VeloBank sesje ELIXIR – przychodzące i wychodzące

Sprawdź, w jakich godzinach księgowane są przelewy w VeloBanku. W pierwszej kolejności przedstawiamy, o której realizowane są przelewy przychodzące w VeloBanku – to cenna informacja dla tych, którzy czekają na przelew z innego banku. Następnie przedstawiamy, o której realizowane są przelewy wychodzące w VeloBanku – to z kolei informacja dla osób, które chcą wiedzieć kiedy odbiorca otrzyma zlecony przelew.

Kiedy księgowane są przelewy przychodzące w VeloBanku?

Księgowanie przelewów przychodzących w VeloBanku odbywa się w następujących godzinach:

  • I sesja przychodząca ELIXIR – godzina 10:00
  • II sesja przychodząca ELIXIR – godzina 14:00
  • III sesja przychodząca ELIXIR – godzina 17:00

Kiedy księgowane są przelewy wychodzące w VeloBanku?

Księgowanie przelewów wychodzących w VeloBanku odbywa się w następujących godzinach:

  • I sesja wychodząca ELIXIR – godzina 8:15
  • II sesja wychodząca ELIXIR – godzina 12:15
  • III sesja wychodząca ELIXIR – godzina 14:30

Kiedy przelew w VeloBanku

Chcesz wiedzieć kiedy dokładnie zostanie zrealizowany przelew w VeloBanku? Skorzystaj z naszego kalkulatora przelewów, który uwzględnia różne sesje bankowe, zarówno sesje ELIXIR przychodzące jak i sesje ELIXIR wychodzące.

Czy przelewy zagraniczne w VeloBanku realizowane się w tych samych sesjach?

Nie. Przelewy zagraniczne w VeloBanku realizowane są na podstawie systemu SWIFT. Podane w tym artykule godziny sesji bankowych dotyczą tylko przelewów realizowanych na terenie Polski z wykorzystaniem systemu rozliczeń międzybankowych ELIXIR.

Czy w VeloBanku można zlecić przelew natychmiastowy?

Tak. VeloBank obsługuje przelewy ekspresowe, co oznacza, że w tym banku można zlecić przelew natychmiastowy, ale trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty za realizację takiej usługi. Koszt realizacji przelewu natychmiastowego wynosi zwykle około 5 zł.

Atutem natychmiastowego przelewu jest to, że można go wykonać o każdej porze dnia i nocy, również w weekend. Przelew natychmiastowy to gwarancja, że pieniądze dotrą do odbiorcy w ciągu kilku minut od momentu zlecenia takiego przelewu. Należy jednak pamiętać, że bank odbiorcy musi obsługiwać takie przelewy. Nie każdy bank je obsługuje, ale na ten moment większość najpopularniejszych instytucji bankowych umożliwia realizację przelewu natychmiastowego, zwanego również ekspresowym.

Przelewy przychodzące i wychodzące w innych bankach:

Oceń page