Kredyt konsolidacyjny Santander Bank Polska S.A. – jedna niższa rata, zamiast kilku?

Kredyt konsolidacyjny w Santander Banku Polska (wbrew pozorom to nie ta sama instytucja co Santander Consumer Bank) może być dobrym sposobem nie tylko na zmniejszenie wysokości miesięcznych rat, ale również zdobycie dodatkowej gotówki. Kredyt gotówkowy „Lżejsza Rata” jest już V edycją oferty banku. Z uwagi na spore zainteresowanie pojawia się cyklicznie. Aktualnie Santander Bank Polska, dawny Bank Zachodni WBK, proponuje klientom atrakcyjne oprocentowanie i RRSO wynoszące jedyne 9,15%. Jak można otrzymać kredyt konsolidacyjny Santander? Na co można go przeznaczyć?

Na co można wydać kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska?

Kredyt konsolidacyjny Santander można przeznaczyć nie tylko na spłatę kredytów gotówkowych, ale również limitów na karcie, limitów na ROR, pożyczek bankowych, samochodowych, ratalnych i pozostałych produktów bankowych w ramach udzielonej kwoty kredytu. Ponadto Santander umożliwia również konsolidację chwilówek i pożyczek pozabankowych. Osoby, którym potrzebna jest dodatkowa gotówka, mogą w ramach kredytu konsolidacyjnego złożyć wniosek o kwotę wyższą niż suma konsolidowanych zobowiązań, a pozostałą część środków przeznaczyć na dowolny cel.

Konsolidując swoje zobowiązania, można liczyć na niższą i przede wszystkim jedną miesięczną ratę. Należy jednak spodziewać się wydłużenia okresu kredytowania, a co za tym idzie – wyższej kwoty do całkowitej spłaty.

Kto może skorzystać z oferty?

Z oferty kredytu konsolidacyjnego w banku Santander mogą skorzystać stali i nowi klienci. Bank stawia jednak przed wnioskodawcami kilka wstępnych warunków. Aby wnioskować o kredyt konsolidacyjny Santander, należy mieszkać i pracować na terenie Polski. Kredyt konsolidacyjny jest dedykowany dla osób otrzymujących stały, cykliczny dochód, który mogą udokumentować.

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą będą mogły ubiegać się o kredyt w Oddziale banku. Ostatnim wstępnym kryterium jest posiadanie dobrej historii kredytowej i zdolności finansowej pozwalającej na spłatę zaciągniętego zobowiązania. W przypadku kredytów konsolidacyjnych, podczas obliczania zdolności bank nie bierze pod uwagę posiadanych już kredytów i pożyczek, które mają być skonsolidowane.

Kredyt konsolidacyjny Santander promocja „Lekka spłata” – warunki oferty

W ramach promocji „Lekka spłata”, Santander Bank Polska oferuje 0% prowizji za udzielenie kredytu. Jednak osoby, które chciałyby otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego dodatkową gotówkę na dowolny cel, muszą liczyć się z ograniczeniami. W takim wypadku wspomniane 0% dotyczyć będzie wyłącznie części kredytu, która ma być dedykowana spłacie kredytów i pożyczek. Pozostała część kredytu, będzie już obarczona prowizją za udzielenie w wysokości 9,99% (minimum 50 zł). Jak wyglądają szczegółowe warunki oferty (na przykładzie reprezentatywnym)?

 • RRSO 9,16%
 • oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego Santander od 5,99% do 7,84% (uzależnione od wysokości kredytu i okresu spłaty),
 • kwota kredytu od 1000 do 300 000 złotych (z opłatami okołokredytowymi),
 • możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych (tylko w spłacie kapitału, na maksymalnie 6 miesięcy),
 • długi okres spłaty, nawet do 10 lat (dla wysokości kredytu od 5000 złotych),
 • dobrowolne ubezpieczenie kredytu.

Zarówno marża banku, wysokość oprocentowania, jak i okres kredytowania są uzależnione od indywidualnego wyniku analizy zdolności finansowej. Niższy scoring w BIK również może wpłynąć na ostateczne parametry kredytu.

Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku?

Osoby ubiegające się o kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska, aby złożyć wniosek, będą musiały odwiedzić dowolny, stacjonarny oddział. Niestety nie jest możliwe udzielenie kredytu konsolidacyjnego Santander online, czyli drogą elektroniczną. Procedura składania dokumentów różni się w zależności od tego, czy wnioskodawca jest posiadaczem rachunku ROR w banku, czy jest zupełnie nowym klientem. Nowi klienci będą musieli zgromadzić nieco więcej dokumentów, niż osoby, których wynagrodzenie wpływa na ROR w Santander. Aby złożyć wniosek, będą musiały przygotować:

 • Umowy kredytowe dotyczące konsolidowanych zobowiązań (bardzo ważne, aby był na nich nr rachunku do spłaty). Opcjonalnie może być to zaświadczenie o zadłużeniu na druku banku,
 • jeżeli kwota kredytu konsolidacyjnego nie przekroczy 30 000 złotych, wystarczy złożyć oświadczenie o wysokości zobowiązań,
 • wyciąg z ROR, na który wpływa wynagrodzenie (z ostatnich 3 miesięcy) lub zaświadczenie od pracodawcy o dochodach,
 • dane osobowe, dokument tożsamości.

Stali klienci banku, mogą skorzystać z nieco szybszej i wygodniejszej procedury kredytowej. Do złożenia wniosku potrzebować będą jedynie:

 • Umów kredytów/pożyczek konsolidowanych zobowiązań (bardzo ważne, aby był na nich nr rachunku do spłaty). Opcjonalnie może być to zaświadczenie o zadłużeniu na druku banku,
 • jeżeli kwota kredytu konsolidacyjnego nie przekroczy 30 000 złotych, wystarczy złożyć oświadczenie o wysokości zobowiązań,
 • dowód osobisty.

Jak widać, stali klienci banku mają znacznie mniej dokumentów do przedłożenia w oddziale. Warunkiem minimalnej liczby formalności jest jednak wpływ wynagrodzenia za pracę na ROR prowadzony w Santander Bank Polska S.A.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego w banku Santander

Jak każdy produkt bankowy, kredyt konsolidacyjny w Santander ma swoje wady i zalety. Niemniej jednak promocyjna oferta dawnego BZ WBK jest warta uwagi. Brak prowizji i atrakcyjne RRSO jest tym, co może wynagrodzić potencjalnym klientom konieczność odbycia wizyty w oddziale (o kredyt nie można wnioskować online).
Zalety kredytu konsolidacyjnego Santander

 • Promocyjna oferta 0% prowizji,
 • atrakcyjne RRSO,
 • możliwość wzięcia dodatkowej gotówki,
 • konsolidacji podlegają również zobowiązania pozabankowe,
 • minimalna ilość formalności.

Wady kredytu konsolidacyjnego Santander

 • Promocja „Letnia Spłata” jest ograniczona czasowo,
 • Brak opcji kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Santander na stronie banku,
 • kredyt można wnioskować wyłącznie w oddziale.

Osoby zainteresowane ofertą banku Santander muszą się spieszyć. Promocja obowiązuje bowiem do 31 lipca 2020 roku. Niemniej jednak bank cyklicznie wznawia promocje, o czym świadczy już piąta edycja „Łatwej Spłaty”. Warto pamiętać, że wiele innych banków pobiera prowizje za udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Osoby, które nie zdążą złożyć wniosku o promocyjny kredyt, mogą zrobić to później, licząc się jedynie z koniecznością poniesienia prowizji.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: