Pożyczki z tygodniową ratą

Aktualizacja: 2019-12-09
Data publikacji: 2018-08-29
Autor: Redakcja
Ocena: 4.88
(ilość ocen: 25)

Jeśli chcesz zaciągnąć pozabankową pożyczkę ratalną, możesz sięgnąć po tę z miesięczną lub tygodniową ratą. W artykule przyjrzymy się bliżej najpopularniejszym „tygodniówkom”. Sprawdzimy, gdzie ich szukać, ile kosztują i komu przyniosą najwięcej korzyści.

Dobra pożyczka to pożyczka dostosowana do potrzeb i finansowych możliwości pożyczkobiorcy. Zanim wybierzesz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania, porównaj dostępne na rynku oferty, zwracając uwagę przede wszystkim na:

 • dostępną kwotę finansowania,
 • długość okresu spłaty,
 • całkowity koszt pożyczki,
 • możliwość wcześniejszej spłaty,
 • wymagania stawiane przez pożyczkodawcę.

Nie mniej ważna od wskazanych powyżej parametrów jest częstotliwość spłaty rat. Nie wszyscy wiedzą, że poza standardowymi pożyczkami z miesięczną ratą, na rynku istnieją również „ratalki” spłacane co tydzień.

Czym jest pożyczka z tygodniową ratą?

Pożyczka z tygodniową ratą to pożyczka pozabankowa, spłacana w trybie tygodniowym. Sięgając po takie finansowanie, będziesz zobowiązany uiszczać raty nie co miesiąc, ale co tydzień. Częstotliwość spłaty jest właściwie jedyną różnicą, jaka dzieli „tygodniówkę” od tradycyjnej pożyczki ratalnej. Sposób badania zdolności kredytowej, warunki pożyczenia pieniędzy czy dostępne dla pożyczkobiorcy kwoty pozostają bez zmian.

Dla kogo pożyczka z tygodniową ratą?

Pożyczka z tygodniową ratą okaże się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich osób, którym wygodniej regulować raty w trybie tygodniowym niż miesięcznym. Należą do nich klienci:

 • pobierający pensję w tygodniówkach,
 • szukający pożyczki z obsługą domową (pożyczki z tygodniową ratą i obsługą domową oferuje np. Provident),
 • którzy z uwagi na inne czynniki preferują regulowanie kilku niższych rat niż przelewanie na konto pożyczkodawcy jednej — wyższej.

Gdzie szukać pożyczek z tygodniową ratą?

Najbardziej znaną firmą, oferującą pożyczki z tygodniową ratą jest Provident. Korzystając z usług Providenta pożyczysz nawet 10 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 30 do 90 tygodni. Pożyczkę w Providencie mogą otrzymać osoby, które:

 • są pełnoletnie,
 • mają stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym,
 • mają polskie obywatelstwo,
 • mają stałe źródło dochodu w postaci pensji, renty lub emerytury.

W Providencie pożyczka z tygodniową ratą jest dostępna jedynie w trybie obsługi domowej. Aby ją otrzymać, nie musisz wychodzić z domu, wypełniać wniosku przez internet czy weryfikować swoich danych przelewem. Wniosek, umowę oraz pieniądze dostarczy pod wskazany adres konsultant. Co tydzień będzie również odwiedzał Cię w domu, aby odebrać „tygodniówkę”. Takie rozwiązanie jest więc niezwykle wygodne. Zwłaszcza dla osób, które nie chcą lub nie mogą zaciągnąć pożyczki przez internet.

Ile kosztuje pożyczka w Providencie?

Jeśli pożyczysz 2000 zł, rozkładając spłatę na okres 30 tygodni, zapłacisz 97,50 zł tygodniowo. Całkowita kwota do spłaty wyniesie 2 924,97 zł, a RRSO – 289,99%. Jeśli pożyczysz 2000 zł, rozkładając spłatę na okres 60 tygodni, wysokość tygodniowej raty wyniesie 56,15 zł. Całkowita kwota do spłaty to 3 368,98 zł, a RRSO – 166,09%.

Inne firmy, udzielające pożyczek z tygodniową ratą

Pożyczkę z tygodniową ratą zaciągniesz także w serwisach:

Pożyczka z ratą tygodniową w LoanMe

LoanMe jest dynamicznie rozwijającą się instytucją finansową, oferującą klientom pożyczki gotówkowe. Korzystając z usług LoanMe, pożyczysz od 1000 do 11 000 zł, rozkładając spłatę na okres 5,17 lub 130 tygodni. Po pożyczkę w LoanMe może sięgnąć osoba, która:

Zarówno wypłata środków, jak i spłata pożyczki odbywają się przez konto bankowe.

Ile kosztuje pożyczka w LoanMe?

Jeśli pożyczysz 2100 zł, rozkładając spłatę na okres 17 tygodni, wysokość tygodniowej raty wyniesie 161,56 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie wiec 2746,52 zł, a RRSO – 110,88%. Jeśli pożyczysz 2100 zł, rozkładając spłatę na okres 130 tygodni, wysokość tygodniowej raty wyniesie 31,37 zł.

Pożyczka z ratą tygodniową w serwisie Sir Lynx

Sir Lynx to nowoczesny serwis, który specjalizuje się w udzielaniu pożyczek dla firm i klientów indywidualnych. Oprócz pożyczek z ratą tygodniową oferuje również chwilówki, pożyczki ratalne z ratą miesięczną oraz autopożyczki. Jeśli sięgniesz po „tygodniówkę”, możesz wnioskować nawet o 10 000 zł z okresem spłaty od 4 do 96 tygodni. Wypłata środków następuje w formie gotówkowej lub przelewem na rachunek pożyczkobiorcy, niezwłocznie po przyznaniu finansowania.
Aby otrzymać pieniądze, musisz mieć polskie obywatelstwo i dowód osobisty. Warunkiem udzielenia pożyczki jest również uzyskanie pozytywnej oceny ryzyka kredytowego oraz wiek powyżej 20 lat.

Ile kosztuje pożyczka w Sir Lynx?

Niestety, na stronie Sir Lynx brakuje kalkulatora pożyczkowego, umożliwiającego samodzielne skalkulowanie kosztów pożyczki.

Pożyczka z ratą tygodniową — na co zwrócić uwagę?

Zanim zaciągniesz pożyczkę ratalną z ratą tygodniową, dokładnie przeanalizuj własne możliwości finansowe. Upewnij się, że stać Cię na pożyczenie pieniędzy, a spłata „tygodniówek” nie będzie nadmiernym obciążeniem dla budżetu. Aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, zadbaj również o wybór kompetentnej, uczciwej firmy pożyczkowej. Korzystając z usług lidera, zachowasz pewność, że Twoje dane będą chronione, a pożyczkodawca należycie dopełni swoich obowiązków.

Więcej artykułów z tej kategorii

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu:

Uprzejmie informujemy, że komentarze zawierające wulgaryzmy lub niezgodne z zasadami języka polskiego nie będą publikowane w serwisie.

Sponsorujemy

Robert Chmiel Logo Oficjalny partner Loan Magazine Awards 2016 Kongres Sektora Pożyczkowego Logo

Nasze wyróżnienia

Laur konsumenta 2016 Chwilowo.pl stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk KPF

Nasi partnerzy

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych logo Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce logo