Pozabankowa karta kredytowa — online bez wychodzenia z domu

Karta kredytowa to rodzaj produktu finansowego, który działa na zasadzie kredytu z odgórnie określonym limitem. Płacąc kartą kredytową, wydajemy pieniądze należące do instytucji finansującej. Pieniądze zwracamy cyklicznie, zgodnie z okresem rozliczeniowym. Jest to wygodny sposób płatności, jednakże korzystanie z niego wymaga rozwagi.

Ranking pozabankowych kart kredytowych

Ostatnia aktualizacja: 29 Września 2023
Karta kredytowa Pekao S.A.
Tak
Bezpłatna karta
Nie
Promocja
19,09 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Karta Kredytowa Santander Consumer Bank
Tak
Bezpłatna karta
Tak
? Dodatkowo teraz w promocji 360 zł zwrotu oraz voucher 200 zł do Allegro!
Promocja
22,01 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

300 zł do Biedronki

Karta Ratalna Comfort Plus Santander Consumer Bank
Tak
? Miesięczna opłata za kartę to 15 zł. Jeśli w danym miesiącu zapłacisz kartą za zakupy więcej niż 1000 zł, miesięczna opłata wyniesie 0 zł.
Bezpłatna karta
Nie
Promocja
31 %
RRSO
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania

Jak obecnie wygląda rynek kart kredytowych? Według informacji NBP wiemy, że liczba bankowych kart kredytowych stopniowo się zmniejsza. W ciągu ubiegłego kwartału ubyło ich 95 tysięcy, a w ciągu zeszłego roku – prawie 350 tysięcy1.

Czy to oznacza, że obszar bankowych kart kredytowych odchodzi do przysłowiowego lamusa?

Jak działa pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa to alternatywa dla ekwiwalentu uzyskiwanego w banku. Działa na podobnych warunkach, jak bankowa – jednak otrzymanie karty kredytowej poza instytucją bankową jest o wiele łatwiejsze. Firmy pozabankowe nie stawiają przed potencjalnymi klientami wysokich wymagań weryfikacyjnych. Ci jednak muszą liczyć się z wyższymi kosztami ponoszonymi w ramach obsługi takich kart.

Nieraz wydawać by się mogło, że działanie kart kredytowych jest skomplikowane i trudne. Bynajmniej. Już po krótkim czasie korzystania z nich, cały mechanizm staje się jasny i klarowny. Będąc w posiadaniu karty kredytowej, otrzymujemy do dyspozycji odnawialny kredyt. Możemy z niego korzystać poprzez płatności zbliżeniowe (choć nie tylko), a także poprzez wypłatę gotówki z bankomatu.

co to jest karta kredytowa

Zwróć uwagę na to, że wypłata gotówki za pomocą niektórych kart kredytowych wiąże się z naliczaniem dodatkowych opłat. W takim przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem są wyłącznie płatności bezgotówkowe.

Przy kartach kredytowych charakterystyczną cechą jest okres bezodsetkowy (tzw. grace period). Dzięki niemu przyznany nam na karcie kredyt jest nieoprocentowany na czas do kilkudziesięciu dni.

Porównanie bankowej i pozabankowej karty z limitem

Na czym polega zasadnicza różnica między bankową a pozabankową kartą kredytową? Jeśli chcemy stać się posiadaczem karty kredytowej z instytucji bankowej, musimy wykazać się nienaganną zdolnością kredytową. Może być to niekiedy kłopotliwe, zwłaszcza jeśli posiadamy już inne zobowiązania. W przypadku pozabankowej karty kredytowej — mamy szansę otrzymać ją nawet z małą zdolnością kredytową i zadłużeniem.

Przystępność otrzymania pozabankowej karty z limitem ma jednak swoje następstwa. Taka karta jest droższa w utrzymaniu i spłacaniu.

Zanim złożysz wniosek o kartę kredytową online, upewnij się, że jesteś w stanie ponieść comiesięczną opłatę za jej użytkowanie.

Dla kogo są karty pozabankowe — warunki najpopularniejszych firm

Pozabankowa karta kredytowa przyciąga do siebie klientów łatwą dostępnością i możliwością złożenia wniosku w pełni online. Wiele instytucji pozabankowych oferuje także inne benefity.

Przyjrzyjmy się teraz najpopularniejszym firmom pozabankowym, które posiadają w swojej ofercie kartę kredytową online.

Cardina

W 2017 roku firma ta uzyskała licencję Krajowej Instytucji Płatniczej i zyskała miano pierwszego w Polsce wydawcy pozabankowych kart kredytowych. Cardina współpracuje z Santander Consumer Bank oraz Mastercard. Wszystko po to, aby zapewnić swoim klientom najwyższą jakość i satysfakcję z korzystania z ich karty.

Cardina w ramach przyznanego limitu kredytowego oferuje kwotę od 600 do 5000 zł, w zależności od uzyskanej przez nas oceny zdolności kredytowej.

Warunki niezbędne do ubiegania się o kartę kredytową Cardina:

 • polskie obywatelstwo;
 • wiek 25-65 lat;
 • posiadanie rachunku bankowego oraz aktywnego telefonu komórkowego;
 • brak zaległości w spłacie innych produktów finansowych.

Ciekawą propozycją firmy jest możliwość złożenia dyspozycji przelewu do 80% wartości przyznanego nam limitu kredytowego tuż po zawarciu umowy. Usługa tzw. FastCash pozwala na korzystanie ze środków już w ciągu jednego dnia roboczego, dzięki przelaniu ich na nasze konto osobiste. Pozostałe pieniądze będziemy mogli wykorzystać po otrzymaniu fizycznej wersji karty.

Przystępny formularz, który znajdziemy na stronie internetowej firmy, poprowadzi nas przez cały proces wnioskowania. Aby złożyć wniosek potrzebny nam będzie jedynie dowód osobisty oraz numer rachunku bankowego.

Oferta firmy Cardina kształtuje się jako nietypowa i innowacyjna. Tyczy się to także sposobu weryfikacji zdolności kredytowej klientów. Cardina nie sprawdza wpisów w BIK, KRD, czy ERIF. Jedyne rejestry brane pod uwagę to BIG InfoMonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej), a także CRIF — Credit Check. Cardina sprawdza w nich historię dotychczasowych spłat naszych zobowiązań, a także obecny stan zadłużenia (o ile takowy występuje).

Axi Card

Firma AXI CARD oferuje zbliżeniową kartę kredytową MasterCard Standard. Jej maksymalny limit wynosi 6000 zł. W ofercie otrzymujemy także możliwość bezpłatnego wypłacania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Ciekawą zaletą karty AXI jest dostęp do całodobowej obsługi klienta. Otrzymujemy również Profil Osobisty AXI. Na profilu tym mamy dostęp do wszelkich informacji na temat naszej karty, choćby listy dokonanych transakcji, czy dostępnych funkcji. 

Podstawowe warunki konieczne do ubiegania się o kartę kredytową AXI:

 • minimalny wiek – 21 lat;
 • udokumentowany dochód w wysokości co najmniej 1500 zł miesięcznie;
 • aktualny dowód osobisty.

AXI Card weryfikuje naszą sytuację w bazach BIK, jednak posiadane przez nas zobowiązania nie są dyskwalifikacją do wydania karty. Ważne jest to, aby spłata zadłużenia, które posiadamy, była dokonywana zgodnie z terminem lub nie później niż 30 dni po tej dacie.

Twisto

Twisto to jedna z popularniejszych instytucji pozabankowych, która przyciąga do siebie grono stałych klientów. Co oferuje firma?

 • możliwość rozłożenia płatności za zakupy na 3 wygodne raty;
 • wirtualną kartę kredytową, którą można płacić zaraz po pozytywnej weryfikacji;
 • aplikację, która automatycznie przypisuje nasze wydatki do odpowiednich kategorii (jest ich aż 20);
 • możliwość zapłaty za zakupy nawet po 45 dniach od zakupu.

Czym wyróżnia się pozabankowa karta kredytowa Twisto? Karta wirtualna pozwala na natychmiastowe płatności w dedykowanej aplikacji, a także poprzez Google Pay oraz Apple Pay. Jeśli cenimy sobie tradycjonalne karty płatnicze, mamy też możliwość zamówienia fizycznej karty kredytowej prosto do naszego domu.

W Twisto nie napotkamy na żadne ukryte koszty. Wygoda użytkowania jest odczuwalna już od pierwszych chwil. Wszystkie nasze miesięczne transakcje są przejrzyście przedstawione na rachunku. Na jego opłacenie mamy czas do 15. dnia każdego kolejnego miesiąca.

Jeśli nie będziemy w stanie spłacić całości kwoty dla Twisto w określonym terminie, możemy skorzystać z opcji elastycznego planu spłaty. Dzięki temu za pewną opłatą będziemy mogli spłacić swój rachunek w kolejnym miesiącu.

W przypadku karty kredytowej Twisto, jak i innych kart tego typu — nasz rachunek bankowy nie jest połączony. Dzięki temu nie musimy martwić się, czy nasze środki są w pełni bezpieczne.

Wirtualna karta pozabankowa — gdzie dostępna?

Wirtualne karty kredytowe i debetowe na stałe już zagościły na rynku finansowym. Obecnie największa ich popularność panuje wśród młodych osób, które na co dzień ze światem wirtualnym są za pan brat.

Wirtualne karty mają wiele zalet:

 • bezpieczeństwo — karty w postaci wirtualnej nikt nie może nam ukraść, a w przypadku utracenia urządzenia mobilnego, liczne zabezpieczenia uniemożliwiają wpadnięcie naszych pieniędzy w niepowołane ręce;
 • komfort — wychodząc z domu, nie musimy już zabierać ze sobą portfela — wystarczy telefon;
 • ekologia — w oceanach znajduje się i tak za dużo plastiku, po co więc zaśmiecać przyrodę czymś, co można spokojnie zastąpić ekologiczną i bardziej poręczną wersją? Dane NBP informują, że w posiadaniu Polaków jest obecnie ponad 40 milionów kart płatniczych, które po okresie ważności i tak lądują na śmietnisku.

Najpopularniejszą propozycję wirtualnej pozabankowej karty składa nam firma Revolut. Zajmuje się ona świadczeniem różnych usług finansowych, m.in. udziela pożyczek, daje możliwość inwestycji w kryptowaluty, czy wreszcie pozwala na posiadanie wirtualnej karty.

Ile kosztuje karta z limitem kredytowym?

Za samo założenie pozabankowej karty kredytowej, większość instytucji finansowych nie pobiera opłat. To samo tyczy się zwykle pierwszego miesiąca od wydania blankietu.

Sytuacja zmienia się jednak w kolejnych okresach rozliczeniowych, gdzie naliczane są nam różne opłaty — za prowadzenie karty, za wypłatę gotówki z bankomatu, za wykonanie przelewu, za skorzystanie z opcji wysyłania powiadomień SMS itd. Odsetki za korzystanie z limitu kredytowego na karcie również opiewają nieraz na dosyć spore sumy. Warto pamiętać o okresie bezodsetkowym, dzięki któremu możemy spłacić wykorzystaną przez nas kwotę bez dodatkowych odsetek.

Pozabankowe karty kredytowe są bardzo przydatne, jednakże przed podpisaniem umowy z jedną z instytucji finansowych, dokładnie przemyślmy temat. Przeanalizujmy dobrze naszą sytuację finansową i rozważnie dobierzmy wysokość limitu kredytowego, pamiętając przy tym, że jego podwyższenie w trakcie trwania umowy często wiąże się z kolejnymi kosztami.

W przypadku kart kredytowych kolejnym minusem jest przymus regularnego użytkowania. W zależności od wybranej firmy kartę musimy użyć przynajmniej raz w miesiącu, aby nie naliczyły się nam kolejne opłaty.

Limit na karcie pozabankowej — ile wynosi?

Limit na karcie kredytowej zależy przede wszystkim od wyniku oceny naszej zdolności kredytowej. Waha się on od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jak wnioskować o karty kredytowe pozabankowe?

Wniosek o pozabankową kartę kredytową odbywa się przez internet, w sposób całkowicie zdalny. Nie musimy więc osobiście odwiedzać placówki bankowej.

Przed rozpoczęciem procesu składania wniosku, warto przygotować sobie wcześniej nasz dowód osobisty oraz numer konta bankowego. W przeciwieństwie do wnioskowania o tradycyjną kartę kredytową jej pozabankowa wersja udzielana jest po spełnieniu minimum formalności. Przyspiesza to znacznie całą procedurę.

Karta kredytowa pozabankowa online — zanim złożysz wniosek…

 • Sprawdź wiarygodność firmy
 • Przemyśl, jaki limit miesięczny będzie pasował do Twojego budżetu domowego
 • Sprawdź dokładnie, jakie są koszty użytkowania karty
 • Przeanalizuj tabelę opłat
 • Dowiedz się, jaka jest wymagana minimalna kwota do spłaty miesięcznie

Karta kredytowa bez sprawdzania w bazach — czy to możliwe?

Pozabankowa karta kredytowa to świetna alternatywa dla tej oferowanej przez bank. Dzięki stosunkowo łatwej dostępności nawet z niewielką zdolnością kredytową mamy szansę ją otrzymać. Mimo większych kosztów utrzymania, karta taka może niejednokrotnie się przydać, choćby wtedy, gdy nadarzy się niezaplanowany wydatek. Co jednak z osobami, których negatywna historia kredytowa widnieje w bazach dłużników?

Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Czy istnieje taki produkt finansowy jak karta bez BIK? Zauważmy, że zarówno bankowa, jak i pozabankowa karta kredytowa służy do korzystania ze środków przyznanego nam limitu. Z tego względu sprawdzenie wpisów w rejestrach jest niezwykle ważne. Analizuje się je w każdej instytucji finansowej.

Aczkolwiek, pomimo tego, że sprawdzenie w bazach jest nieuniknione w przypadku kart kredytowych, to regularnie spłacane zadłużenia nie będą miały przeważającego negatywnego wpływu na decyzję o wydaniu takiej karty.

Jeśli jesteś osobą zadłużoną, ale regularnie spłacającą swoje zobowiązania, masz spore szanse, aby otrzymać kartę kredytową online. Zwróć uwagę jednak na dość spore koszty, jakie będziesz musiał ponieść za obsługę karty kredytowej.

Każda karta kredytowa, również ta w sektorze pozabankowym, wymaga uprzedniego sprawdzenia klienta w rejestrach dłużników. Mimo tego, instytucje pozabankowe nie są bardzo restrykcyjne i często decydują się na wydanie takiej karty osobom zadłużonym. Każda decyzja jest jednak podejmowana indywidualnie.

Spłata pozabankowej karty z limitem

W ramach karty kredytowej otrzymujemy tzw. okres bezodsetkowy, który waha się od ok. 30-58 dni. Wykorzystując okres bezodsetkowy, nie zapłacimy odsetek za wykorzystaną kwotę z limitu.

Okres bezodsetkowy możemy podzielić na:

 • Cykl rozliczeniowy — okres miesiąca (ale nie kalendarzowego), który zakończony jest podsumowaniem wszystkich transakcji dokonanych za pomocą karty. Na wyciągu otrzymujemy także informacje o wysokości salda zadłużenia na dzień jego zamknięci, jaką minimalną kwotę jesteśmy zobligowani do uiszczenia, i w jakim terminie powinniśmy dokonać zapłaty.
 • Czas na spłatę zadłużenia — czas, który liczony jest od zamknięcia cyklu rozliczeniowego do terminu spłaty zadłużenia.

Czy pozabankowa karta kredytowa jest warta uwagi?

Z artykułu otrzymaliśmy solidną dawkę wiedzy na temat pozabankowych kart z limitem. Jakie wnioski możemy teraz wysnuć? Czy warto pomyśleć o karcie kredytowej, jako przydatnym produkcie finansowym w naszym portfelu?

Zalety karty pozabankowej

 • Możemy wypożyczyć dowolną kwotę w ramach limitu kredytowego bez zbędnych spacerów do stacjonarnego oddziału.
 • Pieniądze mamy zawsze pod ręką.
 • Dzięki minimalnym wymaganiom nawet będąc osobą zadłużoną, mamy szanse stać się posiadaczem karty kredytowej.
 • Szybki i prosty proces wnioskowania w formie online.
 • Brak prowizji od transakcji bezgotówkowych.


Wady karty pozabankowej

 • Wysokie odsetki.
 • Wiele dodatkowych opłat, np. za wypłatę pieniędzy z bankomatu, czy obsługę wykorzystanego limitu.

Pozabankowa forma karty kredytowej to propozycja, która przyciąga uwagę swoją przystępnością. Mogą o nią aplikować nawet osoby zadłużone — i to bez wychodzenia z domu. Dzięki temu jest też dobrą alternatywą na kredyt gotówkowy.

Pomimo wysokich opłat za użytkowanie, karty te wydają się być dobrym pomysłem dla osób poszukujących prostych we wnioskowaniu i szybkich do zwrotu pożyczek. Mogą być one także wykorzystywane do planowania comiesięcznego budżetu.

Trzeba jednak pamiętać, że niekontrolowane korzystanie z takich kart to również ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Każdy produkt finansowy niesie ze sobą pewne zagrożenia i tak też jest w tym przypadku.

5/5 - (2 votes)

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze
DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU: