Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole – jak go uzyskać?

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole to według reklamy banku nawet do 100 000 złotych, które można przeznaczyć na spłatę zobowiązań, ale nie tylko! W ramach kredytu konsolidacyjnego można również wnioskować o dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na inne, dowolne wydatki. Wstępna decyzja kredytowa może być przedstawiona już podczas pierwszego kontaktu – nawet w przypadku telefonicznego złożenia wniosku. Dokumenty i umowę kredytową podpisuje się w oddziale. Co dokładnie proponuje swoim klientom Credit Agricole?

Dla kogo jest przeznaczony kredyt konsolidacyjny Credit Agricole?

Konsolidacja to inaczej połączenie. Kredyt konsolidacyjny pozwala osobom, które dotychczas miały kilka zobowiązań, a co za tym idzie, musiały regulować kilka oddzielnych rat, na spłatę jednej, zazwyczaj niższej raty miesięcznej. Jeśli przyjrzeć się RRSO kredytów konsolidacyjnych i pozostałych kredytów gotówkowych, wartości zwykle nie różnią się bardzo od siebie. Jakim sposobem przy konsolidacji płaci się niższą ratę? Przyczyna jest dość prosta. Kredyty konsolidacyjne są w zależności od ich wysokości, kredytami z dłuższym terminem spłaty. Konsolidując kilka zobowiązań w jedno, niższa rata jest po prostu wynikiem wydłużenia okresu kredytowania.
Z kredytu konsolidacyjnego w Credit Agricole mogą skorzystać osoby nadmiernie zadłużone, którym zależy na płaceniu jednej, niższej raty, zamiast kilku wyższych. Z oferty banku skorzystają również osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki, ale nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na kolejne zobowiązanie. Przy analizie zdolności finansowej (podczas obliczania DTI), bank nie uwzględnia wysokości posiadanych zobowiązań, które mają podlegać konsolidacji plus nowego kredytu konsolidacyjnego, tylko bierze pod uwagę wyłącznie wysokość kredytu konsolidacyjnego. Z oferty Credit Agricole mogą skorzystać zarówno nowi, jak i stali klienci banku. Posiadanie ROR w Credit Agricole nie jest warunkiem do udzielenia kredytu konsolidacyjnego.

Jakie zobowiązania można spłacić kredytem konsolidacyjnym w Credit Agricole?

Kredytem konsolidacyjnym Credit Agricole można spłacić kilka zobowiązań. Bank wyraża zgodę na spłatę:

 • kredytów ratalnych (zakupy na raty),
 • kredytów gotówkowych,
 • bankowych kredytów samochodowych,
 • pożyczek w SKOK,
 • limitów na kartach kredytowych (limit należy spłacić i zamknąć),
 • kredytów odnawialnych.

Dodatkowo bank umożliwia wnioskowanie o dodatkową gotówkę, którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Warunki kredytowania

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole jest aktualnie dostępny wyłącznie w ofercie regularnej z RRSO 11,41%. Bank organizuje jednak często różne promocje, polegające np. na zmniejszeniu prowizji za udzielenie do 0%, co wpływa na obniżenie RRSO. Jak wygląda przykład reprezentatywny w przypadku kredytu konsolidacyjnego w kwocie 42 600 zł?

 • RRSO 11,41%,
 • oprocentowanie stałe 7,47%,
 • wysokość raty 714,70 zł (przy okresie kredytowania, który wynosi 86 miesięcy),
 • całkowity koszt kredytu 18 863,94 zł (z prowizją, wartością ubezpieczenia i odsetkami).

Osoby składające wniosek o kredyt konsolidacyjny z pewnością będą miały zaproponowane założenie rachunku ROR, a także skorzystanie z oferty ubezpieczenia. Ubezpieczenie kredytu jest oferowane przez CACI Life Dac i CACI Non-Life Dac. W zależności od wyboru pakietu: podstawowy i rozszerzony, wysokość ubezpieczenia doliczana jest do salda kredytu.
Ostateczna wysokość kredytu, jak i długość okresu kredytowania, a także pozostałe parametry kredytu (oprocentowanie) są ustalane indywidualnie, na podstawie wyniku analizy finansowej wnioskodawcy. Niestety na stronie nie ma kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Credit Agricole – aby poznać orientacyjne warunki oferty i przeprowadzić symulację rat trzeba skontaktować się z doradcą.

Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny Credit Agricole?

Aby złożyć wniosek i poznać wstępną decyzję kredytową wystarczy skontaktować się z infolinią banku. Można również wypełnić wniosek kredytowy online – wszystkie dane weryfikowane są na podstawie oświadczenia klienta. W przypadku wyboru wnioskowania online wstępna decyzja jest wydawana błyskawicznie. W następnym kroku można spodziewać się telefonu od doradcy, który zaproponuje termin spotkania i pomoże wybrać placówkę banku, a której nastąpi podpisanie umowy i przedstawienie wymaganych przez bank dokumentów. Dopiero po ich weryfikacji, bank udziela kredytu. Co zatem będzie potrzebne do weryfikacji wniosku? W przypadku osób fizycznych z pewnością będzie to:

 • Dokument tożsamości – dowód osobisty,
 • zaświadczenie o wysokości i źródle dochodów dla osób pracujących w oparciu o umowę o pracę, oraz zaświadczenie o zarobkach dla osób pracujących na podstawie innych umów,
 • emeryci będą musieli przygotować ostatni odcinek wypłaty emerytury, ksero najaktualniejszej decyzji o waloryzacji lub ksero decyzji o przyznaniu emerytury,
 • do konsolidacji potrzebne będą również umowy kredytowe lub inne dokumenty, które potwierdzają wysokość zobowiązania i numer rachunku do spłaty,
 • renciści będą potrzebowali ostatni odcinek wypłaty renty, ksero najaktualniejszej decyzji o przyznaniu renty lub ksero legitymacji rencisty.

Osoby prowadzące własną działalność będą miały więcej dokumentów do zgromadzenia. Potrzebne im będą:

 • Wyciąg z KRS lub xero wpisu do ewidencji działalności gospodarczej,
 • zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami i podatkami,
 • dokumenty potwierdzające przychody firmy (różne wymagania w zależności od sposobu opodatkowania),
 • do konsolidacji potrzebne będą również umowy kredytowe lub inne dokumenty, które potwierdzają wysokość zobowiązania i numer rachunku do spłaty.

W praktyce najlepiej jest przynieść do oddziału oryginały, które pracownik samodzielnie kopiuje i potwierdzi za zgodność z oryginałem. W przypadku przygotowania własnych kserokopii, oryginały wszystkich wymienionych dokumentów muszą być udostępnione do wglądu. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole, należy posiadać minimalnie 1 miesiąc zatrudnienia (umowa o pracę). Bank konsoliduje wskazane we wniosku kredytowym zobowiązania.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego w Credit Agricole

Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole według reklam banku jest łatwo dostępny, a ostateczna decyzja wydawana jest nawet do 10 minut od złożenia wniosku w oddziale. Warto jednak podkreślić, że jak każdy inny produkt bankowy ma swoje zalety i wady.
Zalety kredytu konsolidacyjnego Credit Agricole

 • Niewielka liczba formalności,
 • możliwość udzielenia kredytu na dowolny cel,
 • długi maksymalny okres kredytowania (nawet do 10 lat),
 • atrakcyjne RRSO.

Wady kredytu konsolidacyjnego Credit Agricole

 • Brak dostępnego kalkulatora kredytu konsolidacyjnego Credit Agricole na stronie,
 • skąpe informacje na temat oferty banku – trzeba kontaktować się z infolinią,
 • bank nie konsoliduje pożyczek pozabankowych.

Osoby, którym zależy na połączeniu swoich zobowiązań i płaceniu jednej, zazwyczaj niższej raty, zamiast kilku mogą zwrócić uwagę na ofertę banku. Jest ona skierowana zarówno do nowych klientów, którzy nie posiadają ROR w Credit Agricole, jak i stałych, którzy korzystali już z usług banku. Aby otrzymać szczegółowe informacje na temat kredytu konsolidacyjnego konieczna będzie jednak wizyta w placówce stacjonarnej banku (na terenie Polski jest ich ponad 500).

Źródła:

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: