Kredyt gotówkowy w ING

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych produktów finansowych oferowanych przez banki. Każdy szanujący się bank go posiada. Nie oznacza to jednak, że wszystkie kredyty gotówkowe obecne na rynku są takie same. Banki walcząc o klienta, prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej korzystnych warunków. Planujesz kredyt gotówkowy ING? Sprawdź na jakich warunkach i czy w ogóle go dostaniesz.

Kredyt gotówkowy w ING – podstawowe informacje

ING, podobnie jak inne banki, posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, zarówno stali, jak też nowi klienci ING bank. Kredyt gotówkowy jest dostępny jednak pod pewnymi warunkami, o których piszemy niżej. Co ważne, pożyczone pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel. Kredytobiorca nie ma obowiązku ani deklarowania planowanego wydatku, ani też dokumentowania tego, na co wydał pieniądze. Oczywiście sam kredyt nie jest darmowy. Skorzystanie z niego wiąże się z kosztami wynikającymi nie tylko z oprocentowania, ale również prowizji dla banku za jego przyznanie. Te zaś są zależne od konkretnej oferty kredytu gotówkowego ING. Dodatkowymi kosztami są również inne usługi oferowane do kredytu, jak np. jego ubezpieczenie. Z drugiej strony ING oferuje też niektóre usługi bezpłatnie, np. możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania w jednym z wariantów pożyczki gotówkowej.

Jak dostać w ING kredyt gotówkowy?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy ING, należy złożyć odpowiedni wniosek. Dla stałych klientów banku jest on dostępny w formie elektronicznej. O ING pożyczkę online można wnioskować za pośrednictwem indywidualnego dostępu do bankowości elektronicznej. Natomiast nowi klienci lub ci bez internetowego dostępu do konta (w przypadku pożyczki Premium) muszą udostępnić bankowi swój numer telefonu, aby jego przedstawiciel mógł się skontaktować w sprawie oferty i dopełnienia formalności. Poza tym nowi klienci muszą przedstawiać bankowi dokumenty potwierdzające osiąganie regularnych dochodów.

ING – pożyczka gotówkowa w różnych wariantach

Kredyt gotówkowy ING dostępny jest w dwóch opcjach. Pierwszym jest pożyczka gotówkowa. ING proponuje zobowiązanie w wysokości od 1000 do 100 000 zł. Okres kredytowania może wynieść nawet 10 lat. Drugą opcją jest ING kredyt gotówkowy dla Klienta Premium, który różni się wysokością oprocentowania i prowizji. Szczegółowe warunki obu opcji kredytu gotówkowego ING przedstawiamy poniższej tabeli.

Pożyczka gotówkowa w ING

 • Dostępna kwota: 1000-100 000 zł
 • Okres kredytowania: 3-120 miesięcy
 • Oprocentowanie: 6,99-7,99%
 • Prowizja: 17,82%
 • Ubezpieczenie: dobrowolne, obniża oprocentowanie kredytu
 • Dodatkowe warunki: możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów, do 3 lat kredytowania oprocentowanie stałe, powyżej 3 lat – zmienne

Pożyczka gotówkowa dla Klienta Premium

 • Dostępna kwota: 1000-100 000 zł
 • Okres kredytowania: 3-120 miesięcy
 • Oprocentowanie: 6,24-7,24%
 • Prowizja: 8,82%
 • Ubezpieczenie: dobrowolne, obniża oprocentowanie kredytu
 • Dodatkowe warunki: dostępna wyłącznie dla klientów ING, do 3 lat kredytowania oprocentowanie stałe, powyżej 3 lat – zmienne

Kredyt gotówkowy ING – niezbędne dokumenty

Kto może ubiegać się o kredyt gotówkowy w ING? Podstawowym warunkiem jest posiadanie stałego źródła dochodu. Wprawdzie nie musi nim być wyłącznie zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, jednak pensja musi być regularnie wypłacana. ING honoruje takie źródła dochodu jak:

 • umowa o pracę,
 • stosunek służbowy,
 • służby mundurowe,
 • zatrudnienie na podstawie wyboru i powołania bądź mianowania,
 • kontrakt menagerski,
 • inny kontrakt, np. sportowy,
 • najem, dzierżawa,
 • dochody osiągana przez osobę duchowną.

Oprócz powyższych źródeł dochodu ING uznaje również kontrakt marynarski oraz świadczenie emerytalne/rentowe. Jednak w tych przypadkach środki pozyskiwane z tych źródeł muszą wpływać na rachunek w ING przez minimum 6 miesięcy, aby mogły zostać uwzględnione jako stałe źródło dochodu. Dokumenty potwierdzające otrzymywanie regularnej pensji muszą składać ci klienci, którzy nie posiadają w ING rachunku. W innym przypadku bank sam zweryfikuje wysokość, źródło i regularność otrzymywanego przez potencjalnego pożyczkobiorcę wynagrodzenia.

ING kredyt gotówkowy – procedura weryfikacyjna

Jak wcześniej wspomnieliśmy o pożyczkę można wnioskować nie tylko w oddziale ING. Online kredyt również jest dostępny. Po wypełnieniu elektronicznego wniosku potencjalny pożyczkobiorca jest dokładnie sprawdzany. Bank prześwietla nie tylko wpływy na jego rachunek bankowy (oczywiście jeśli taki w ING posiada), ale również weryfikuje historię kredytową. Z jakich baz korzysta? Niemal ze wszystkich dostępnych. Wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy sprawdzana jest nie tylko w BIK, ale też w BIG i KRD. Oznacza to, że osoby z negatywnymi wpisami nie mają co liczyć na kredyt gotówkowy ING. Po przeprowadzonej ocenie zdolności kredytowej bank przedstawia klientowi warunki, jakie może zaproponować. Dotyczą one nie tylko maksymalnej kwoty pożyczki (bank nie musi godzić się na pożyczenie wskazanej przez pożyczkobiorcę kwoty), ale również okresu spłaty czy wysokości prowizji i oprocentowania. Jeśli te odpowiadają kredytobiorcy, zostaje podpisana umowa pożyczkowa, a pieniądze są przelewane na konto klienta.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w ING

Oprócz prowizji i oprocentowania pożyczkobiorca może pokrywać również koszty dodatkowego ubezpieczenia pożyczki gotówkowej. I chociaż to nie jest obowiązkowe, niekiedy warto przemyśleć jego wykupienie. Ubezpieczenie kredytu w ING obniża jego oprocentowanie o ok. 1 proc. Wprawdzie samo ubezpieczenie zwiększa wysokość miesięcznej raty (tę wyliczy ING kalkulator pożyczki). Biorąc jednak pod uwagę ochronę jaką zapewnia (np. ubezpieczenie na wypadek utraty pracy lub zdolności do pracy zarobkowej), w trudnej sytuacji może być naprawdę przydatne.

Kredyt gotówkowy ING – wady i zalety

Pożyczka gotówkowa ING, jak każdy tego rodzaju produkt, ma swoje plusy i minusy. Te najważniejsze przedstawiamy poniżej.

Zalety kredytu gotówkowego w ING:

 • dowolny cel zobowiązania,
 • dostępność wysokiej kwoty,
 • stosunkowo długi okres kredytowania,
 • honorowanie różnego rodzaju dochodów,
 • możliwość kalkulacji kosztów na stronie ING – kalkulator pożyczki gotówkowej,
 • dostępność kredytu online.

Wady kredytu gotówkowego w ING:

 • niedostępny dla osób zadłużonych,
 • konieczność otrzymywania wpływów na rachunek w ING przez pół roku w przypadku niektórych źródeł dochodu,
 • uzależnienie wysokości oprocentowania od wykupienia ubezpieczenia kredytu,
 • kredyt online dostępny wyłącznie dla klientów banku.

Kredyt gotówkowy ING – podsumowanie

Oferowany przez ING kredyt gotówkowy – mimo kilku minusów – z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Przede wszystkim dzięki możliwości wnioskowania online oraz uproszczonej procedurze dla klientów banku. Oferta ING nie wyróżnia się zbytnio wśród innych kredytów gotówkowych dostępnych na polskim rynku. Propozycja 100 000 zł jest na pewno kusząca, a wizja spłaty zobowiązania przez 10 lat pozwala na komfortowe uregulowanie pożyczki. Nie można jednak zapominać, że korzystając z każdego kredytu, oddajemy nie tylko pożyczone pieniądze, ale również pokrywamy inne koszty. Dlatego aby realnie oszacować opłacalność kredytu gotówkowego ING, warto wziąć pod uwagę RRSO, która wskazuje rzeczywisty poziom całkowitych kosztów zobowiązania. W przypadku ING istotne jest również to, że bank oferuje dwa warianty kredytu. Z tego z niższym RRSO (o ponad 10 proc.) mogą skorzystać wyłącznie stali klienci ING. Poza tym oferta ta dotyczy tzw. klientów Premium, czyli tylko wybranej grupy użytkowników kont w ING. Nowi klienci nie tylko muszą dostarczyć do banku więcej dokumentów (np. zaświadczenie o osiąganych dochodach), ale też chcąc skorzystać z pożyczki, muszą złożyć wniosek w oddziale lub pozostawić na stronie banku telefon kontaktowy. Taki schemat sprawia, że kredyt gotówkowy ING nie jest dostępny od ręki dla osób niebędących klientami banku. Tym samym chcąc pozyskać szybko dodatkową gotówkę, trzeba szukać jej gdzie indziej (np. w internetowych pozabankowych firmach pożyczkowych). Ograniczenie dostępności kredytu gotówkowego online tylko do grona klienta banków sprawia też, że zobowiązanie nie jest dostępne z każdego miejsca w Polsce. To kolejny argument skłaniający szeroką grupę klientów do poszukiwania dofinansowania z innych, łatwiej dostępnych źródeł.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: