Kredyt konsolidacyjny ING – sposób na nadmierne zadłużenie

Kredyt konsolidacyjny w ING Banku jest jednym z dostępnych rozwiązań na problem z nadmiernym zadłużeniem wynikającym z konieczności spłaty kilku zobowiązań finansowych. Dla wielu osób już sam fakt obowiązku regulowania rat, których terminy zapadalności przypadają na inny dzień miesiąca, jest uciążliwy i kłopotliwy. Kredyt konsolidacyjny w banku ING umożliwia spłatę nawet 7 zobowiązań finansowych! Ponadto, w ramach jednego kredytu można wnioskować o dodatkową gotówkę z prowizją 0 zł. Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny w ING? Jakie warunki kredytowania oferuje bank?

Kredyt konsolidacyjny ING – na co można go przeznaczyć?

Kredyt konsolidacyjny w ING można przeznaczyć na spłatę zobowiązań bankowych. Wlicza się w to pożyczki bankowe, kredyty gotówkowe, limity na karcie kredytowej lub salda debetowe na rachunku ROR. To, co odróżnia pożyczkę ING od ofert niektórych banków jest to, że środki z konsolidacji nie trafiają bezpośrednio na konta banków, w których klient ma zobowiązania. Po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego pełna wysokość pożyczki trafia bowiem na rachunek kredytobiorcy. Klient banku ma 3 dni na spłatę swoich zobowiązań, a bank nie wymaga żadnych dokumentów zaświadczających o całkowitej spłacie zobowiązań! Osoby, które konsolidują kartę kredytową lub limit zadłużenia na ROR, muszą nie tylko spłacić swoje zobowiązanie, ale również zamknąć limit lub zrezygnować z karty. Niezależnie od stanu limitu zadłużenia na karcie kredytowej (może nie być wykorzystany w całości), bank ING przelewa w ramach konsolidacji pełną kwotę limitu.

Jak bank sprawdza, czy zobowiązania zostały spłacone?

W sytuacji, w której bank przelewa środki z kredytu konsolidacyjnego na rachunek kredytobiorcy, a on sam zobowiązuje się do spłaty konsolidowanych zobowiązań – może istnieć pewne ryzyko, że nie wszystkie kredyty zostaną zamknięte. Brak konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających spłatę bezpośrednio do banku, nie oznacza jednak, że ten nie sprawdzi, czy kredytobiorca wywiązał się ze swoich zobowiązań. Po wskazanych w umowie 3 dniach na spłatę produktów bankowych, będących przedmiotem konsolidacji, ING wystosuje do BIK-u zapytanie o aktualny stan zobowiązań. W ten sposób może sprawdzić, czy warunki umowy zostały spełnione. Jeśli tak się nie stanie, bank może wysłać do kredytobiorcy oficjalne pismo z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i przedstawienie dokumentu potwierdzającego spłatę.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego ING?

Aktualnie z uwagi na trudną sytuację rynku finansowego związaną z pandemią, bank ING zawiesił udzielanie kredytów konsolidacyjnych dla nowych klientów – do odwołania.

Niemniej jednak wnioski mogą cały czas składać stali klienci ING, którzy prowadzą rachunek ROR, lub korzystają z innych produktów banku. Z konsolidacji mogą skorzystać osoby, które posiadają nieprzeterminowane zobowiązania finansowe z tytułu kredytów gotówkowych, pożyczek, zakupów ratalnych itp. Konsolidacji w banku ING nie podlegają chwilówki i pożyczki pozabankowe.

Ogólne warunki pożyczki konsolidacyjnej ING

 • Wysokość pożyczki konsolidacyjnej w ING może wynieść od 1 000 złotych do 100 000 złotych,
 • okres kredytowania może wynieść od 3 miesięcy do 10 lat,
 • bank nie pobiera prowizji za udzielenie pożyczki,
 • oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej ING wynosi od 6,7% do 7,2%,
 • oprocentowanie pożyczki przez pierwsze 3 lata jest stałe, po 3 latach jest zmienne,
 • RRSO reprezentatywne wynosi 7,45%.

Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej ulega zmniejszeniu z 7,2% do 6,7% pod warunkiem ubezpieczenia pożyczki (do wyboru dwa warianty, polisa Nationale-Nederlanden lub Aviva). Wysokość ubezpieczenia pożyczki konsolidacyjnej ING oblicza się na podstawie równania: 0,28% x kwota pożyczki = suma składek ubezpieczeniowych.

Przykładowa symulacja raty pożyczki konsolidacyjnej w ING

 • Wysokość konsolidowanych zobowiązań: 30 000 złotych,
 • okres kredytowania: 60 miesięcy,
 • oprocentowanie (wariant bez ubezpieczenia): 7,2%,
 • wysokość raty (wariant bez ubezpieczenia): 596,85 złotych,
 • oprocentowanie (wariant z ubezpieczeniem): 6,7%,
 • wysokość raty (wariant z ubezpieczeniem): 673,78 zł.

Miesięczny koszt składki ubezpieczeniowej dla zakładanego wariantu wynosi 75 złotych. Bank zrezygnował również z pobierania prowizji (dla obu wariantów), która przy braku promocji wyniosłaby nawet 2 397 złotych. Brak prowizji za udzielenie pożyczki dotyczy wyłącznie osób, które konsolidują w ING kredyty z innych banków. Jeśli wnioskodawca będzie chciał spłacić pożyczką kredyt lub inny produkt ING – prowizja będzie naliczona.

Kredyt konsolidacyjny ING – jakie dokumenty trzeba przygotować?

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w ING, nie trzeba wychodzić z domu! Stali klienci mogą złożyć go bezpośrednio z platformy Moje ING (bankowość internetowa). Do otrzymania pożyczki konsolidacyjnej wystarczy przygotować numery umów kredytowych, nazwy banków i podać orientacyjną wartość pozostającą do spłaty. Czemu bank nie wymaga przedstawiania umów lub zaświadczeń? Weryfikacja podanych we wniosku danych odbywa się na drodze międzybankowej. Osoby, których wynagrodzenie wpływa na ROR w ING, nie muszą nawet przedstawiać zaświadczenia o dochodach. Bank weźmie pod uwagę historię wpływów z ostatnich 6 miesięcy. Pozostali będą poproszeni o przedstawienie wyciągu z rachunku, na który wpływa wynagrodzenie lub przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu. Część procesu ubiegania się o kredyt można przeprowadzić telefonicznie lub całość z profilu online (podpinając potrzebne dokumenty w systemie bankowym). Możliwe jest również złożenie wniosku w oddziale stacjonarnym.

Wady i zalety opisywanej oferty ING

Kredyty konsolidacyjne w ING charakteryzują się minimalną liczbą formalności. Wszystkie pozytywne opinie o kredycie konsolidacyjnym ING podkreślają właśnie prosty i szybki proces ubiegania się o pożyczkę. To jednak niejedyne zalety oferty.
Zalety pożyczki konsolidacyjnej w ING

 • Możliwość udzielenia pożyczki bez wychodzenia z domu,
 • dobrowolne ubezpieczenie,
 • atrakcyjne RRSO,
 • klient otrzymuje całą kwotę pożyczki i samodzielnie spłaca zobowiązania,
 • infolinia ING działa na wysokim poziomie, pracownicy są dobrze zorientowani w aktualnej ofercie banku,
 • brak konieczności dostarczania umów i zaświadczeń z innych banków.

Wady pożyczki konsolidacyjnej w ING

 • Aktualnie o kredyt konsolidacyjny w ING mogą wnioskować tylko stali klienci banku, oferta dla nowych klientów jest zawieszona do odwołania,
 • w przypadku chęci skonsolidowania zobowiązania pochodzącego z portfela ING, bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu konsolidacyjnego,
 • bank nie konsoliduje zobowiązań pozabankowych.

Kredyt konsolidacyjny w ING jest bardzo wygodny – można go otrzymać bez konieczności wychodzenia z domu i zbędnych formalności. To, że bank samodzielnie weryfikuje wysokość zobowiązań i to, czy kredytobiorca wywiązał się z warunków umowy (spłacił produkty bankowe będące przedmiotem konsolidacji) jest bardzo wygodne. Niestety dużym minusem jest to, że w związku z sytuacją związaną z pandemią, bank czasowo zawiesił możliwość ubiegania się o pożyczkę konsolidacyjną dla nowych klientów.

Źródła:

https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-z-konsolidacja
Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: