Pośrednik pożyczkowy – czy jego pomoc może Ci się przydać?

Poszukiwanie opłacalnej pożyczki z jednej strony może być proste, z drugiej niekoniecznie. Wprawdzie na rynku jest dostępne setki ofert szybkich pożyczek. Jak jednak typowy Kowalski ma się w nich odnaleźć? Na co powinien zwrócić uwagę, żeby wybrane zobowiązanie było rzeczywiście dla niego najkorzystniejsze? Jak wybrać najbardziej optymalną opcję, kiedy w przypadku szybkich pożyczek najczęstszym doradcą jest pośpiech? W takich sytuacjach może przydać się pomoc pośrednika pożyczkowego.

Kim właściwie jest pośrednik pożyczkowy?

Pośrednik pożyczkowy to osoba łącząca potencjalnego pożyczkobiorcę z potencjalnym pożyczkodawcą. Tym drugim może być zarówno bank, jak też pozabankowa firma pożyczkowa. Zaletą pośredników pożyczkowych jest to, że dysponują oni szerokim wachlarzem ofert pożyczkowych dostępnych na rynku. Poza tym – z racji swojego zawodu – na bieżąco śledzą wszystkie zmiany zachodzące na rynku finansowym. Korzystając z usług pośrednika pożyczkowego ma się pewność, że doradza nam doświadczony specjalista, który doskonale orientuje się w regulaminach i promocjach oferowanych przez instytucje finansowe.

Pośrednik pożyczkowy = pożyczka dopasowana w 100 procentach

Doskonałe zorientowanie pośrednika pożyczkowego w ofertach banków i pozabankowych firm pożyczkowych pozytywnie przekłada się na jego rolę w procesie pozyskiwania najlepszej pożyczki. Jeśli zdecydujesz się na jego usługi, zdejmujesz z siebie obowiązek przeszukiwania wszystkich ofert pożyczek w poszukiwaniu tej najlepszej. Pośrednik pożyczkowy zrobi to za ciebie! I zrobi to w taki sposób, że zaproponowane zobowiązanie będzie w pełni odpowiadało zarówno twoim potrzebom, jak też możliwościom finansowym. Te drugie są równie ważne jak znalezienie pożyczki o odpowiedniej wysokości i terminie spłaty.

Obiektywny doradca?

Zaletą pośrednika pożyczkowego jest nie tylko to, że zna dostępne na rynku oferty pożyczkowe, ale również jego obiektywność w wyborze odpowiedniego produktu dla klienta. Pośrednik nie jest powiązany z żadną firmą pożyczkową ani bankiem (tak jak ma to miejsce w przypadku doradcy finansowego), a tym samym żadna z instytucji finansowych nie wywiera bezpośredniego wpływu na jego polecenia produktów klientom. Dzięki temu możesz mieć pewność, że pożyczka zaproponowana przez pośrednika finansowego jest dopasowana do twoich oczekiwań a nie np. do planów sprzedażowych danej firmy pożyczkowej.

Tylko sprawdzeni pożyczkodawcy

Mocną stroną pośredników pożyczkowych jest również to, że proponowane przez nich firmy pożyczkowe to sprawdzone instytucje. Pośrednik polecając daną firmę i ofertę, częściowo odpowiada za to polecenie swoim nazwiskiem. Oczywiście zaciągając pożyczkę, to nie z nim podpisujesz umowę pożyczkową, tylko bezpośrednio z pośrednikiem. Jednak, jeśli okaże się, że polecona przez niego firma nie była uczciwa wobec pożyczkobiorcy, zła opinia może uderzyć również w jego działalność. Z tego też powodu pośrednicy pożyczkowi przywiązują kluczową wagę do rzetelności firm pożyczkowych, których oferty proponują swoim klientom. Niewiarygodna firma oszuka nie tylko samego pożyczkobiorcę, ale pośrednika również. A to bezpośrednio przełoży się na jego pozycję na rynku pośredników finansowych.

Kto może korzystać z pomocy pośrednika pożyczkowego?

Czy z pośrednikiem pożyczkowym powinien kontaktować się każdy, kto szuka pożyczki? Niekoniecznie. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jakiego produktu poszukujesz. Jeśli masz upatrzoną pożyczkę lub jesteś przekonany tylko do jednej firmy pożyczkowej, korzystanie z usług pośrednika pożyczkowego będzie stratą czasu. Chyba, że bierzesz pod uwagę możliwość rozważenia innych propozycji pożyczkowych. Wówczas jak najbardziej poproś o pomoc w tym zakresie.

Chcąc skorzystać z usług pośrednika pożyczkowego, trzeba zastanowić się czy jesteśmy osobami, którym rzeczywiście będzie mógł pomóc. Co to znaczy? Oczywiste jest, że nawet najlepszy pośrednik pożyczkowy nie będzie w stanie zaproponować odpowiedniego produktu osobom nieuprawnionym do skorzystania z tego rodzaju produktów finansowych. Oprócz kryterium wieku (minimum 18 lat, jednak dolne i górne limity wiekowe mogą się różnić w poszczególnych firmach pożyczkowych), polskiego obywatelstwa i zdolności do czynności prawnych równie ważna jest historia kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy. Szczególnie w kontekście posiadania ewentualnych długów. Osoba zadłużona automatycznie traci szansę na otrzymanie finansowania z banku. A co z pożyczką w firmach pozabankowych? Część z nich jest gotowa pożyczyć zadłużonym klientom. Jednak znalezienie tego rodzaju ofert nie jest proste. W takich przypadkach pośrednik pożyczkowy również może być pomocy, o ile klient będzie z nim szczery i przyzna się do swoich problemów z uregulowaniem zobowiązań z przeszłości.

Pośrednik pożyczkowy online? To możliwe!

Pośrednictwo pożyczkowe wielu Polakom kojarzy się ze stacjonarnymi usługami doradczymi w zakresie finansów. Jednak tego rodzaju wsparcie na dobre zagościło również w internecie. Internetowy pośrednik pożyczkowy to nie tylko osoba, która kontaktuje się ze swoimi klientami za pomocą komunikacji elektronicznej, ale również wszelkie serwisy pośredniczące w poszukiwaniu najlepszej pożyczki. Porównywarki pożyczkowe, rankingi chwilówek i firm pożyczkowych, specjalistyczne serwisy – to doskonałe przykłady pośredników pożyczkowych online. Chwilowo.pl również należy do tej grupy. Ich zaletą jest nie tylko dostęp z dowolnego miejsca o każdej porze czy intuicyjna obsługa, ale również możliwość zapoznania się z opiniami dotychczasowych klientów korzystających z interesującej nas oferty pożyczki.

A co z doświadczeniem i rozeznaniem na rynku usług finansowych tego rodzaju pośredników pożyczkowych online? Nie możesz zapominać, że za stworzeniem każdego serwisu i narzędzia internetowego stoją ludzie. W przypadku portali pożyczkowych i pośredników pożyczkowych online to nie jest tylko jeden człowiek, ale całe grono branżowych specjalistów, którzy dbają o aktualność i wiarygodność prezentowanych w zestawieniu produktów. Poza tym tego rodzaju pośrednikom nie zależy na promowaniu konkretnej firmy pożyczkowej (gdyby im na tym zależało, zatrudniliby się w tej firmie) lecz na dostarczeniu swoim użytkownikom rzetelnych informacji, aby ten mógł wybrać najlepszy wariant pożyczki. A biorąc pod uwagę to, że niezadowolony użytkownik z pewnością podzieli się swoją negatywną opinią w sieci, robią wszystko, aby korzystający z ich narzędzi potencjalni pożyczkodawcy byli jak najbardziej zadowoleni.

Rzetelna pomoc w internecie

Z usług pośredników pożyczkowych powinien skorzystać każdy, kto:

  • potrzebuje szybkiej pożyczki dopasowanej do jego potrzeb,
  • czuje się zagubiony w dostępnych na rynku ofertach pożyczek ekspresowych,
  • nie ma czasu lub ochoty na przeglądanie wielu regulaminów i promocji pożyczkowych,
  • poszukuje profesjonalnego doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniego produktu,
  • chcę zdobyć pożyczkę szybko i bezpiecznie.

Dostępność pośredników pożyczkowych online znacznie ułatwia znalezienie najlepszego produktu finansowego i szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki. Z usług pośredników pożyczkowych online warto korzystać tym bardziej, że ich doradztwo nic nie kosztuje potencjalnego pożyczkobiorcy. Zatem słuchając jego propozycji, nic tak naprawdę się nie traci. Poza tym czas poświęcony pośrednikowi pożyczkowemu z pewnością nie będzie czasem straconym.

Oceń post

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: