Kredyt konsolidacyjny Millennium – sprawdź jak zmniejszyć spłatę swoich zobowiązań!

Pożyczka konsolidacyjna w banku Millennium pozwala na połączenie dotychczasowych zobowiązań finansowych i spłatę jednej, niższej raty. Cały proces wnioskowania o kredyt konsolidacyjny Millennium jest bardzo prosty, a wszystkie formalności związane z jego udzieleniem zostały sprowadzone do minimum. Co więcej, Millennium daje gwarancję najniższego oprocentowania! Czy oferta kredytu konsolidacyjnego jest naprawdę tak atrakcyjna?

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny Millennium?

Przedmiotem konsolidacji mogą być zobowiązania z tytułu pożyczek bankowych, kredytów gotówkowych, kredytów samochodowych, pożyczek ratalnych (zakupy na raty) oraz limity w rachunku. W przypadku kredytów bankowych trzeba będzie przedstawić umowę kredytową lub zaświadczenie o kwocie pozostającej do spłaty. Wysokość pozostałych zobowiązań bank Millennium może przyjąć nawet w formie oświadczenia. Oznacza to, że nie będzie konieczne przedstawianie dodatkowych dokumentów. Konsolidacji mogą podlegać wyłącznie zobowiązania nieprzeterminowane. Kredyt konsolidacyjny Millennium jest dedykowany wyłącznie dla osób, które mają zdolność finansową i dobrą historię kredytową.

Kto może skorzystać z oferty

Z oferty Millennium mogą skorzystać zarówno nowi, jak i stali klienci banku. Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, trzeba wykazywać się regularnym dochodem i pozytywną historią kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Bank akceptuje różne źródła dochodu: umowę o pracę, umowę zlecenia, umowę o dzieło, a nawet przychody z tytułu renty i emerytury. Osoby, które prowadzą własną działalność, również mogą ubiegać się o kredyt konsolidacyjny Millennium.

Dla kogo skierowana jest oferta banku? Głównie dla osób, którym zależy na zmniejszeniu wysokości miesięcznej raty wszystkich zobowiązań. Kredytobiorca, decydując się na kredyt konsolidacyjny, może cieszyć się jedną ratą zamiast kilku, ale jednocześnie musi zdawać sobie sprawę z konieczności wydłużenia okresu kredytowania. Bank oferuje również możliwość udzielenia dodatkowej kwoty przyznanej w ramach pożyczki konsolidacyjnej, którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny Millennium – warunki oferty

Na szczególną uwagę zasługuje oferta promocyjna banku. „Niska rata wygodna spłata”, jest już trzecią edycją promocji. Warunki każdej z cyklicznie powtarzających się promocji są bardzo zbliżone – dla przykładu poprzednia edycja “Niskiej raty wygodnej spłaty” miała te same zasady, a jedyną różnicą było o 0,2% niższe oprocentowanie względem aktualnej oferty. Niespełnienie warunków promocji, którym jest między innymi skorzystanie z oferty ubezpieczeniowej, skutkuje podwyżką oprocentowania o 1 punkt procentowy. Oferta „Niska rata wygodna spłata” obowiązuje wyłącznie, gdy zostaną spełnione określone umową kryteria, o których szerzej później. Promocyjne parametry kredytu konsolidacyjnego Millennium są bardzo atrakcyjne. Dla pożyczki o wartości około 56 000 złotych (w tym ok. 36 000 złotych na konsolidację, a pozostała część na dowolny cel), warunki kształtują się w następujący sposób:

 • RRSO 7,10%,
 • oprocentowanie stałe 6,40% (z ubezpieczeniem), 7,4% (bez ubezpieczenia),
 • całkowity koszt kredytu 15 676,62 zł (uwzględniona prowizja w wysokości 1,32% (739,94 zł), odsetki 14 936,68 zł),
 • okres kredytowania 89 miesięcy,
 • wysokość raty ok. 806 złotych,
 • prowizja banku 0% (od kwoty konsolidowanych zobowiązań – nie dotyczy dodatkowej gotówki na dowolny cel).

Oczywiście warunki są zawsze uzależnione od zdolności kredytowej. Dotyczy to nie tylko wysokości oprocentowania, ale również okresu spłaty i wysokości udzielonej pożyczki. Warunkiem przystąpienia do promocji jest również założenie ROR (Konta 360°). Aby korzystanie z niego było darmowe, konieczne jest zapewnienie na rachunku wpływów w wysokości 1000 złotych miesięcznie i wykonania minimum 1 płatności kartą (lub BLIK-iem).

Warunki promocji:

 • Konsolidacja kredytów i pożyczek w innych instytucjach niż bank Millennium,
 • Zawarcie umowy ubezpieczenia (oferta Bezpieczna Pożyczka). Przy wypowiedzeniu ubezpieczenia, oprocentowanie wzrasta o 1 punkt procentowy i wyniesie 7, 50 % zamiast 6,50% (przykład reprezentatywny).
 • Zagwarantowanie comiesięcznych wpływów środków z tytułu wynagrodzenia na ROR w banku.

Warunki oferty z Gwarancją najniższego oprocentowania

Na czym polega reklamowana przez Millennium Gwarancja najniższego oprocentowania? Po pierwsze, wspomnianą promocję banku można łączyć z opisaną wyżej „Niską spłatą wygodną ratą”. Bank gwarantuje swoim klientom, że jeżeli w ciągu 30 dni od podpisania umowy o kredyt konsolidacyjny znajdą korzystniejszą od otrzymanej ofertę (przy założeniu identycznych parametrów), to bank zwróci swoim klientom różnicę zapłaconych odsetek i obniży oprocentowanie. Z porównania są jednak wyłączone kredyty i pożyczki z rocznym oprocentowaniem 0%, karty kredytowe i limity w ROR. Promocja nie uwzględnia również kredytów zabezpieczonych.

Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku?

Wniosek o kredyt konsolidacyjny Millennium można złożyć na 3 sposoby: za pośrednictwem strony internetowej, przez TeleMillennium i bezpośrednio w oddziale. Kredyt konsolidacyjny Millennium online polega na złożeniu podstawowego wniosku za pomocą formularza na stronie internetowej. Po jego wysłaniu można spodziewać się zwrotnego kontaktu telefonicznego i zaproszeniu do placówki celem złożenia dokumentów, które są niezbędne do przeprowadzenia pełnej analizy finansowej. Bank wymaga następujących dokumentów:

 • W przypadku umowy o pracę – wyciąg z rachunku ROR za ostatnie 3 miesiące lub PIT, lub zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach na druku banku.
 • W przypadku emerytów/rencistów – wyciąg z ROR z ostatnią wypłatą emerytury/renty lub decyzja o waloryzacji, lub decyzja o przyznaniu emerytury/renty, lub ostatni odcinek emerytury/renty (jeśli nie wpływa na konto).
 • Osoby prowadzące działalność gospodarczą – zaświadczenie z ZUS/KRUS i ostatnie zeznanie podatkowe lub księga przychodów i rozchodów.
 • Umowy kredytowe lub zaświadczenia o wysokości zobowiązań w przypadku kredytów gotówkowych i oświadczenie o wysokości zobowiązania w przypadku pozostałych produktów (karty kredytowe, limity w ROR).

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego Millennium

Jedną z atrakcyjnych zalet kredytu konsolidacyjnego Millenium są konkurencyjne parametry kredytu. Warto jednak pamiętać, że na ostateczną ofertę pożyczki mają wpływ różne czynniki: wysokość kredytu, okres spłaty, historia i zdolność kredytowa.

Zalety pożyczki konsolidacyjnej w Millennium:

 • Atrakcyjne oprocentowanie, niskie RRSO,
 • “Gwarancja najniższej raty”,
 • dowolna liczba zobowiązań do konsolidacji (w ramach zdolności i limitu banku), niewielka liczba formalności.

Wady pożyczki w konsolidacyjnej w Millennium:

 • Brak kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Millennium na stronie banku,
 • promocyjne warunki kredytu są uzależnione od szeregu wymagań, w tym założenia ROR i zagwarantowania comiesięcznych wpływów,
 • rezygnacja z ubezpieczenia podnosi oprocentowanie.

Aby skorzystać z oferty kredytu w banku Millennium, należy założyć rachunek ROR i przekierować na niego swoje wynagrodzenie, co może nie podobać się części potencjalnych kredytobiorców. Z drugiej strony, bezpłatny ROR (przy wykonaniu jednej operacji i obrocie w wysokości min. 1000 złotych) i wyjątkowo atrakcyjne warunki promocji równoważą te niedogodności.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: