Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas – oferta banku pod lupą

Kredyt konsolidacyjny w banku BNP Paribas to według reklamy banku (dawnego BGŻ) nawet 200 000 złotych i możliwość otrzymania dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Bank umożliwia spłatę kilku zobowiązań kredytowych i wydłużenie okresu kredytowania, dzięki czemu można płacić jedną, niższą ratę zamiast kilku. Czy kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas umożliwia spłatę również zobowiązań pozabankowych? Jakie są faktyczne koszty kredytu?

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas?

Kredytem konsolidacyjnym z banku BNP Paribas można spłacić jedynie zobowiązania bankowe. Osoby, którym zależy na konsolidacji również pożyczek pozabankowych i chwilówek będą musiały liczyć się z tym, że bank odmówi ich konsolidacji.

Co zatem można spłacić kredytem konsolidacyjnym w banku? Konsolidacji kredytem BGŻ BNP Paribas podlegają zobowiązania finansowe z tytułu:

 • Kredytów gotówkowych,
 • pożyczek ze SKOK,
 • bankowych pożyczek gotówkowych,
 • kredytów ratalnych (zakupy na raty),
 • bankowych kredytów samochodowych.

Niestety osoby, które chciałyby skonsolidować inne zobowiązania, mogą spotkać się z odmową banku. BNP Paribas nie umożliwia bowiem spłaty:

 • Kredytów i pożyczek hipotecznych,
 • kredytów konsolidacyjnych z innych banków,
 • kredytów odnawialnych,
 • limitów na kartach kredytowych,
 • pożyczek pozabankowych.

W porównaniu do innych ofert kredytów konsolidacyjnych, które otwierają możliwość spłaty niemal każdego typu zobowiązania (np. PKO BP, Alior Bank), dawny BGŻ ma w tym zakresie jednak spore ograniczenia.

Kto może skorzystać z oferty banku?

Z oferty banku mogą skorzystać zarówno stali, jak i nowi klienci. Jednym z warunków analizy finansowej jest dobra historia kredytowa i regularne dochody. Dla banku nie jest już jednak bardzo istotne, z jakiego tytułu one pochodzą. Bank akceptuje przychód z tytułu umowy o pracę, zlecenie, własnej działalności, renty, emerytury, a nawet umowy o dzieło. Bank przyjmuje do analizy również dochody z tytułu pracy za granicą, co nie jest zresztą powszechną praktyką banków. W przypadku zarobków najbardziej liczy się ich wysokość i regularność.

Z kredytu konsolidacyjnego BGŻ BNP Paribas mogą skorzystać osoby, którym zależy nie tylko na zmniejszeniu wysokości swoich miesięcznych zobowiązań kredytowych i spłatę jednej raty, zamiast kilku. W ramach konsolidacji można wnioskować również o dodatkową gotówkę, którą będzie można przeznaczyć na dowolny cel. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, których DTI (czyli debt to income – zależność między przychodami a zobowiązaniami) nie pozwala na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas – szczegóły oferty

Reklamowana oferta banku wygląda bardzo atrakcyjnie. Warto przy tym pamiętać, że niezależnie od sloganów reklamowych, końcowe warunki kredytu mogą różnić się od tych przedstawianych klientowi na samym początku. Analiza wniosku opiera się na wielu etapach, podczas których mają znaczenie nie tylko dochody i BIK wnioskodawcy, ale również wysokość kredytu, okres kredytowania i spełnienie innych warunków dodatkowych np. skorzystanie z oferty ubezpieczenia.

Kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas to od 1000 do nawet 200 000 złotych, które w zależności od okresu kredytowania mogą być spłacane od 6 miesięcy do 10 lat. Dłuższy okres spłaty rozpoczynający się od 85 miesięcy jest możliwy dla kredytów od kwoty 10 000 złotych w górę. Przykładowe parametry kredytu udzielonego w wysokości 30 000 złotych na okres 84 miesięcy:

 • RRSO kredyt konsolidacyjnego w BNP Paribas wynosi 9,99%,
 • oprocentowanie stałe 6,9% (niezależnie od wysokości kredytu i okresu kredytowania),
 • 0% prowizji,
 • całkowity koszt kredytu 11 413,68 zł,
 • całkowita kwota do zapłaty: 41 413,68 zł
 • składka ubezpieczeniowa 41,70 zł miesięcznie,
 • ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego jest w BNP Paribas obligatoryjne.

Warunkiem udzielenia kredytu jest konsolidacja przynajmniej jednego zobowiązania, przy czym bank nie stawia przed wnioskodawcą górnych limitów w zakresie liczby kredytów.

Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku?

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas może odbyć się na 3 sposoby: telefonicznie, za pośrednictwem infolinii, online, lub stacjonarnie w oddziale banku. Podczas niebezpośredniego kontaktu z bankiem tj. online czy przez infolinię, można szybko poznać wstępną decyzję kredytową. Po jej otrzymaniu konieczne będzie zgłoszenie się do stacjonarnej placówki banku i złożenie w niej docelowego wniosku o kredyt wraz z załącznikami. Wstępna decyzja nie gwarantuje jednak udzielenia kredytu. Dopiero po zapoznaniu się z wymaganymi dokumentami, bank będzie podejmować ostateczną decyzję kredytową. Co trzeba przygotować do złożenia wniosku?

 • Dowód osobisty,
 • umowy kredytów/pożyczek podlegających konsolidacji lub zaświadczenie o zadłużeniu z banku, który udzielił kredytu,
 • zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach w przypadku osób pracujących w oparciu o umowę o pracę, zlecenie lub dzieło.

Jak widać, liczba formalności jest na dopuszczalnym poziomie. Dla niektórych osób minusem może być jedynie konieczność dostarczania zaświadczenia od pracodawcy.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego BGŻ BNP Paribas

Kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas ma swoje wady i zalety. Z pewnością jest godny polecenia osobom, które mają kredyty bankowe i chcą w ramach kredytu konsolidacyjnego złożyć wniosek o dodatkową gotówkę. Jednak ci, którzy chcą zamknąć również limity w ROR i spłacić zobowiązania pozabankowe mogą nie być usatysfakcjonowani ofertą banku.

Zalety kredytu konsolidacyjnego BGŻ BNP Paribas

 • Duża elastyczność pod kątem okresu spłaty i wysokości kredytu,
 • bank nie wymaga założenia ROR,
 • stosunkowo niewielka liczba formalności,
 • prowizja 0%,
 • wygodny kalkulator kredytu konsolidacyjnego BGŻ BNP Paribas na stronie banku.

Wady konsolidacyjnego BGŻ BNP Paribas

 • Obowiązkowe ubezpieczenia na życie przy kredycie,
 • brak możliwości konsolidacji zobowiązań pozabankowych,
 • bank nie konsoliduje limitów na ROR i kart kredytowych.

Oferta banku BNP Paribas jest korzystna dla osób, które celują w nieco wyższe kwoty kredytu. Atutem kredytu jest oprocentowanie w stałej wysokości 7,49%, niezależne od wysokości kredytu i okresu kredytowania. Kolejną zaletą jest fakt, że do udzielenia kredytu nie jest konieczne założenie ROR i przekierowanie na niego swojego wynagrodzenia. Kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas jest dobrym rozwiązaniem dla osób nadmiernie zadłużonych, które poszukują dobrego sposobu na zmniejszenie wysokości swoich comiesięcznych rat. Konieczność ubezpieczenia na życie przy kredycie co prawda może wpłynąć na decyzję potencjalnie zainteresowanych osób. Niemniej jednak brak prowizji za udzielenie kredytu równoważy konieczność skorzystania z ubezpieczeniowej oferty banku.

Źródła:

https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-konsolidacyjny

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: