizacji przelewu, czy czasu, w jakim przelew ma dotrzeć. Poniżej przedstawiamy tabele zawierającą koszty przelewów w mBanku.

Poniżej cenniki aktualne na dzień 19.10.2023 r.

Cennik standardowych przelewów Elixir
Dla klientów indywidualnych0 zł (jeśli przelew zleca użytkownik konta mKonto Osobiste w placówce banku lub na mLinii pobierana jest opłata w wysokości 6 zł)
Dla klientów biznesowychw koncie Biznes Konto Proste przelewy są bezpłatne, w koncie mBiznes Konto Standard kosztują 1,50 zł. Natomiast w pozostałych rodzajach kont firmowych występują limity darmowych przelewów (od 5 do 100). Po ich przekroczeniu cena za przelew zależy od banku odbiorcy (wewnętrzny przelew do mBanku czy do obcego podmiotu) i sposobu zlecenia: przez Internet, na mLinii czy w oddziale. Najniższa kwota, którą trzeba uiścić to 0,49 zł a najwyższa – 10 zł.
Cennik ekspresowych przelewów Elixir
Dla klientów indywidualnych5 zł (dla kont mKonto Intensive trzy pierwsze przelewy są bezpłatne, kolejne kosztują 5 zł)
Dla klientów biznesowych10 zł
Cennik przelewów SORBNET
Dla klientów indywidualnych35 zł (dla kont mKonto Intensive 15 zł)
Dla klientów biznesowych40 zł
Cennik przelewów BLIKI-em
Dla klientów indywidualnych0 zł
Dla klientów biznesowych2% wartości przelewu, min. 0,01 zł
Cennik przelewów zagranicznych
Dla klientów indywidualnych– SWIFT – 0,35% kwoty przelewu min. 25 zł, max. 200 zł

– SEPA – 0 zł
Dla klientów biznesowych– SWIFT – 0,35% kwoty przelewu min. 25 zł, max. 200 zł

– SEPA – 0 zł

Czy przelewy zagraniczne w mBanku realizowane się w tych samych sesjach?

Nie. Przelewy zagraniczne w mBanku realizowane są na podstawie systemu SWIFT lub SEPA. Podane w tym artykule godziny sesji bankowych dotyczą tylko przelewów realizowanych na terenie Polski z wykorzystaniem systemu rozliczeń międzybankowych ELIXIR.

Czy w mBanku można zlecić przelew natychmiastowy?

Tak. mBank obsługuje przelewy ekspresowe, co oznacza, że w tym banku można zlecić przelew natychmiastowy, ale trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty za realizację takiej usługi. Koszt realizacji przelewu natychmiastowego wynosi zwykle około 5 zł.

Atutem natychmiastowego przelewu jest to, że można go wykonać o każdej porze dnia i nocy, również w weekend. Przelew natychmiastowy to gwarancja, że pieniądze dotrą do odbiorcy w ciągu kilku minut od momentu zlecenia takiego przelewu. Należy jednak pamiętać, że bank odbiorcy musi obsługiwać takie przelewy. Nie każdy bank je obsługuje, ale na ten moment większość najpopularniejszych instytucji bankowych umożliwia realizację przelewu natychmiastowego, zwanego również ekspresowym.

Przelewy przychodzące i wychodzące w innych bankach:

Oceń page