Kredyt konsolidacyjny Alior Bank – kalkulator, oprocentowanie, wady i zalety.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku może odciążyć osoby, które nie radzą już sobie ze spłatą kilku zobowiązań lub, którym zależy na obniżeniu miesięcznej raty kredytu. Konsolidacja oznacza połączenie – dzięki niej, zamiast kilku rat, płaci się jedną – niższą. Kredyt konsolidacyjny w Alior banku może być zatem rozwiązaniem problemu związanego z nadmiernym obciążeniem gospodarstwa domowego ratami swoich kredytów. Przed zaciągnięciem kredytu w Alior Banku warto poznać jego warunki. Co może być przedmiotem konsolidacji w Alior Banku? Jakie wymagania bank stawia przed wnioskodawcami? Co będzie niezbędne do złożenia wniosku?

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny w Alior Banku?

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku można przeznaczyć na spłatę dotychczasowych zobowiązań. W takiej sytuacji kredytobiorca nie otrzymuje pieniędzy do ręki. Cały proces konsolidacji odbywa się między bankami, a kredytobiorca otrzymuje informacje o całkowitej spłacie skonsolidowanych zobowiązań i nowy harmonogram spłat. W przypadku oferty Alior Banku, poza spłatą kredytów, klient może również wnioskować o dodatkowe środki, które może przeznaczyć na dowolny cel. Niemniej jednak zarówno łączna wysokość kredytu konsolidacyjnego, jak i udzielenie dodatkowej kwoty są uzależnione od wyniku analizy zdolności finansowej.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku nie służy wyłącznie spłacie kredytów i pożyczek bankowych. Według dostępnych informacji możliwa jest również spłata chwilówek i ratalnych pożyczek pozabankowych. Co ważne – nie mogą być to zobowiązania przeterminowane. Poza pożyczkami i kredytami skonsolidować można również limity na kartach kredytowych i kredyty samochodowe.

Przy konsolidacji swoich zobowiązań warto porównać wysokość raty i RRSO nowego kredytu konsolidacyjnego z sumą rat dotychczasowych zobowiązań. Może okazać się, że zmiana kilku rat na jedną nie będzie opłacalna, nawet przy wydłużeniu okresu kredytowania.

Ogólne warunki kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku

Tym, co zasługuje na szczególną uwagę podczas składania wniosku o kredyt konsolidacyjny, jest możliwość pozyskania dodatkowej gotówki i przeznaczenia jej na dowolny cel. Konsolidacja zobowiązań i proces analizy wniosku o taki kredyt jest nieco inny niż zwykłego kredytu lub pożyczki gotówkowej. W odróżnieniu od nich bank nie ocenia zdolności kredytowej przez pryzmat posiadanych już zobowiązań. Skoro kredyty mają zostać skonsolidowane – analityk nie bierze ich pod uwagę przy wyliczaniu DTI (wskaźnika wysokości zobowiązań do dochodów).
Niestety nie ma czegoś takiego jak kalkulator kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku. Ogólnodostępna oferta banku bazuje na przykładzie reprezentatywnym. Zarówno RRSO, jak i oprocentowanie może zmieniać się w zależności od:

 • wysokości kredytu konsolidacyjnego,
 • wyniku analizy zdolności kredytowej,
 • produktach dodatkowych np. ubezpieczenia kredytu,
 • okresu kredytowania.

Niżej zamieszczamy przykładowe, reprezentatywne warunki kredytu konsolidacyjnego Alior Bank. Warto jednak pamiętać, że są one tylko przykładem – nie można traktować ich jako ostatecznej oferty banku, która po wstępnej analizie (w oddziale lub telefonicznej) może ostatecznie okazać się bardziej lub mniej korzystna. Przykład dotyczy kredytu w wysokości ok. 58 081 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 97 miesięcy.

 • reprezentatywne RRSO wynosi 10,64%,
 • oprocentowanie zmienne 7,19%,
 • całkowita kwota kredytu wyniosłaby 86 641,64 zł,
 • całkowity koszt kredytu wyniesie 28 560,64 zł (prowizja: 0 zł, ubezpieczenie na życie: 6 770,50 zł, odsetki: 21 790,14 zł).

Wyżej zaproponowane przez bank oprocentowanie dotyczy osób, które skorzystają z promocji „Komfortowa konsolidacja III”. Aby z niej skorzystać i cieszyć się 0% prowizji za udzielenie kredytu i oprocentowaniem w wysokości 7,19% trzeba spełnić kilka dodatkowych warunków. Pierwszym z nich jest skorzystanie z oferty ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. Warunkiem promocji jest również nie konsolidowanie produktów Alior Banku. Jeśli ktoś chciałby spłacić kredytem konsolidacyjnym inny kredyt gotówkowy w Alior Banku – jest to możliwe, ale nie zostanie zakwalifikowany do promocji.

Wysokość i czas spłaty kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku może być udzielony w kwocie od 30 000 do nawet 200 000 złotych. Czas spłaty może wynosić od 3 do nawet 10 lat. Dla kredytów konsolidacyjnych z okresem kredytowania do 36 miesięcy oprocentowanie jest stałe. Natomiast oprocentowanie dla kredytów konsolidacyjnych z okresem kredytowania od 37 miesięcy do 120 miesięcy jest zmienne i stanowi sumę stawki referencyjnej WIBOR 3M i marży ustalonej w dniu podpisania umowy kredytowej.

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego – dobrowolne, czy obowiązkowe?

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego jest dobrowolne. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia PZU Życie. Obejmuje ona śmierć, śmierć spowodowaną nieszczęśliwym wypadkiem i wystąpienie niezdolności do samodzielnej egzystencji będącej następstwem nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego. Nieprzystąpienie do ubezpieczenia nie ma wpływu na decyzję kredytową. Jedyną konsekwencją takiej decyzji jest brak możliwości skorzystania z promocji „Komfortowa Konsolidacja III”.

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank – dokumenty niezbędne do złożenia wniosku

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w Alior Banku konieczne będzie przygotowanie dokumentu tożsamości, zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów z zakładu pracy (na druku bankowym zamieszczonym na stronie), lub o wysokości dochodów z tytułu umów o dzieło i zlecenia (również na druku banku). Ponadto, do złożenia wniosku konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o wysokości zadłużenia i umów kredytowych/pożyczkowych zobowiązań, które mają być skonsolidowane.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku

Zalety

 • Atrakcyjne RRSO
 • wysoka, maksymalna kwota kredytu, nawet 200 000 złotych,
 • możliwość wnioskowania o dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel,
 • niskie oprocentowanie,
 • bank akceptuje dochody również z umów o dzieło i zleceń,
 • szybka decyzja kredytowa,
 • opinie o kredycie konsolidacyjnym Alior Bank są w większości pozytywne.

Wady

 • Brak możliwości udzielenia kredytu konsolidacyjnego Alior Bank online,
 • aby otrzymać szczegółowe dane dotyczące oferty należy przejść przez wstępną analizę wniosku, co jest jednoznaczne z wysłaniem zapytania do BIK,
 • brak ogólnodostępnego kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Alior Banku, co utrudnia szybką, samodzielną ocenę oferty.

Wizja spłaty jednej, niższej raty jest kusząca. Chociaż niższa rata kredytu konsolidacyjnego jest związana z wydłużeniem okresu kredytowania – wiele osób korzysta z tego rodzaju rozwiązania. Poza atrakcyjnym oprocentowaniem, zaletą kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku jest możliwość otrzymania dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel – nie wszystkie banki oferują taką opcję.

Źródło:

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: