Kredyt konsolidacyjny PKO BP – kalkulator, opinie i warunki kredytowania.
Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP ma za zadanie połączyć wszystkie dotychczas spłacane zobowiązania w jedno z mniejszą miesięczną ratą łatwiejszą do spłaty. Jak to możliwe? Podczas konsolidacji spłacane są wybrane i zawarte w umowie zobowiązania finansowe kredytobiorcy. Bank PKO BP spłaca więc kredyty, pożyczki i limity kredytowe w zamian oferując niższą ratę (i dłuższy okres kredytowania). Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że kredyt konsolidacyjny w PKO BP to nie tylko spłata zobowiązań w innych bankach, ale również możliwość otrzymania dodatkowej gotówki. W przypadku pożyczki w PKO BP może to być nawet 30% sumy konsolidacji. Jak wygląda oferta banku? Co można skonsolidować?
W naszym artykule przeczytasz:
Kredyt konsolidacyjny PKO BP – kto może z niego skorzystać?
Kredyt konsolidacyjny w PKO BP jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają kilka kredytów lub pożyczek, których comiesięczna spłata zaczyna być kłopotliwa. Z konsolidacji w PKO BP może również skorzystać osoba, która poszukuje nowego kredytu, ale nie chce generować kolejnego zobowiązania finansowego i obciążać się kolejną ratą. Finalnie – pożyczka konsolidacyjna może być rozwiązaniem dla osób, które nie otrzymałyby nowego kredytu z uwagi na wskaźnik DTI (relacja wysokości zobowiązań do przychodów kredytobiorcy). Dla kogo zatem nie jest kredyt konsolidacyjny? Osoby zadłużone z przeterminowanymi zobowiązaniami z tytułu pożyczek, kredytów itp. powinny liczyć się z odmową udzielenia kredytu konsolidacyjnego. Jest to produkt bankowy dedykowany dla osób z wysoką oceną w BIK. Każde opóźnienie w spłacie dotychczasowych zobowiązań wpływa negatywnie na scoring w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby z problemami finansowymi lub poważnymi opóźnieniami w spłacie powinny szukać alternatywnych rozwiązań, takich jak np. kredyty dla zadłużonych bez BIK.
Jakie zobowiązania można skonsolidować kredytem w PKO BP?
Każdy bank ma swoje indywidualne wytyczne w zakresie produktów finansowych, które mogą podlegać konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny PKO BP może być przeznaczony na spłatę:
- kredytów i pożyczek bankowych,
- bankowych kredytów samochodowych,
- pożyczek i chwilówek pozabankowych,
- limitów na karcie kredytowej,
- kredytów odnawialnych.
Teoretycznie nie można skonsolidować wypowiedzianych umów lub kredytów znajdujących się w obsłudze windykacyjnej. W praktyce i tak byłoby to niemożliwe, ponieważ bank weryfikuje bazę BIK. Otrzymanie kredytu jest więc uzależnione od wiarygodności kredytowej.
Kredyt konsolidacyjny w PKO BP – ogólne warunki oferty banku
Oferta kredytu konsolidacyjnego PKO BP online (przez serwis IKO lub iPKO), a także ta prezentowana telefonicznie różni się od warunków dostępnych w oddziale stacjonarnym banku. Główna różnica polega na wysokości proponowanego kredytu.
- Wysokość kredytu konsolidacyjnego w PKO BP (online i za pośrednictwem infolinii): od 500 do 50 000 złotych
- Wysokość kredytu konsolidacyjnego w PKO BP w oddziale jest ustalana indywidualne i może być wyższa (nawet do 100 000 złotych)
- Okres kredytowania od 2 miesięcy do 10 lat
- RRSO reprezentatywne wynosi 10.59%
- Oprocentowanie zmienne 7,2%
- Ubezpieczenie “Ochrona dla Ciebie” nie jest obowiązkowe. W przypadku jego wyboru zwiększa się RRSO i całkowita kwota do spłaty
Ubezpieczenie kredytu
Wysokość składki ubezpieczeniowej, przy wyborze wariantu na życie oblicza się według następującego schematu: 0,237% x całkowita kwota pożyczki x liczba rat. Klienci Bankowości osobistej stosują wartość 0,1429% zamiast 0,237%.
Warunki kredytu konsolidacyjnego w PKO BP na konkretnym przykładzie
Jak wszędzie – ostateczne warunki kredytu konsolidacyjnego będą uzależnione od wysokości kredytu, liczby rat i wyniku analizy zdolności kredytowej wnioskodawcy. Jak jednak wyglądają parametry kredytu na konkretnym przykładzie?
- Suma pożyczek do spłacenia: 15 000 złotych
- Dodatkowa gotówka na dowolny cel: 4 500 złotych
- Liczba rat: 98
- Wysokość raty: 293 złote
- Całkowity koszt pożyczki: 11 392,51 złotych
- RRSO: 10,59%
Opcja z ubezpieczeniem:
- Suma pożyczek do spłacenia: 15 000 złotych
- Dodatkowa gotówka na dowolny cel: 4 500 złotych
- RRSO: 20,8%
- Wysokość raty: 394 złote
- Całkowity koszt pożyczki: 24 080 złotych
Im krótszy czas kredytowania się wybierze, tym wyższe RRSO, ale niższy całkowity koszt kredytu. Znajdujący się na stronie, ogólnodostępny kalkulator kredytu konsolidacyjnego PKO BP pomoże ustalić i wybrać najkorzystniejsze parametry pożyczki.
Kredyt konsolidacyjny PKO BP – jakie dokumenty trzeba przygotować?
W przypadku kredytu konsolidacyjnego, poza samym wnioskiem o pożyczkę, konieczne będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów bezpośrednio do oddziału banku. W przypadku spłaty jednej lub kilku pożyczek i kredytów należy dostarczyć umowy kredytowe, lub umowy pożyczki z określoną sumą zobowiązania i okresem spłaty. Mogą być to również zaświadczenia o całkowitej kwocie pozostającej do spłaty (oryginały z pieczątką banku). Jeśli kwota kredytu konsolidacyjnego będzie przekraczać 30 000 złotych, osoby posiadające wspólnotę majątkową i pozostające w związku małżeńskim będą musiały dostarczyć również zgodę współmałżonka na udzielenie pożyczki. Poza tym potrzebne będzie również zaświadczenie o zarobkach na druku banku. PKO BP akceptuje źródła dochodu z umowy o pracę, zlecenie i dzieło.
Wady i zalety oferty PKO BP
Istotną zaletą pożyczki konsolidacyjnej w PKO BP jest atrakcyjne RRSO. Jego wartość jest jednak uzależniona od długości okresu kredytowania. Ubezpieczenie kredytu jest również opcją dobrowolną – co może być korzystne dla osób, które mają już polisę na życie i nie potrzebują dodatkowego ubezpieczenia. To jednak nie wszystkie jasne strony oferty PKO BP.
Zalety pożyczki konsolidacyjnej PKO BP
- Wygodny i funkcjonalny kalkulator kredytu konsolidacyjnego PKO BP,
- możliwość skonsolidowania produktów pozabankowych,
- możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki i przeznaczenia jej na dowolny cel (do 30% wartości konsolidacji),
- bezpłatna wcześniejsza spłata,
- nie trzeba zakładać ROR aby otrzymać kredyt.
Wady pożyczki konsolidacyjnej PKO BP
- Oferta w oddziale odbiega od warunków oferowanych online lub telefonicznie,
- w przypadku wyboru dodatkowego ubezpieczenia, rata kredytu gwałtownie wzrasta,
- doradcy udzielający kredytów stacjonarnie nie zawsze informują o tym, że ubezpieczenie jest dobrowolne.
Oferta kredytu konsolidacyjnego w PKO BP jest atrakcyjna pod względem reprezentatywnego RRSO. Możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki i spożytkowania jej na dowolny cel również jest kusząca. Warto pamiętać, że bank bierze pod uwagę wiele aspektów – historię BIK, wpisy w BIG, wysokość i źródło dochodów i na ich podstawie oblicza zdolność kredytową. Osoby, które mają bardzo dobry scoring (powyżej 500 punktów), mogą próbować negocjować warunki kredytu i otrzymać jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę.
Źródła:
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-konsolidacyjna/
Więcej artykułów z tej kategorii





