Millennium kredyt gotówkowy

Bank Millennium to marka bankowa znana polskim klientom od 2003 r. W 2019 r. Millennium przejął Euro Bank i tym samym poszerzył zarówno grono swoich klientów, jak też dostępną ofertę. Wśród typowych produktów bankowych jak rachunki, lokaty czy inwestycje można znaleźć również ofertę kredytu gotówkowego. Na jakich zasadach Millennium udziela pożyczki? Kto może z niej skorzystać?

Kredyt Millennium Bank – podstawowe informacje

W ofercie Millennium można odnaleźć kilka wariantów kredytu gotówkowego. Chociaż w przypadku tego banku zamiast pojęcia kredytu pojawia się raczej pożyczka Millennium. Oczywiście w tym przypadku chodzi o pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Bank oferuje swoim klientom zarówno promocyjne oferty, jak też stałe produkty na standardowych warunkach. Większość informacji na temat kredytu w Millennium można bez problemów znaleźć na stronie internetowej banku. Pomocą służą również pracownicy banku, zarówno ci dostępni w stacjonarnych oddziałach, jak też za pośrednictwem infolinii.

Jak dostać w Millennium kredyt gotówkowy?

O kredyt może ubiegać się zarówno nowy, jak też stały klient banku. Ubiegający się o dofinansowanie musi posiadać stałe źródło dochodu. Millenium honoruje różnorodne źródła zarobków, tj.:

 • umowę o pracę, umowę cywilno-prawną,
 • działalność gospodarczą,
 • emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne.

Co ciekawe, wśród wymienionych źródeł dochodu nie pojawiają się zarobki chociażby z prowadzonego gospodarstwa rolnego. Wchodząc jednak w szczegóły, bank honoruje zaświadczenia z KRUS.

Kredyt w Millennium jest dostępny różnymi kanałami. Klienci banku mogą wypełnić elektroniczny wniosek za pośrednictwem Millenetu (internetowego dostępu do konta). Nowi mogą wypełnić formularz kontaktowy, samodzielnie skontaktować się z infolinią lub odwiedzić placówkę banku.

Millennium kredyt gotówkowy – obowiązujące warunki

Jak wcześniej wspomnieliśmy, w Millennium można znaleźć zarówno standardową, jak też promocyjną ofertę pożyczki. Zasadnicze różnice między tymi dwoma wariantami prezentujemy poniżej.

Kredyt Millennium – oferta standardowa

 • Dostępna kwota: 1-150 tys. zł
 • Okres kredytowania: 6-84 miesięcy
 • Oprocentowanie: 14,1%
 • Prowizja: 8,99-11,99%, zależna od profilu klienta
 • RRSO: 11,32%
 • Ubezpieczenie: dobrowolne
 • Dodatkowe warunki: brak wykupionego ubezpieczenia zwiększa wysokość prowizji o 4 punktu procentowe, brak rachunku w Millennium, na który wpływa pensja zwiększa wysokość oprocentowania pożyczki

Kredyt Millennium – oferta promocyjna

 • Dostępna kwota: 5, 10, 15 lub 20 tys. zł
 • Okres kredytowania: 60 miesięcy
 • Oprocentowanie: 6,34%
 • Prowizja: 0%
 • RRSO: 14,35%
 • Ubezpieczenie: Wykupienie ubezpieczenia warunkiem uzyskania niższego oprocentowania
 • Dodatkowe warunki: z oferty mogą skorzystać klienci, którzy w ciągu 12 miesięcy nie posiadali pożyczko gotówkowej bądź konsolidacyjnej w Millennium

Jak widać, klienci mogą skorzystać ze zróżnicowanych opcji w Millennium Bank. Pożyczka będzie korzystna wtedy, kiedy zostanie dobrana do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Taka konstrukcja oferty daje szansę na skorzystanie z preferencyjnych warunków. Z drugiej strony nie pozostawia z niczym tych klientów, którzy nie spełniają warunków promocyjnych. Ci zawsze mogą skorzystać ze standardowej wersji kredytu Millennium.

Dokumenty potrzebne do zaciągnięcia w Millennium Bank kredytu gotówkowego

Oczywiście osoby ubiegające się o pożyczkę, muszą przedstawić – oprócz dowodu tożsamości – dokumenty potwierdzające uzyskiwanie regularnych dochodów. Ich rodzaj jest zależny od źródła zarobków. Poniżej prezentujemy wymagane i honorowane przez Millennium zaświadczenia.

Umowa o pracę

 • wyciąg z przelewami wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy,
 • PIT za poprzedni rok,
 • zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i osiąganych dochodach

Działalność gospodarcza

 • roczne zeznanie podatkowe + zaświadczenie z urzędu skarbowego lub z ZUS/KRUS,
 • księga przychodów i rozchodów

Emerytura/renta/świadczenie przedemerytalne

 • wyciąg z rachunku za ostatni miesiąc z wpływem świadczenia,
 • ostatni odcinek emerytury/renty/świadczenia,
 • aktualna decyzja o waloryzacji świadczenia,
 • aktualna decyzja o przyznaniu świadczenia

Istotne jest to, że w Millennium kredyt gotówkowy nie uwzględnia innych źródeł dochodu (np. z wynajmu), co znacznie zawęża pulę klientów mogących ubiegać się o kredyt. Oczywiście z przedstawienia ww. dokumentów zwolnieni są klienci posiadający w banku rachunek, na który regularnie wpływa wynagrodzenie czy inne świadczenie.

Wnioskowanie o kredyt w Millennium

Po skompletowaniu niezbędnych dokumentów klient może złożyć wniosek elektroniczny za pośrednictwem swojej bankowości internetowej. Może też pozostawić na stronie do siebie kontakt lub samodzielnie skontaktować się z bankiem (poprzez infolinię lub wizytę w oddziale). Oczywiście wnioskowanie online jest najszybszym i najbardziej komfortowym sposobem wnioskowania o pożyczkę.

Klient wnioskujący o zobowiązanie musi liczyć się z weryfikacją jego zdolności kredytowej. Będzie ona obejmowała nie tylko analizę wpływów i wydatków czy zobowiązań potencjalnego kredytobiorcy, ale również sprawdzenie przeszłości kredytowej. Millennium, jak większość banków, prześwietla rejestry BIK, BIG oraz KRD. Negatywny wpis w którymś z nich przekreśli szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego.

Po pozytywnej decyzji kredytowej następuje podpisanie umowy. Dopełnienie wszystkich formalności jest niezbędne do tego, aby bank przekazał pożyczkobiorcy gotówkę.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w Millennium

Millennium udostępnia swoim klientom możliwość ubezpieczenia zaciąganego kredyt. W każdym z wariantów pożyczki jest ono dobrowolne, jednak w przypadku oferty promocyjnej ubezpieczenie jest konieczne do skorzystania z preferencyjnych warunków. Biorąc pod uwagę ochronę, jaką zapewnia (m.in. utraty dochodu w wyniku wypadku, poważnego zachorowania, śmierci), warto rozważyć jego wykupienie.

Jakie składki nalicza Bank Millennium? Kalkulator kredytowy dostępny na stronie internetowej banku bardzo dokładnie wskazuje różnice wysokości raty pożyczki w wariancie bez i z ubezpieczeniem. I chociaż może się wydawać, że polisa to dodatkowy wydatek, to w niektórych przypadkach (możliwości skorzystania z promocyjnych warunków czy wypłaty należnego świadczenia) może ono okazać się naprawdę opłacalnym rozwiązaniem.

Zalety i wady kredytu gotówkowego w Millennium

Ocena opłacalności pożyczki Millennium jest sprawą bardzo subiektywną. Wszystko zależy od sytuacji pożyczkobiorcy i jego oczekiwań wobec produktu. Jednak bez względu na powyższe, produkt Millenium posiada kilka zalet. Jednak jak w każdym produkcie finansowym znajdą się też jego słabe strony.

Zalety:

 • dostępność oferty standardowej i promocyjnej,
 • możliwość zaciągnięcia kredytu na odległość,
 • skonkretyzowane wymagane dokumenty,
 • możliwość skorzystania z ubezpieczenia zobowiązania.

Wady:

 • dostępność elektronicznego wniosku wyłącznie dla stałych klientów banku,
 • brak wpływu wynagrodzenia na rachunek w Millennium zwiększa poziom RRSO zobowiązania,
 • kalkulator kredytowy dostępny wyłącznie dla standardowej oferty pożyczki,
 • niehonorowanie innych źródeł dochodu niż tych pochodzących z zatrudnienia, własnego biznesu czy świadczenia emerytalno-rentowego.

Kredyt gotówkowy w Millennium – podsumowanie

Kredyt gotówkowy oferowany przez Millennium nie wyróżnia się zbytnio od tego rodzaju produktów proponowanych przez inne banki. To, co go wyróżnia, to z pewnością posiadanie stałej, standardowej oferty, której dopełnieniem są cykliczne oferty promocyjne. I chociaż Millennium honoruje szereg zaświadczeń o zarobkach, nie przewiduje możliwości udzielenia kredytu osobom pozyskującym dochody z niekonwencjonalnych źródeł (np. wynajmu), co znacznie zawęża grupę klientów, które mogą ubiegać się o kredyt.

Udostępnienie kalkulatora jedynie dla standardowej oferty pożyczki nie ułatwia oszacowania kosztów kredytu w wariancie promocyjnym. Obowiązująca zaś aktualnie promocja nie daje możliwości elastycznego dostosowania wysokości pożyczki do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy. Millenium udostępnia bowiem wyłącznie cztery kwoty kredytu (5000, 10000, 15000 lub 20000 zł) na 60 miesięcy. Czy brak prowizji i niższe oprocentowanie są w stanie zrekompensować koszty tak długiego zobowiązania? Warto to przeliczyć przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego w Millenium. Dobrze jest też zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów banków. Znajdziesz je tutaj: https://chwilowo.pl/banki/opinie-o-bankach/.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: