Kredyt gotówkowy mBank – przegląd aktualnej oferty banku

mBank, niegdysiejszy BRE Bank jest jednym z pięciu najpopularniejszych, największych i najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. W 2020 roku private banking mBanku otrzymał najwyższą ocenę prestiżowego magazynu Forbes (było to dziewiąte z rzędu wyróżnienie). mBank jest z założenia bankiem internetowym, większość spraw, w tym złożenie wniosku o kredyt gotówkowy można załatwić z perspektywy profilu internetowego. Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego mBanku i czy faktycznie, aby go otrzymać, nie trzeba wychodzić z domu?

Kredyt gotówkowy w mBank – najważniejsze informacje

Aktualnie o kredyt gotówkowy można wnioskować na trzy sposoby – online, za pośrednictwem infolinii i z pomocą doradcy w placówce stacjonarnej banku. Standardową ofertą, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem (bank podaje, że co 2 minuty klienci składają wniosek) jest kredyt gotówkowy mBank przygotowany dla stałych i nowych klientów. Proces wnioskowania o kredyt wiąże się z minimalną liczbą formalności. W praktyce wystarczy sam dowód osobisty, regularne dochody, pozytywna ocena w BIK i wyciąg z rachunku. Ale to nie wszystko! Niżej opisana oferta specjalna nie wymaga od wnioskodawcy składania żadnych zaświadczeń, a gotówkę można otrzymać praktycznie od ręki.

Oferta specjalna dla klientów mBanku – Kredyt bez wychodzenia z domu z profilu użytkownika

To specjalny kredyt gotówkowy mBanku, który jest dostępny dla osób, prowadzących ROR w mBanku. Warunki oferty specjalnej można sprawdzić logując się na swój profil za pośrednictwem przeglądarki, lub aplikacji mobilnej. Jest ona zmienna – parametry kredytu gotówkowego mBank w ofercie specjalnej, mogą zatem ulegać zmianie. Aktywni klienci, na stronie głównej interfejsu użytkownika, po lewej stronie powinni mieć informacje o specjalnie dla nich przygotowanej ofercie kredytu gotówkowego mBank. W oknie podana będzie maksymalna wysokość kredytu, który można otrzymać dzięki dosłownie kilku kliknięciom. Gotówka pojawia się na koncie błyskawicznie, zaraz po złożeniu wniosku. Co istotne, kredyt gotówkowy mBank bez wychodzenia z domu można otrzymać bez żadnych zaświadczeń! Kwota kredytu ustalana jest na podstawie analizy wpływów na rachunek ROR. Osoby, które wykazują się płynnością finansową i nie mają negatywnych wpisów w bazie BIK – mogą skorzystać z oferty banku. Jeśli oferta jest widoczna – oznacza to wysokie prawdopodobieństwo udzielania kredytu.

Jak dostać kredyt gotówkowy w mBanku?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, trzeba wykazać się zdolnością finansową i dobrą historią kredytową. Na decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego w mBanku mają wpływ:

 • Zdolność kredytowa – czyli stosunek liczby dotychczasowych zobowiązań do comiesięcznych przychodów,
 • Historia kredytowa – czyli scoring w BIK. Jeśli w bazie widnieją informacje o przeterminowanych zobowiązaniach, bank może odmówić udzielenia kredytu.

Każdy wniosek o kredyt gotówkowy w mBanku przechodzi przez szybki, trwający nie dłużej niż 48 godzin proces analizy, podczas którego sprawdzana jest wiarygodność danych widniejących na wniosku kredytowym, weryfikowane są informacje umieszczone w bazach zewnętrznych i wewnętrznych banku. Proces ten odbywa się po udzieleniu pisemnej zgody wnioskodawcy, która jest załącznikiem do wniosku. Na ostatnim etapie bank ocenia zdolność kredytową. Warto pamiętać, że każdy wniosek o kredyt gotówkowy w mBanku rozpatrywany jest indywidualnie.

Warunki kredytowania – kredyt gotówkowy mBank

Niezależnie od tego, czy wniosek o kredyt gotówkowy w mBanku składa się za pośrednictwem infolinii, stacjonarnie, czy też z profilu internetowego, reprezentatywne RRSO wynosi 16,63%. mBank, dla kredytów do 10 000 złotych pobiera również prowizję w wysokości 14,99%. Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego mBank jest zmienne. Wynosi 8% w skali roku. Warunki kredytowania ulegają zmianie w zależności od wyboru kwoty kredytu i czasu jej spłaty. Dla przykładu:

Wysokość kredytu
gotówkowego w mBank
Okres kredytowaniaRRSOCałkowity koszt
kredytu
Oprocentowanie
5000 zł24 miesiące24,68%1240,83 zł8%
5000 zł48 miesięcy16,62%1737,38 zł8%
5000 zł96 miesięcy12,69%2802,77 zł8%

Jak widać, RRSO maleje wraz z wydłużeniem okresu kredytowania. Oznacza to oczywiście niższą ratę, ale też wyższy całkowity koszt kredytu, ponieważ od salda kapitału każdego miesiąca naliczane jest oprocentowanie (w tym wypadku 8%).

Jeśli chodzi o okres kredytowania, to mBank zakłada, że kredyty do 30 000 złotych mogą być udzielone na maksymalnie 96 miesięcy. Kredyty wyższe, od 30 000 złotych do 150 000 złotych można spłacić nawet w 120 ratach. Wysokość prowizji pobieranej przez bank maleje wraz z wysokością kredytu. Najniższa prowizja wyniesie 8,99% (z ubezpieczeniem 7,99%), najwyższa wynosi 14,99% (z ubezpieczeniem do kredytu 13,99%). Prowizja w maksymalnej wysokości pobierana jest od kwoty 500 do 10000 złotych. Jeśli kredyt gotówkowy w mBanku przekracza 70 000 złotych brutto, czyli kwotę kapitału z wliczonymi kosztami kredytu, a kredytobiorca pozostaje w związku małżeńskim bez rozdzielności majątkowej, bank może zwrócić się z prośbą o zgodę małżonka. W takiej sytuacji konieczna będzie wizyta kredytobiorcy i współmałżonka w placówce banku. Tej procedury nie da się przeprowadzić online.

Wymagane dokumenty

Kredyt gotówkowy w mBanku charakteryzuje naprawdę prosta, szybka procedura analizy wniosku związana z minimalną liczbą formalności. mBank nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń. Nie będzie więc konieczne składania dokumentów od pracodawcy, które potwierdzają warunki zatrudnienia i wysokości dochodów. W praktyce wystarczy sam dowód osobisty i wyciąg z rachunku ROR, na który wpływa wynagrodzenie. W zależności od decyzji banku może on uwzględniać 3 ostatnie miesiące lub 6 miesięcy.

Najczęściej zadawane pytania

1. Wysyłam wniosek o kredyt gotówkowy w mBank – co dalej?

Klienci mBanku, którzy korzystają z oferty specjalnej, nie muszą czekać na decyzję banku – środki zostaną im przelane niezwłocznie po wyborze kwoty (z dostępnego limitu) i zaakceptowaniu warunków umowy. Nowi Klienci, którzy składają wniosek przez internet, w placówce lub za pośrednictwem infolinii, po złożeniu wniosku i otrzymaniu listy dokumentów niezbędnych do jego analizy (zwykle jest to tylko skan dowodu i wyciąg z rachunku), na decyzję banku nie będą czekać dłużej niż 48 godzin. Jeśli będzie pozytywna, a wnioskodawca zaakceptuje umowę, środki trafią na wskazane konto kredytobiorcy maksymalnie w ciągu 5 dni (w praktyce dzieje się to szybciej).

2. Jakie bazy są sprawdzane?

Podczas analizy wniosku o kredyt gotówkowy w mBanku sprawdzana jest historia kredytowa i scoring w BIK-u.

3. Jakie pytania bank mi zada podczas składania wniosku?

Wniosek o kredyt gotówkowy w mBanku musi zawierać takie informacje jak: wysokość i rodzaj zatrudnienia, dane adresowe pracodawcy lub okres prowadzenia działalności gospodarczej, status mieszkaniowy, okres zamieszkania pod wskazanym adresem, liczba osób na utrzymaniu, stan cywilny, wysokość dotychczasowych zobowiązań i imiona rodziców. Trzeba będzie również wyrazić zgodę na sprawdzenie swoich danych w bazie BIK i zaznaczyć opcję dodatkowego ubezpieczenia TAK/NIE. Wszystkich informacji udziela się w formie oświadczenia.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w mBanku

Do praktycznie wszystkich produktów finansowych, w tym kredytu gotówkowego w mBanku, bank oferuje możliwość ubezpieczenia kredytu. Ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń zapewnia firma ubezpieczeniowa AXA. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje między innymi: utratę pracy (nawet tę za porozumieniem stron), śmierć ubezpieczonego, poważne zachorowanie i pobyt w szpitalu. O ubezpieczenie można wnioskować zarówno podczas składania wniosku o kredyt, podwyższenia wysokości kredytu, jak i podczas jego trwania (w ciągu 24 miesięcy od jego uruchomienia). Zaletą i zachętą dla skorzystania z ubezpieczenia jest obniżenie prowizji o 1%. Niżej przykład kosztów kredytu, które trzeba będzie ponieść przy ofercie kredytu gotówkowego mBank z ubezpieczeniem AXA. Objęcie kredytobiorcy ochroną ubezpieczeniową jest dobrowolne. Bank nie uzależnia udzielenia kredytu od konieczności podpisania umowy ubezpieczeniowej.

Warunki kredytu z ubezpieczeniem

 • Wysokość kredytu: 10 000zł
 • Okres kredytowania: 48 miesięcy
 • RRSO: 16,62%
 • Wysokość prowizji: 14,99%
 • Wysokość raty: 281 zł
 • Całkowity koszt kredytu: 3 474,76zł

Warunki kredytu bez ubezpieczenia

 • Wysokość kredytu: 10 000zł
 • Okres kredytowania: 48 miesięcy
 • RRSO: 22,64%
 • Wysokość prowizji: 13,99%
 • Wysokość raty: 278 zł
 • Całkowity koszt kredytu: 4 550,37zł

Wprzypadku wyboru dodatkowego ubezpieczenia zmniejsza się o 1% wysokość prowizji, ale rośnie RRSO. Wysokość kredytu będzie wyższa, ale kredytobiorca będzie objęty ochroną ubezpieczeniową na cały okres kredytowania.

Wady i zalety kredytu gotówkowego w mBanku

Zalety kredytu gotówkowego w mBanku:

 • Minimalna liczba formalności,
 • Możliwość wzięcia kredytu dosłownie od ręki (w ofercie specjalnej),
 • Brak konieczności dostarczania zaświadczeń,
 • Uproszczona procedura kredytowa dla aktywnych klientów mBanku,
 • Wysoka, maksymalna kwota kredytu i elastyczny okres spłaty.

Wady kredytu gotówkowego w mBanku:

 • Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu,
 • W przypadku podjęcia decyzji o ubezpieczeniu kredytu, rośnie RRSO.

Kredyt gotówkowy w mBanku to propozycja dla osób, które cenią sobie załatwianie spraw online. Dzięki temu, że mBank jest co do zasady bankiem internetowym, całokształt procedury ubiegania się o kredyt, jak i dalszą jego obsługę można łatwo i intuicyjnie przeprowadzić za pomocą aplikacji mobilnej lub platformy internetowej. Brak konieczności dostarczania zaświadczeń i możliwość wzięcia gotówki od ręki w ofercie specjalnej to duże atuty oferty.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: