Alior Bank – kredyt gotówkowy

Alior Bank działa na polskim rynku finansowym od 2008 r. Od samego początku propaguje wyższą kulturę w obsłudze klientów oraz dostarcza im innowacyjnie technologicznie rozwiązania. Swoją rozbudowaną ofertę kieruje zarówno do klientów biznesowych, jak też indywidualnych. Ci drudzy znajdą w Alior Bank szeroką gamę kredytów gotówkowych.

Alior Bank – kredyty gotówkowe – podstawowe informacje

Alior Bank, który od samego początku kreuje się na bank innowacyjny, oferuje swoim klientom szereg produktów online. Jednym z nich są kredyty gotówkowe. Bank, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kredytobiorców, proponuje różne warianty finansowania. Z produktów mogą skorzystać nie tylko stali klienci Alior, kredyt gotówkowy dostępny jest również dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z żadnych usług banku. Oczywiste jest, że stały klient będzie miał nie tylko ułatwiony proces weryfikacyjny (wymaga się wobec niego mniej dokumentów), ale również być może będzie mógł liczyć na preferencyjne warunki kredytu dedykowane klientom banku. Mimo to o kredyt gotówkowy może wnioskować prawie każdy.

Jak dostać kredyt gotówkowy Alior Bank?

Zgodnie z regulaminem obowiązującym w Alior Bank kredyt gotówkowy jest udzielany osobie, która spełni określone warunki:

 • posiada stałe zamieszkanie w Polsce,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • posiada zdolność kredytową,
 • ustanowi zabezpieczenie pożyczki bądź kredytu, jeśli takie jest wymagane.

W kontekście zdolności kredytowej istotna jest nie tylko historia kredytowa (o tej w dalszej części artykułu), ale również sytuacja finansowa potencjalnego pożyczkobiorcy. Pożyczka Alior Bank jest udzielana osobom, które posiadają stałe źródło dochodów. Co ważne, te mogą pochodzić z zatrudnienia nie tylko w oparciu o umowę o pracę. Kredyt gotówkowy Alior Bank dostępny jest również dla osób zatrudnionych w oparciu o umowy cywilno-prawne (tj. umowa o dzieło, umowa zlecenie). Wszystkie formalności mogą być załatwione zdalnie. W tym celu należy wypełnić formularz kontaktowy (nowi i stali klienci) lub zalogować się do internetowego konta w Alior Bank (stali klienci).

Warunki kredytu gotówkowego Alior Bank

Aktualnie w Alior Bank dostępne są dwa warianty kredytu gotówkowego: Pożyczka na Selfie i Pożyczka z Mikrokosztami. Ich podstawowe parametry prezentujemy w poniższej tabeli.

Pożyczka na Selfie

 • Dostępna kwota: 150 tys. zł
 • Okres kredytowania: do 10 lat
 • Prowizja: 0 zł
 • RRSO: 17,81%
 • Dodatkowe warunki: weryfikacja tożsamości klienta w oparciu o zdjęcie wykonane smartfonem

Pożyczka z Mikrokosztami

 • Dostępna kwota: 150 tys. zł
 • Okres kredytowania: 2-5 lat
 • Prowizja: 0 zł
 • RRSO: 13,19%

Która zatem Alior pożyczka jest lepsza? Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych potencjalnego kredytobiorcy. Niekiedy warto też poszukać dodatkowych informacji o Alior Bank i kredycie. Opinie dotychczasowych klientów bez problemu można znaleźć w internecie. Z pomocą spieszy też sam Alior Bank. Kredytowy kalkulator jest dostępny na jego stronie internetowej.

Alior Bank kredyt gotówkowy – niezbędne dokumenty

Każdy, kto chce ubiegać się o kredyt gotówkowy w Alor Banku, musi przedstawić odpowiednie dokumenty. Oprócz dowodu osobistego konieczne jest złożenie formularzu kontaktowego. W trakcie weryfikacji wiarygodności klient może być poproszony o przesłanie za pośrednictwem smartfona swojego zdjęcia (tzw. selfie). Bank ma prawo również wymagać zaświadczenia o wysokości osiąganych dochodów. Czy to oznacza, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń Alior Bank jest niemożliwy? Wszystko zależy od tego, czy o gotówkę ubiega się nowy czy stały klient banku. W pierwszym przypadku takie zaświadczenie jak najbardziej będzie wymagane. Stali klienci, którzy korzystają chociażby z rachunku bankowego w Alior Bank zostaną zweryfikowani na podstawie wpływów na konto. Regularne przelewanie pensji przez pracodawcę może okazać się wystarczające do udzielenia kredytu gotówkowego w Alior Bank.

Proces weryfikacyjny w kredycie gotówkowym Alior Bank

Jak dokładnie przebiega proces weryfikacji w Alior Bank? Klient zainteresowany kredytem wypełnia formularz kontaktowy, w którym podaje swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Pracownik banku kontaktuje się z potencjalnym kredytobiorcą w celu przedstawienia oferty i wstępnej weryfikacji. Następnie klient otrzymuje link do procesu autoryzacyjnego. Pracownik banku udostępni mu również kod autoryzacyjny, który trzeba wykorzystać w procesie wnioskowania o pożyczkę. W przypadku Pożyczki na Selfie klient zostanie poproszony o wykonanie zdjęcia za pomocą smartfonu. Wnioskujący zostanie również zweryfikowany w BIK pod kątem historii kredytowej. W przypadku pozytywnej decyzji pieniądze zostaną przelane na konto klienta.

Kredyt gotówkowy Alior Bank a ubezpieczenie

Alior Bank nie wymaga ubezpieczenia zaciąganych kredytów gotówkowych. Oznacza to, że na jego koszty składają się wyłącznie prowizja i oprocentowanie. Z jednej strony brak konieczności ubezpieczania pożyczki nie zwiększa miesięcznej raty. Z drugiej zaś jego brak nie daje zabezpieczenia na wypadek utraty pracy czy problemów zdrowotnych, które mogą przełożyć się na trudności ze spłatą zobowiązania. Czy zatem warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie kredytu w Alior Bank. Opinie na ten temat z pewnością są różne, jednak każdy powinien rozważyć taką możliwość.

Wady i zalety kredytu gotówkowego w Alior Bank

Pożyczka w Alior Bank, jak każdy tego rodzaju produkt, ma swoje zalety i wady. Warto je przeanalizować przed ostatecznym wyborem kredytu gotówkowego.

Zalety kredytu gotówkowego w Alior Bank

 • możliwość zdalnego wnioskowania o pożyczkę,
 • dostępność kalkulatora kredytowego,
 • ułatwiona weryfikacja tożsamości klienta (poprzez selfie),
 • dostępność produktu dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę cywilno-prawną,
 • brak wymagań dotyczących zabezpieczeń kredytu.

Pożyczka Alior Bank – wady

 • brak możliwości złożenia wniosku kredytowego online bez wcześniejszego kontaktu ze strony banku,
 • weryfikacja wiarygodności klienta w BIK,
 • wymóg zaświadczenia o dochodach od nowych klientów,
 • uzależnienia trwania procesu kredytowego od kontaktu bankiera z potencjalnym kredytobiorcą.

Z jednej strony Alior Bank oferuje kredyt dostępny online, z drugiej zaś cały proces musi odbyć się z aktywnym udziałem pracownika banku. Sprawia to, że pożyczka nie jest dostępna w każdym momencie, a jedynie w godzinach pracy banku. Z wniosku online mogą skorzystać wyłącznie właściciele rachunków w Alior Bank. Dla osób, którzy nie korzystają z produktów banku, a którym zależy na szybkim pozyskaniu gotówki w godzinach wieczornych bądź w weekendy konieczność kontaktu ze strony banku w procesie weryfikacyjnym może być dużym utrudnieniem w pozyskaniu gotówki.

Kredyt gotówkowy Alior Bank – podsumowanie

Pożyczka oferowana przez Alior Bank z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Szczególnie wśród dotychczasowych klientów banku. Dużym ułatwieniem jest uproszczona weryfikacja za pomocą smartfona, jaką stosuje Alior Bank przy kredycie gotówkowym. Kalkulator dostępny na stronie internetowej również ułatwia oszacować całkowite koszty zobowiązania i wybrać jego najlepszy wariant. Chcąc skorzystać z oferty Alior Banku, warto wziąć pod uwagę nie tylko warunki pożyczki, regulaminy promocji, ale również opinie dotychczasowych klientów. Doświadczenia innych są cennym źródłem informacji na temat obsługi kredytu przez bank. Przykładowe opinie zarówno o Alior Bank, jak też innych bankach znajdziesz tutaj: https://chwilowo.pl/banki/opinie-o-bankach/. Zanim zdecydujesz się na ofertę Alior Bank, porównaj warunki kredytu z ofertami innych placówek. Szczególnie wtedy, kiedy nie jesteś klientem Alior i posiadasz rachunek w zupełnie innym banku. Banki mają to do siebie, że szczególnie doceniają swoich klientów. Czasem warto skorzystać z oferty kredytu swojego banku albo założyć rachunek w banku, w którym o taki kredyt chcemy się ubiegać. Posiadanie konta w Alior Bank znacznie ułatwia przeprowadzenie procedury weryfikacyjnej. Historia operacji na rachunku są wystarczającym dowodem zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Konto w Alior Bank znacznie ułatwi również spłatę zobowiązania. Raty mogą mieć formę stałego zlecenia, które automatycznie będzie pobierane co miesiąc z konta.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: