Pożyczki z obsługą domową – gdzie takie znajdziemy?

Aktualizacja: 2019-09-26
Data publikacji: 2018-10-24
Autor: Chwilowo
Ocena: 4.5
(ilość ocen: 38)

Pożyczki pozabankowe w ciągu kilkunastu lat obecności na polskim rynku stały się bardzo konkurencyjnymi produktami finansowymi. Wzrost tej, skądinąd pozytywnej, konkurencji przyczynił się do znacznej dywersyfikacji oferowanych usług. W związku z tym wiele instytucji pożyczkowych może przedstawić bardzo zróżnicowaną ofertę, wśród której znajdą się nie tylko najbardziej rozpoznawalne przeciwieństwa – pożyczka krótkoterminowa i pożyczka na raty. To między innymi także pożyczki z obsługą domową.

Pożyczka z obsługą domową – na czym to polega?

Pożyczka z obsługą domową to taki typ pożyczki, przy której wszystkie formalności (leżące zarówno po stronie pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy) załatwiane są w domu klienta. Najczęściej nie ma konieczności składania wniosku przez Internet lub w siedzibie firmy pożyczkowej. Na proces pożyczkowy składa się przede wszystkim:

 • Wypełnienie wniosku pożyczkowego. Niekiedy istnieje możliwość, by wysłać wniosek pożyczkowy online, a resztę formalności dopełnić na umówionym w domu pożyczkobiorcy spotkaniu. Ogólnie jednak przyjmuje się, że do umówienia spotkania wystarczy telefon do firmy. Wizyta domowa powinna nastąpić po około 24 godzinach od tego momentu, choć oczywiście czas ten może się różnić ze względu na miejsce zamieszkania pożyczkobiorcy.
 • Weryfikacja tożsamości klienta. Pożyczki z obsługą domową nie wymagają posiadania konta bankowego. Weryfikacji tożsamości dokonuje się nie za pomocą przelewu weryfikacyjnego, a poprzez okazanie dowodu osobistego oddelegowanemu pracownikowi firmy pożyczkowej.
 • Podpisanie umowy pożyczkowej.
 • Wypłata pieniędzy.
 • Spłata pożyczki. Spłata pożyczki odbywa się dokładnie w ten sam sposób, co jej wypłata. Nie ma konieczności robienia przelewu lub udawania się do siedziby firmy. Pieniądze po raz kolejny odbierze pracownik, który odwiedzi klienta dokładnie w dniu, który został wyznaczony w harmonogramie spłaty rat. Jeśli termin wizyty nam nie pasuje, można go przesunąć, choć trzeba pamiętać, że nowy termin płatności nie powinien przypadać po pierwotnie wyznaczonym. Oczywiście, za każdym razem otrzymamy stosowne potwierdzenie wpłaty.

Pożyczka z obsługą domową w Provident

Pożyczki z obsługą domową są tworem zanikającym. Pomimo wielu niewątpliwych zalet, kierowane są raczej do wąskiego grona odbiorców. Siłą rzeczy, nie będzie ich wiele i na rynku znajdziemy raczej takie firmy, które mają już ugruntowaną, dominującą pozycję (ale dzięki temu są już doskonale sprawdzone). Wśród firm, które mogą udzielić takiej pożyczki, wymieniamy:

Najstarszą firmą na tym polu jest Provident. Jest to również firma, która może pochwalić się najbardziej rozbudowaną ofertą pożyczkową. Pożyczka z obsługą domową w Provident to inaczej zwana „pożyczka dopasowana”. Występuje w dwóch wersjach:

Porównaj wszystkie chwilówki:

darmowe i bez BIK. Znajdź najlepszą ofertę dla siebie.

 • pożyczka dopasowana z tygodniową ratą – maksymalnie 10 000 złotych do spłaty w ciągu 30-90 tygodni; zarówno wypłata, jak i spłata pieniędzy dokonywana jest osobiście, w domu.
 • pożyczka dopasowana z miesięczną ratą – pożyczkobiorca może skorzystać z kwoty maksymalnie 15 tysięcy złotych i spłacać pożyczkę w od 3 do 24 miesięcznych ratach; w tym przypadku możliwa jest obsługa domowa, jak i wypłata i spłata pożyczki na konto bankowe.

Pożyczka dopasowana z obsługą domową w Provident to także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia w formie:

 • Pakietu Medycznego – zapewnia wsparcie medyczne w przypadku nieszczęśliwych wypadków oraz w trudnych sytuacjach losowych; jego koszt to tylko 13 złotych miesięcznie;
 • Pakietu Ochronnego – to zabezpieczenie bliskich pożyczkobiorcy na wypadek jego śmierci, jak też wypłaty pieniężne gwarantowane na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu lub inwalidztwa; koszt tego pakietu również wynosi jedyne 13 złotych miesięcznie.

Aby móc zaciągnąć pożyczkę z obsługą domową w Provident należy być pełnoletnim obywatelem Polskim, ze stałym miejscem zamieszkania i aktualnym dowodem osobistym. Wymagane jest także posiadane stałego źródła dochodów.

Wady i zalety pożyczki z obsługą domową

Jak już pisaliśmy, pożyczki z obsługą domową są kierowane do specyficznych odbiorców. Niemniej jednak posiadają sporo zalet. Wśród nich z pewnością uznanie znajdą:

 • możliwość zaciągnięcia pożyczki bez wychodzenia z domu;
 • dogodne wybranie terminu wizyty na pasujący pożyczkobiorcy termin;
 • brak konieczności posiadania konta bankowego lub konta z dostępem do bankowości elektronicznej;
 • załatwienie wszystkich formalności wraz z pracownikiem firmy, co uchroni pożyczkobiorcę od pomyłek;
 • wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z umową pożyczkową osobiście i bez niedopowiedzeń;
 • możliwość zaciągnięcia pożyczki przez osoby, które nie czują się pewnie w Internecie, np. przez osoby starsze;
 • większy rygor spłaty, przez co pożyczkobiorca mniej naraża się na ewentualne opóźnienie w spłacie.

Mimo wachlarza zalet, pożyczka z obsługą domową nie będzie idealna dla tych osób, które cenią sobie szybkość i dyskrecję. Takiej pożyczki nie otrzymamy w ciągu 15 minut, ani nawet tego samego dnia. Nie dla każdego również wizyty pracownika w domu będą ułatwieniem, a wręcz przeciwnie – mogą pozbawić go pewnej dozy swobody, tym bardziej, jeśli pracuje i wizyta domowa byłaby zakłóceniem rytmu dnia.

Pożyczka w domu a prawa pożyczkobiorcy

Pożyczka z obsługą domową nie oznacza, że pożyczkobiorca traci prawa należne mu z mocy ustawy o kredycie konsumenckim. W takim przypadku również możemy skorzystać z odstąpienia od umowy pożyczkowej w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny, a także do wcześniejszej spłaty pożyczki. Aby jedna z tych czynności doszła do skutku, należy wcześniej skontaktować się z pracownikiem firmy – będzie to zazwyczaj jedna osoba przez cały okres spłaty, tzw. opiekun pożyczki.

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

  Sponsorujemy

  Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

  Nasze wyróżnienia

  Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

  Nasi partnerzy

  Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo