Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy – sprawdzamy warunki oferty!

Aktualizacja: 2020-09-12
Data publikacji: 2020-05-27
Autor: Katarzyna Walczyk
Ocena: Oceń jako pierwszy !
(ilość ocen: 0)

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy, a raczej pożyczka konsolidacyjna jest skierowana dla nowych i stałych klientów banku. Jest ona nietypowy i według reklam bardzo łatwa do uzyskania. Co ciekawe, kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy z uwagi na swoją konstrukcję podlega pod przepisy Ustawy o kredycie konsumenckim, dlatego też w dalszej części artykułu będzie opisywany zamiennie: kredyt konsolidacyjny/pożyczka konsolidacyjna. Bank oferuje nowym klientom spłatę wybranych zobowiązań i możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego. Czym wyróżnia się oferta banku? Czemu bank nie wymaga dostarczania umów kredytowych i zaświadczeń będącym przedmiotem konsolidacji? Czy kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowym naprawdę można otrzymać bez wychodzenia z domu?

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy?

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy można przeznaczyć na spłatę kilku zobowiązań. Dodatkowo atrakcyjny jest również fakt, że w ramach jednej pożyczki można wnioskować o dodatkową kwotę, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Citi Handlowy konsoliduje zobowiązania, między innymi, z tytułu:

 • Kredytów i pożyczek gotówkowych,
 • kredytów ratalnych (zakupy na raty),
 • limitów w ROR,
 • kart kredytowych,
 • bankowych kredytów samochodowych.

Maksymalna wysokość kredytu konsolidacyjnego (spłata zobowiązań plus dodatkowa gotówka) może wynieść maksymalnie nawet 150 000 złotych, przy czym bank nie wymaga dostarczania żadnych zaświadczeń z innych banków i żąda zabezpieczeń spłaty.

Kto może skorzystać z oferty banku?

Z oferty kredytu konsolidacyjnego Citi Handlowy może skorzystać każdy, kto pozytywnie przejdzie procedurę analizy zdolności finansowej. Aby to się udało, trzeba mieć regularne, udokumentowane dochody (minimalna wysokość to 1500 złotych) i dobrą historię kredytową. Oczywiście wraz ze zwiększeniem wysokości przychodów i lepszym scoringiem BIK, rośnie również szansa na wyższy kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy. Z oferty kredytu konsolidacyjnego Citi Handlowy mogą skorzystać osoby, którym zależy na spłacie dotychczasowych zobowiązań i zmiany kilku rat na jedną, niższą. Jest to możliwe dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, warto przy tym pamiętać, że finalnie spłaci się po prostu więcej.

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy – szczegóły oferty

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy to, jak podaje bank, od 1000 do nawet 150 000 złotych. Wartym uwagi jest atrakcyjne, stosunkowo niskie oprocentowanie, które wynosi już od 6,97%. Niestety jest ono zależne od wysokości kredytu, sytuacji finansowej wnioskodawcy i okresu kredytowania – może więc ulec zmianie. Bank oferuje również długi okres kredytowania i podobnie jak np. w PKO BP i BNP Paribas może on wynieść nawet 10 lat (120 rat). Bank Citi Handlowy jest nastawiony na obsługę internetową swoich klientów, dzięki czemu cała procedura wnioskowania o kredyt może odbyć się w 100% online. Jak wyglądają warunki spłaty pożyczki na przykładzie reprezentatywnym?

 • Wysokość pożyczki 44 000 zł,
 • okres kredytowania 71 miesięcy,
 • RRSO 11,32% ,
 • oprocentowanie zmiennie 6,99% (WIBOR 3M),
 • całkowity koszt pożyczki 15 943,32 złotych,
 • wysokość prowizji 3 080 złote,
 • wysokość raty 832 złote (ostatnia rata wyrównująca 871,32 zł).

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego Citi Handlowy jest dobrowolne. W przeciwieństwie do oferty np. banku BNP Paribas nie uzależnia ono otrzymania pożyczki. Najczęściej banki zamiennie oferują albo dobrowolne ubezpieczenie, albo pobierają prowizję – tym samym koszty różnych mogą być zbliżone. Dlatego przy wyborze oferty zawsze warto brać pod uwagę RRSO, które obejmuje również wszystkie koszty około kredytowe. Citi Handlowy pobiera prowizję, której wysokość jest zależna od kwoty zobowiązania. Nie jest to jednak więcej niż 20% (minimum 50 zł).

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy – dokumenty, które trzeba będzie przygotować

Tym, co zasługuje na uwagę jest możliwość złożenia wniosku o kredyt, bez wychodzenia z domu. Nowi klienci składają wniosek – zamówienie kontaktu telefonicznego z pracownikiem banku przez stronę internetową. Stali klienci mogą natomiast zalogować się do serwisu Citibank online i tam sprawdzić, jaka oferta została dla nich przygotowana przez bank. Do otrzymania kredytu wystarczą w zasadzie same oświadczenia. Jedynie nowi klienci będą musieli przygotować wyciąg z ROR, na który wpływa ich wynagrodzenie, lub załączyć zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy (w zależności od przebiegu analizy finansowej). Bank nie wymaga dostarczania zaświadczeń o konsolidowanych zobowiązaniach. We wniosku kredytowym podaje się numer rachunku do spłaty, numer umowy i nazwę banku, którego kredyt, pożyczka lub limit ma być spłacony. Spłata odbywa się bezpośrednio między bankami, a kredytobiorca zostanie poinformowany o całkowitej spłacie.

Wady i zalety pożyczki konsolidacyjnej Citi Handlowy

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy może być bardzo wygodny dla osób, które cenią sobie sprowadzenie wszystkich formalności kredytowych do minimum. Tak naprawdę, wszystkie sprawy w banku można załatwić telefonicznie lub online.
Zalety kredytu konsolidacyjnego Citi Handlowy

 • Minimalna liczba formalności,
 • możliwość złożenia wniosku i otrzymania kredytu praktycznie online,
 • dobrowolne ubezpieczenie,
 • dobrowolne założenie ROR,

Wady kredytu konsolidacyjnego Citi Handlowy

 • Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu,
 • Samo podpisanie umowy musi jednak odbyć się w obecności pracownika banku, więc de facto wizyta w placówce i tak będzie konieczna.

Kredyt konsolidacyjny Citi Handlowy jest bardzo elastyczny, a podejście banku do załatwienia spraw – nowoczesne. W porównaniu z ofertami konsolidacji np. z zeszłego roku warto podkreślić, że oferta banku zyskała na atrakcyjności. Przed konsolidacją swoich zobowiązań dobrze jest obliczyć jej koszty. Wydłużenie okresu kredytowania finalnie kończy się wyższą całkowitą kwotą do zapłaty, ale kredytobiorca zyskuje niższą ratę i opcjonalnie – dodatkową gotówkę.

Źródła:

https://www.online.citibank.pl/pozyczki-i-kredyty/pozyczka-konsolidacyjna.html

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo